confessions

siyahhanim

nefessiz vaveyla - 1. Nesil Koordinatör

  1. toplam giri 401
  2. takipçi 28
  3. puan 4251

siyasi analiz

siyahhanim
Siyasi analiz nasıl yapılır buna biraz değinmek yerinde olacaktır. (Burada yazılan her şey olması gerekenlerden ibarettir)
1) ilk adım olarak, ülke tarihi çagdaş bir biçimde gözden geçirilmeli ve topluma ihtiyacı olan dinamikler grafik halinde sunulmalıdır. Ve bu grafikler her seçimde yenilenmelidir.
2) Toplum yapısındaki insanların ırk, din, fikir, düşünce analizi yapılmalı ve genel bir nüfus haritası çıkarılmalı. Her seçim dönemi yenilenmeli.
3) Siyasi partiler manifestolarını kesin bir biçimde belirlemeli, belli kaygılar uğruna manifestoları dışına çıkmamalıdır.
4) Seçim vaadleri açık, seçik, anlaşılır biçimde ve kamuoyuna tutarlı olmalı, millete umut olarak ütopyalar vaadedilmemelidir.
5) seçim propagandaları miting şeklinden ziyade video şeklinde yapılmalı, mitinglere ayrılan bütçe yine halk yararına kullanılmalı.

Bu maddeler olduktan sonra, yapılan seçim daha sağlıklı bir nitelik kazanarak analizi ve okuması kolay biçimde olur.

türkiyede içkili mekanları tartışmak gericiliktir

siyahhanim
Eğer sağlıklı bir sosyo-politik bir zeminde olsaydım bu lafza hak verirdim, zira islam toplumu olan Osmanlı toplumunda içki içilen mekanlar, hristiyan adetlerinin uygulandığı yerler vs vardı. Kıyafetleri bile sahip oldukları kültüre göreydi ve bunda benim için hiçbir sakınca yok.
Mesele mekana yanlış bakıp bakmamak değil, sen o mekandan o mekanın var olmasına rağmen kaç kişiyi geri çevirdin ya da kaç kişiye bu senin dinine ya da kültürüne uygun değil dedin asıl önemli olan nokta budur.

Beyefendi, sarfetmiş olduğu sözü bu bağlamda söyleseydi hiç sıkıntı yoktu. Ama millet henüz bu bakış acısına alışkın olmadığı için söz bu minvalde anlaşılmaz, zira 18. Yüzyıldan beri sistematik olarak kimyasıyla oynanmış bir toplumla karşı karşıyayız.

cumhurbaşkanı erdoğan'ın kütüphane haftası klibi

siyahhanim
Klibi izlediğimde duygusallıktan mütevellit yine bende bir ağlama. Ama emeği geçenlerin ellerine sağlık klip muazzam olmuş.
Arkadaşlar, ülkemizde birçok öğrenci hala istediği kitaplara istediği şekilde ulaşamıyorlar. Bu yüzden bir çocuğa istediği bir kitabı alıp hediye etmek gerçekten çok yüce bir iş olsa gerek.
Aynı zamanda köy okulu ve kütüphanelerine beğenmediğimiz ya da tek okumalık romanlarımızdan ziyade gerçekten değer verdiğimiz fikir kitaplarını da yollayarak gerçekten o çocuklara ve gençlere umut olabiliriz.

doğru insanı bulamamak

siyahhanim
Sen ne kadar doğrusun ki karşına doğru dediğin insan çıksın diye haykırmak istediğim başlık.
Herkesi eleştiren, elindeki ile yetinmeyen, sevgiyi bile kapital zihnine uydurmak isteyen, saygiyi sadece diline pelesenk etmiş insan türü doğruyu nerede bulabilir ki ? Ve doğru nedir ? Kime göre neye göredir? Buda sorgulanmalidir.

rachel corrıe

siyahhanim
Zulüm bizdense, ben bizden değilim diyen cesur yürekli kadın. Küçüklüğünden beri hep mazlumun yanında olan güzel gönüllü kardeşim.
Keşke bu kadına gavur diyebilen insanlar birazda olsa onun ahlakına ve bilincine sahip olabilselerdi...

tanımlamak

siyahhanim
"Şey" dediğimiz,içine her bir nesneyi, kişiyi, duyguyu, düşünceyi, fikri alan; efradını cami yani onu bütünüyle tanımlayan ağyarını mani yani eksik hiçbir şey bırakmadan,anlama kapasitesi olan bireylerin idrakine sunulan bilgi iletme yoludur.

cemil meriç

siyahhanim
izm'ler idrakimize giydirilmiş deli gömlekleridir.

Bu söz tüm insanlığı ayakta tutabilecek,özgürlüğün anahtarı olan bir sözdür.. Eğer toplumun aydın kesimi bu sözle hareket ederse, toplumumuzun islah olacağından hiçbir şüphem yoktur. Üstadım cemil meriçte başyapıtı olan Bu Ülke kitabında buna değinmektedir.

din ile aldatanlar

siyahhanim
1) Menfaatleri için milletin aklına fitne sokup psikolojisini bozanlar. Özellikle para ile cin için okuyan hoca kılıklılar.
2) Siz Kuran tefsiri okumayin anlamazsiniz diyenler.
3) Ehil olmadigi halde, su kadar zikir okursan sirinleri gorebilirsin diyenler.

muhacir

siyahhanim
Muhacir kelimesi genel mana itibariyle; bir yerden bir yere yerleşme maksatlı olarak göç etme olayını gerçekleştiren bireylere verilen isim değil, özel itibariyle Allah'ın mekkeden mediyene hicret eden muminler için kullandığı bir tabirdir.

Muhacirle karıştırılan mülteci ise dünya çapında kabul görmüş bir kelimedir ve bu kelime eziyet görüp, can,mal,din,akıl ve neslin yokolmasıyla karsi karsiya kalinan durumlarda korku ile bir yerden bir yere göçeden insanlara verilen isimdir.
0 /
[email protected]