confessions

suvarin

1. nesil Yazar - - Yazar -

  1. toplam entry 10
  2. takipçi 0
  3. puan 0

efsane dalgınlıklar

suvarin
Daha iki gün önce, söylerken biraz utanıyorum ama, ayakkabılarımı bağlamak için dışarı çıktı ve temmuzun en sıcak günlerinden birinde on dakika önce yaprak kımıldamıyor ama ben dışarı ayakkabılarımı bağlamak için çıktığımda kapı üzerime kapanıyor. çilingir geldi metal bir aleti kilidin olduğu yere soktu 2 saniyede açtı. selim okumayacağını biliyorum ama taksinin parasını bana yıktığını unutmayacağım.

kimi no na wa

suvarin
Senaryosu ve yönetmenliği Makoto Shinkai abimizin elinden çıkmış 2016 yapımı anime filmdir. Tür olarak fantastık kurgu diyebilirim.

-fazla spoiler vermeden kısaca anlatmam gerekirse.

Filmin ana bağlantı noktası olan japon kültürü aslında hem düğümde hem de çözüm bölümlerinde etkin rol oynamış. Filmin belli bölümlerinde anlatılıyor ama o kadar güzel araya giriyor ki akışı bozmuyor. Tamam. Olaya giriyorum.
17 yaşlarındaki Mitsuha itomaru adındaki ufak bi kasabada ninesinin yanında yaşamaktadır. Yaşadığı kasabadan nefret eden mitsuha uykusundan uyandığında kendini bir erkek bedeninin içinde bulur. Taki de onun yaşlarındadır, tokyo da yaşar. bedenine girdiğim kişi acaba kim? Sorusunun yanıtını aramak çıktıkları yolculuklar her ikisinin de karşılarına beklemediği şeyler çıkarır.

ankara

suvarin
seviyorum. memneketime uzak olmayan, insanları diğer büyük şehirlere göre daha anlayışı olan, karşıma her defasında bir şeyler çıkarmaktan bıkmayan şehir. Cânım şehir.

şeker portakalı

suvarin
orta okul ikinci sınıfta Türkçe öğretmenimin okuma listesinin en son sonundaki kitap. neden okumamızı istedi hiçbir fikrim yok. zaten okuyamadım. adını her duyduğumda içimden \"ulan bilal o kitabı sen yürüttün demi \" cümlesi geçer

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol