confessions

serendipity

yenilmesem hiç büyümezdim kişisi - Admin

  1. toplam giri 1104
  2. takipçi 116
  3. puan 21359

trump'a kendi partisinden rakip olan ilk aday

serendipity
ABd'de 2020'de gerçekleşen olan Başkanlık seçimleri için aday adayları açıklamalarda bulunmaya başladı. Adaylığını açıklayan eski Massachusetts Valisi Weld, ABD Başkanı Trump'a kendi partisinden rakip olan ilk aday oldu. ABD'de eski Massachusetts Valisi Bill Weld, 2020 Başkanlık seçimlerine Cumhuriyetçi Partiden aday olacağını açıkladı.

Bİll Weld, ABD Başkanı Donald Trump'a kendi partisinden rakip olan ilk Cumhuriyetçi aday oldu.

fal

serendipity
Kadınlar kadar erkeklerin de meraklı olduğu kısaca “gelecek” merakı uğruna birtakım işaretlerle gelecekten haber verdiği düşünülen işlemin genel adıdır. Kahve, tartı, su, el, iskambil vs olmak üzere bir çok türü vardır. Ülkemizde en yaygın olanı kahve ve tarot falıdır. Karanfil sokakta kendi halinizde dolaşırken genç kadın ya da erkeklerin yanınıza yaklaşıp 5 tl'ye Faaal diye bağırmasına yahut Karşıyaka sahilinde kendi halinizde denizi seyredeyim derken önünüze bakla seren çingene falcıların siz sormadan “fal” bakacağınıza şahit olacaksınız.
Gerçeği Allah'tan başka bilen olmaz. İnanılıp umut bağlanılması yüzünden falcıları da umut tacirlikleri ile suçluyorum. Hem ateşli konularla Hem de ateşe tapanlardan haber aldıkları yahut insanları kandıran tayfa yüzünden asla ve katiyen ilgilenilmemesi gereken konudur.

ateş böceği

serendipity
Sevgili Sezen Aksu'nun oğlu Mithat Can özer'e Armağan ettiği bestesidir.
Yaklaşık 3 gündür dilime yapışmış olan nalet şarkıyı 134729362519 kez nakaratında Mithat Can Özer'e vokallistlik yaptım.
(bkz:dillere pelesenk olan şarkılar)
Sözleri
Kalbimi kopardılar kim bilir kaç kez
Hiç hakkım yok şikayete bile bile lades
Belki de acısından beslendim aşkın
Yoksa bir gün bitmez miydi bu edepsiz heves
Sıra senin hadi üz beni
Yaza koyar mı güz beni
Geceleri gündüzleri
Aşk aşk diye çekmedim mi?
Sıra senin hadi üz beni
Yaza koyar mı güz beni
Geceleri gündüzleri
Aşk aşk diye çekmedim mi?
Şimdi bana ya bir hicazkar
Ya bir körpe yar ya yine efkar
Giden gitti yan ateş böceği
Şarkını söyle sazını çal
Şimdi bana ya bir hicazkar
Ya bir körpe yar ya yine efkar
Giden gitti yan ateş böceği
Şarkını söyle sazını çal
İnsan kaç kere tutar yandıkça ateşi
Git gide fark etmiyor yaranın üçü beşi
Ne tövbe bilir gönül ne biter öfkesi
Uçar uçar düşer kalbe bir kuş sürüsü
Sıra senin

lütfen robot olmadığınızı kanıtlayın

serendipity
(bkz:küfür yerine geçen sözler)

Web üzerindeki güvenlik doğrulamaları esnasında karşımıza çıkan bir nevi taciz eden ama güvenliğimiz için “neyse” deyip uygulamaya yani “ben robot değilim”i check edip karşımıza çıkan güvenlik doğrulama sözüzüdür.


Görme bozukluğu yada herhangi bir göz kusuru olan birisinin web erişimi için CAPTCHA'lar spama karşı mücadelede hayati önem taşımaktadır.
(bkz:sensin robot)

notre dame katedrali

serendipity
Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan katedralde.
15 Nisan 2019 tarihinde yenileme çalışmaları sonucunda Notre Dame Katedrali'nde yangın çıktı. Katedral'in çatısının tamamı çöktü.


Paris Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Avrupa'da en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelen tarihi Notre Dame Katedrali'nde renovasyon çalışmaların yapıldığı bölümde yangının çıktığı bildirildi.

la casa de papel türkiye uyarlaması

serendipity
La Casa de Papel İspanyol dizisinin netflix'te yayınlandıktan sonra beğeni kitlesindeki kazanınca Türkiye uyarlamasıyla ekranlara gelecek. Ay Yapım imzalı olacak La Casa de Papel oyuncuları da belli olmaya başladı. Tokya karakteri için Tuba Büyüküstün ve Cansu Dere'ye teklif götürüldü. Berlin karakteri için ise Kaan Urgancıoğlu inle anlaşma sağlandı.

cassowary

serendipity
Cassowary, dünyanın en tehlikeli kuşu olarak Bilinmektedir. İki metre yükseklik ve 60 kg ağırlığa ulaşabilen bu kuşlar, saatte 50 km hız yapabiliyor. Avustralya ormanlarında ve Yeni Gine'de yaşayan Cassowary'nin pençeleri ve gagası aynı derecede ölümcüldür.

westerositis hastalığı

serendipity
Amerika'da ''HBO'' Westeros adlı bir dünyada geçiyor. Diziyi izleyebilmek için hasta olduğunu iddia ederek işe gelemeyen kişilerin 'Westerositis' hastalığına yakalandığı esprisi yapılmaktadır. .Yani dizi hastalığının vücut bulmuş halidir.

tüm erkekler tecavüzcüdür diyen vekil

serendipity
İsveç'te Sol Parti'den milletvekili olan Linda Snecker, tüm erkeklerin tecavüzcü olduğunu söyleyerek kolektif sorumluluk üstlenmelerini talep etti. Sol Parti milletvekili Linda Snecker'ın açıklamalarına göre;
“Biz kadınlar yaşamlarımızı ve davranışlarımızı erkeklerin potansiyel şiddet tehditlerine göre ayarlıyoruz. Karşımızdaki erkeğin tecavüzcü olup olmadığını göremeyeceğimizden bütün erkeklerin tecavüzcü olduğunu varsayıyoruz. Vahşi gerçek bu. Yapısal bir sorun işte böyle gözükür. Bu yüzden erkekler sorumluluklarını üstlenmeli."

"Ben korkmayı reddediyorum, hemcinslerim kız kardeşlerimin de korkmalarını reddiyorum. Bu yüzden feminizmim mücadelesi, herkesin mücadelesidir. Erkek şiddeti durdurulmak zorundadır."
haber kaynağı

atatürk havalimanı’nda unutulan araçlar

serendipity
Atatürk Havalimanı geçen hafta "Büyük Göç" sonrası adı verilen taşınarak ticari uçuşlara kapatıldı. Havalimanına ait Tav tarafından işletilen kapalı otopark ta kapatıldı.
Ancak Ticari uçuşlara kapatılsa da Havalimanının otoparkında bırakılan araçların olduğu ve sahipleri arandığı bilgisine ulaşıldı. Kapatılan otoparkta 2014 yılında park edilmiş bir araç bile bulunuyor.


haber kaynağı

sudan'da darbe

serendipity
Senaryo gereği piyonlar ve bazı fillerin suistimalleriyle gerçekleşen, milli iradeye millete rağmen yapılan artık yeni düzenle askeri vesayetin hakim olup, Ömer El Beşir'İn ham yapıldığı darbedir. Darbe ile gelen Ömer El Beşir'in devrilip sözde yerine demokratik rejim gelsin hayalleri arasında aslında tam tersi olup asker ve ordu milleti kurtaracakmış gibi bir darbe yaptı. Güya Sudan'daki darbeden önceki ama darbeyi tetikleyen asıl unsur elitist yöneticilerin değişmesi üzerineydi, Yapılan darbe ile şimdi sanki yönetici elitistler Beşir'i feda edip yerine asker ve diğer avantajlı gruplar ile kendi konumlarını devam ettirmek istiyor gibi görünüyor.Kısaca Beşir'İn adamları beşir'İ yediler.


Sudan Savunma Bakanlığı'nın açıklamasına göre;
-Sudan genelinde 1 ay boyunca saat 19.00'dan sonra sokağa çıkma yasağı getirildi.
-Mevcut yönetim idaresi feshedildi.
-Ohal ilan edildi ve Ömer El beşir tutuklandı.

italyan'ın sözde ermeni soykırımı'nı kabul etmesi

serendipity
İtalyan parlamentosu, 1915 olaylarıyla ilgili "sözde Ermeni soykırımı" iddialarını içeren bir önergeyi kabul etti. İtalya'daki koalisyon hükümetinden "sözde Ermeni soykırımını resmi olarak tanıması ve bunu uluslararası alanda savunmasını" isteyen önerge, 43 çekimsere karşı 382 evet oyuyla kabul edildi. Karşı oyun çıkmadığı önergeye sadece muhalefetteki sağ görüşlü Forza İtalia partisinin milletvekilleri çekimser oy verdi.

(bkz:ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın)

haber kaynağı

prens william'ın kate middleton'ı aldatması

serendipity
İngiltere Prensi William, eşi Kate Middleton'ı üçüncü çocuğu Prens Louis'e hamileyken, Düşes'in yakın arkadaşıyla aldattığı iddia edildi. Prens William'ın avukatları iddialara karşı hukuki süreci başlattı.

Prens William'ın Kate Middleton'ı aristokratik komşuları Cholmondeley ailesinden Rose Hanbury ile aldattığı belirtildi.

Aldatan; ortadaki erkek, aldatılan kadın sağdaki, hem aldanan hem aldatan olduğu iddia edilen kadın ise soldakidir.
haber kaynağı

sincabı öldürmek isterken canından olan adam

serendipity
Sakarya'nın Adapazarı ilçesine bağlı Karadere Mahallesi'nde gerçekleşen olaya göre Bayram Cansever adındaki vatandaş, evinde otururken karşısında bulunan ağaçta gördüğü sincaba ateş etmek için kızından ruhsatsız av tüfeğini birinci katın balkonundan atmasını istedi. Kızının Balkonda attığı tüfek, dipçiğinin zemine çarpması sonucu ateş aldı, Bayram Cansever göğsünden, kızı ise yüzünden yaralandı. Hastaneye kaldırılan baba kızdan, Baba kurtarılamayıp vefat ederken kızının ise hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.
haber kaynağı

Tarkan'ın 54 milyonluk villası

serendipity
Ünlü şarkıcı Tarkan baba olduktan sonra Almanya seferlerinin ardından bu seferde yatırımlarını İngiltere'de yapmaya karar verdi.
Prens Harry'nin bulunduğu kensington'a yakın bulunan villa için 54 Milyon tl harcayacak.

46 yaşındaki sanatçının almayı düşündüğü 5 yatak odalı villanın fiyatının 7 milyon 250 bin sterlin Yani 54 milyon tl'dir. Bu rakamı önce çok yüksek bulup Kensington'da daha ucuz fiyatlı birkaç eve daha baktığı iddia edilen ünlü şarkıcı, bir yandan da 54 milyon liralık evle ilgili görüşmeleri sürdürüyor. Kensington'da başta eski futbolcu David Beckham olmak üzere birçok yıldızın evi bulunuyor.

öğretmenlerin obezite eğitimi verecek olması

serendipity
Pilot il olarak İlk kez Eskişehir'de başlatılan projenin Türkiye'de yayılması istenilmektedir.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Böbrek Vakfı arasında yapılan protokolle 50 öğretmen, il merkezindeki okullarda öğrenci ve velilerine "obezite ve sağlıklı beslenme" konularında eğitim verecek.

Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki protokol töreninde, kentteki 50 öğretmenin 137 bin öğrenciyi sağlıklı beslenme ve obezite konusunda bilinçlendireceğini söyledi.
0 /
[email protected]