confessions

sweatshirt

bana göre hava hoş - 2. Nesil Yazar

  1. toplam giri 13
  2. takipçi 3
  3. puan 122

saç örmek

sweatshirt
Saç örmeyi çok severim. Balıksırtı, kılçık, fransız vs. Vs. Çoğunu örebiliyorum. Anneme de ben öğrettim. Yurtta da çoğu kişi saçlarını bana ördürüyor, güzel de oluyor açıkçası elime sağlık. Değişik modeller denemek de eğlenceli. Aynı zamanda nedense stres atıyormuş gibi hissediyorum bazen.

kafkas cephesi

sweatshirt
1. Dünya savaşı'nda taarruz cephelerinden biridir. Rusyayı Doğu anadolu'dan atmak, bakü petrollerini ele geçirmek ve turancılığı gerçekleştirmek amacıyla açılmıştır. Brest-litowsk antlaşması ile kapanmıştır; kars, ardahan ve batum bize bırakılmıştır.

menemen olayı

sweatshirt
Diğer bir adı Kubilay Olayı'dır. Menemen olayı denmesinin sebebi, izmir'in menemen ilçesinde yaşanmış olmasıdır. Kubilay, aslında öğretmendir ve askerliğini asteğmen olarak yapmaktadır.
Menemen'de laikliğe karşı çıkan ve mehdi oluğunu iddia eden Derviş mehmet, 'şeriat isteriz' diyerek şeriat taraftarlarının birleşmesini sağladı. İsyancılar, olay çıkmasını engelleme amacıyla gönderilen Asteğmen Kubilay ve birliğinin etrafını kuşattı. Daha sonra Kubilay'ın başı kesildi ve sancağa bağlanarak Menemen'de gezdirildi. Bu olaya ordunun tepkisi sert oldu, sıkıyönetim ilan edildi.

kütüphanede ders çalışmak

sweatshirt
En sevdiğim ders çalışma yeri kütüphane olabilir. Ders çalışmasam da huzur verir kütüphane.
Bir de üniversitelerin o kocamaan kütüphaneleri yok mu, bayılıyorum. Ama küçüklerinde de özellikle sizden başka çalışan birisi varsa, sizi çalışmaya iten bir yer, çalışmazsanız ayıp olacakmış gibi. Hem nedendir bilmem, en verimli kütüphanede çalışırım hep.
[email protected]