confessions

Tolgg

nefessiz vaveyla - teknolojist

  1. toplam giri 360
  2. takipçi 16
  3. puan 4122

geri zekalı gibi yazma rehberi

Tolgg
Geceden kalmışlıkla savaşıp yarı sarımsak çiğnenerek ayılmaya çalışan zekalar gibi yazmaya çalışanların rehberidir.
Bilinçaltı devreye girerek yüce Allah'ın da takdiriyle gerçekler böyle zamanlarda yazılıyor, söyleniyorken gündelik formda kesinlikle olmaması gereken biçimsizliklerin vücut bulduğu saçmalıklarla hal aldığı gerçeğini anlatan altın rehberdir.
Ben rehberdeki “k” harfinden başladım.
Başlığı anlayabilmek için örneklemek adına:

E:video

videoyu izlemek için

biipp.com

Tolgg
Telekominikasyon gsm şirketi Turkcell'in mesenger uygulaması olan (bkz:bip) isim benzerliğini taklit eden, hükümet yanlısı kendilerini gösterip evveliyatında Ak Parti'nin adını kullanıp başka parti mensubu olan yazarların da iyi niyetlerini suistimal etmiş, paltformlarında ardından tüm verileri sıfırlayıp tekrardan gündeme gelmeye çalışıp yine hükümet propagandası altında nemalanmaya çalışan, utanmayıp insanları alaya almaya devam eden platform an itibari ile yasaklanmıştır.

Yüce Türk adaleti yaşasın!

cida

Tolgg
Türk savunma sanayisinin son dönemde geliştirdiği yerli silah sistemlerinden biridir.

özellikle dar sokaklarda karşılaşılan pusu ve el yapımı patlayıcı tehdidine karşı ilerlemekte zorlanan birlikler için çok kısa menzilde nokta atışı yapmak amacıyla kullanılabilecek, akıllı bir sistem olması hedeflenmektedir.

Çapı 70 milimetre olan Cida, 1 metre uzunluğunda, 7,5 kilometre ağırlığında bulunuyor. Cida'nın menzili 50-750 metre aralığındadır.

1 kilometreye kadar olan menzilde ataletsel güdümle çok hassas şekilde hedefleri vurmak üzere tasarlandı. Bu sayede şehir içi savaşlarında ikincil, istenmeyen hasarları engellemek amaçlanıyor.büyük çamlıca camisi'nin resmi açılışı

Tolgg
Temeli 6 yıl önce atılan, 63 bin kişinin aynı anda ibadet edebileceği bir kompleks olarak tasarlanan Türkiye'nin en büyük camisi "Büyük Çamlıca Camisi"nin resmi açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle yapılacak olan açılış töreni, cuma namazının ardından 03.05.2019 tarihinde (yarın) gerçekleştirilecek.

Yerli ve yabancı çok sayıda davetlinin katılacağı resmi açılış töreni öncesi, sabah saat 09.30'dan itibaren Büyük Çamlıca Camisi'nin hocaları tarafından sela okunacak, gün boyunca da Kur'an-ı Kerim okunmaya devam edilecek.

seçim yenilenirse istanbul'u alırız

Tolgg
Cumhurbaşkanı (bkz:Recep Tayyip Erdoğan), Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul seçimlerini yenilemesi kararı alması durumunda, AK Parti'nin kazanacağına inandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan;
“Bazı arkadaşlar 7 Haziran sonrası 'koalisyon' derken ben seçime gidilmesini savundum ve 1 Kasım'da kazandık. İstanbul için de aynı şeyi düşünüyorum, yüzde yüz kazanacağız.” dedi.
haberin tamamını okumak için

bradley welsh'in öldürülmesi

Tolgg
2017 yapımı T2 Trainspotting filminin yıldızı ve sinema oyuncusu Bradley Welsh İskoçya'nın Edinburgh kentinde kurşunlanarak öldürüldü.

İskoçya polisinden yapılan açıklamada Bradley Welsh'in dün gece yarısı silahlı saldırıya uğradığı ve olay yerinde hayatını kaybettiği belirtildi.

ekrem imamoğlu'nun 250 bin liralık saati

Tolgg
31 Mart seçimleri ve ardından gelen 17 günlük sürecin ardından CHP'li Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Ekrem İmamoğlu, görevi teslim aldıktan sonra Saraçhane önünde toplanan kalabalığa hitap etti.

Ekrem İmamoğlu'nun, konuşma yaptığı sırada foto muhabirleri tarafından çekilen fotoğraflarında, sol bileğindeki lüks saat göze çarptı. IWC markasının Portugieser Perpetual Calendar model saati, 31 bin 450 paund (yaklaşık 250 bin lira) bedelle satılıyor.

yağmurdan sonra gelen toprak kokusu

Tolgg
(bkz:yağmur kokusu) ile karıştırılır ancak rahmetin, bereketin kokusudur.
Islanmış toprak ile birlikte gelen tarifi zor nedense melankolik eden değişik bir kokudur. Sevinçle birlikte hüznü de beraberinde getirir adeta. Sanki uzun süredir ağlayamazsınız da ardından bir ağlama duygusu gelir de bir anda ne olduğunu şaşırırsınız ya...
Yok öyle bir şey (bkz:swh)
(bkz:Bunlar hep edebiyat)
(bkz:Çay koy içelim)

topal ördek

Tolgg
Başkanlık sistemiyle yönetilen ABD'de başkan ile Kongre'nin çoğunluğunun aynı partiden olmaması durumunda başkan için “topal ördek” kavramı kullanılıyor. Yani gücü kısıtlanmış başkan için kullanılır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Çamlıca Camisi'nde, dün akşam Miraç Kandili sonrası camiye gelenlerle kısa süre sohbet etti. Vatandaş ile ilgili olan diyalogu vidoeya yansıyan cumhurbaşkanı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi tartışmalarıyla ilgili ; “Çoğunluğu bizde. Şu anda hâlâ her şey devam ediyor. Öyle de olsa, bunlar neye dönmüş biliyor musun, bunlar topal ördek” ifadeleri kullandı.

ak parti’nin zaferi

Tolgg
2002'den bu yana, 17 yıldır görevini başarıyla yürüten ve 31 Mart 2019 mahalli seçimlerinde Cumhur ittifakı ile yüzde 51,62 oy oranına sahip olup iktidar koltuğunu koruyan partiden bahsediyorum. An itibari ile 16 Büyükşehir, 31 il ve 682 ilçe belediye başkanlıklarının zaferiyle taçlanan partinin bunca yıllık yıpratılma çabasına rağmen ayakta sapasağlam durması ve oylarını kaybettirmeyip üstüne aldığı il ve ilçe belediyeleriyle yeni zaferlerinden adını söz ettirmiştir.
Algı operasyonlarının içi fos çıkacaktır. Başarı, zafer inananlarındır!

samimiyet

Tolgg
(bkz:tevazu samimiyet gayret)
31 Mart 2019 mahalli seçimlerinde adalet ve kalkınma partisinin dönemsel kullandığı TEMA'lara ek olarak bu sene “samimiyet” mottosunu da işlemiştir.
Parti tabanı ve vatandaşla özdeşleşen siyasi kanadın samimiyetten kastı; olduğu gibidir.

ayasofya camii restoresi

Tolgg
Trabzon Ayasofya Camii 2013 yılında ilk kez namaz kılınarak müzeden camiye dönüştürülmüştü. Ayasofya camii restorasyonun bitmesi için gün sayıyor. Temmuz ayının sonunda ihaleye çıkmış olan Ayasofya, 56 yılın ardından restore edilecek.

Fatih Sultan Mehmet'in Trabzon'u fethi sonrası kiliseden camiye dönüştürülmüştü. Daha sonra müze olarak hizmet veren Ayasofya camii bir süre önce mahkeme kararıyla Kültür ve Turizm Bakanlığından Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne devredildi ve mahkeme kararı sonrası 2 yıl önce bazı değişiklikler yapılarak tekrar cami olarak hizmet vermeye başladı.

Darısı diğer Ayasofya Camii'nin başına!!!
0 /
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com