confessions

serendipity

Birine benzettin galiba bakışı - Admin

  1. toplam giri 875
  2. takipçi 98
  3. puan 16469

sıdıka yalçın

serendipity
Olay, Bursa İznik Devlet Hastanesi'nde meydana geldi. Diş muayenesi için hastaneye gelen 60 yaşındaki Sıdıka Yalçın, muayene için sıra beklerken bir anda eline süpürgeyi alarak bulunduğu kattaki koridoru süpürmeye başladı. Bu anlar vatandaşlar tarafından videoya çekildi.

Videoyu kayda alan bir kadın 60 yaşındaki Sıdıka Yalçın'a;
“Buraya temizliğe değil muayene olmaya geldin. Temizlik için hastane personeli var, bu işi onların yapması lazım, bu iş size düşmez" dedi.
Sıdıka Yalçın ise;
"Benim içimden geliyor. Ben evde de temizlik yapıyorum buranın da temizliğini yaparım bir şey olmaz" diye yanıt verdi.
İçinden gelerek yapılmış hoş davranış olsa da hastanenin temizlik birimini zora sokacak davranıştır.

Vakıfbank'ın kredi faiz oranlarını düşürmesi

serendipity
Vakıfbank, 1,5 milyon TL'ye kadar olan konut kredilerinde aylık faiz oranını daha öncelerde yüzde 1,63 iken gün itibariyle yüzde 1,49'a indirdi. İkinci el ve sıfır araçlarda, taşıt kredilerinde de faiz indirimine giden banka, yüzde 1,72 olan aylık faiz oranını yüzde 1,55'e düşürdü.

Örnek verecek olursak;
10 yıl vade ile 100 bin konut kredi kullanacak olan vatandaş bu indirimle 13 bin 120 TL kar yakalarken, 2 yıl vade ile taşıt kredisi kullanan vatandasın avantajı 6 bin 469 TL oldu.

Uzun zamandır kredi faiz oranlarının 2 katından fazlasına yükselmesiyle daire satışlarının bir anda düşmesinden dolayı konut sektöründe bir süredir durgunluk vardı. düşen faiz oranlarıyla piyasada canlılık beklenmektedir.
haber kaynağı

zehrarya

serendipity
Kur'an'ın lâfz-ı şerifi Manasına da gelebilen nickname sahibi 2. Nesil yazarımızdır. Kuran lafz-ı şerif-i demişken aklıma;
''Hiçbiriniz kendisi için istediğini (mü"min) kardeşi için istemedikçe (gerçek) iman etmiş olamaz.''ı hatırlatıp, hem kendisi hem de tüm Yazarlarımız için en güzelini diliyor, gönlünüzden ne geçiyorsa önünüzde görmeyi yüce Allah'tan niyaz ediyorum.
Sevgili yazarımız aracılıyla hem kendisine hem de sizlere mübarek gecenin hatrına duamızı ettikten sonra kendisine hoş geldiniz diyorum.

nusret’in çiğ süt içmesi

serendipity
Sosyete kasabı lakabıyla ünlenen,Restaurantlar zincirci malum kişisi Nusret daha önceki dikkat çekici videolarının üzerine yeni konuşulacak(!) videosunu sosyal medya hesabından yayınladı. Videoda sağmal bir inekten sağılan çiğ sütü bardağa doldurup içip video tamamlandı.

Sütün kendisini zor içenler klübü olarak çiğ süt içen biri sabah sabah midemi kaldırmadı desem...
Ayrıca videonun son saniyelerinde hayvanın tuvalet saati gelmiş video bitmeden küçük abdestini koyvermiştir.
Teşekkürler Nusr-et!

20 şubat 2019 çanakkale depremi

serendipity
Merkez üssü Çanakkale'nin Biga ilçesi olan Arda arda Depremler meydana geldi. 22.30 sularında başlayan deprem gece yarılarından Sonra da artçı şekilde devam etmiştir.
Afet ve Acil Durum Yönetimi Baskanlığı (bkz:afad) verilerine göre, bu akşam saat 22.48'de 3.8 şiddetinde deprem olduğunu yayınlamıştır. Boğaziçi Kandilli Rasathanesi ise Biga ilçesi'nin Çakırlı Köyü'de 4.1 şiddetinde olduğunu bildirmiştir. Yerin 7,2 kilometre (sığ) derinliğinde meydana gelen deprem çevre ilçelerden de hissedildi. Depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

Gece boyunca devam eden depremin;
00.29,'da 3.0, 00.33'te 4.0 ve 00.34'te 2.7 büyüklüğünde olduğu yayınlanmıştır.
haber kaynağı

aiden

serendipity
Meşhur rock grubu aiden'in Unbreakable Şarkısın o en can alıcı sözlerinin;
“So now your pictures worth a thousand words”
Yani
“Yani şimdi resimlerin bin kelimeye bedel” sözleriyle içleri dağlayan kısmıyla bizleri başbaşayız bırakıp “pff,üff,off!” Dememize sebep verse de kaleminden çıkacak olan her kelimenin dünyaya bedel güzellikte olacağına inandığım sevgili 2. Nesil yazarımızdır.
Hoş geldiniz!

netflix’in recep ivedik 6 filmine 3.5 milyon euro'luk teklifi

serendipity
Ünlü dizi-film internet kuruluşu Netflix, organize işler 2 filminin yayın haklarını aldığıyla ilgili haberler henüz sıcaklığını koruyorken ikinci dalga da Şahan Gökbakar cephesinden geleceği konuşuluyor.
Şahan gökbakar'ın bu ay gösterime girmesi planlanan Recep İvedik 6 filminin yayınlanması için Netflix'in kendilerine üç milyon beş yüz bin euro teklif ettiği konuşulmaktadır.
Bu işin de cılkı çıkmaya başladı ya neyse!
haber kaynağı

sahibinden.com’da yer alan 1+0 daire ilanı

serendipity
Gayrimenkul satış, kira işlemlerine aracılık eden sahibinden.com adresinde stüdyo bir dairenin kira ilanı hayrete düşürmüştür. İlanın detaylarına inildiğinde 30 metrekare brüt alana sahip dairenin salon, mutfak, yatak odası, banyo aklınıza gelecek tüm mahalleri ara bölme (duvar) olmaksızın toplu halde sunulan bu dairenin kirası 600 tl'dir.
Kiralayan vatandaşa güle güle oturmasını temenni ediyoruz.
dairenin ilan detayları

-dairenin görseli siteden alıntı yapılmıştır-
2

aynı vs benzer başlıkların açılma sorunsalı

serendipity
Sevgili Yazarlarımız;
Uzun süredir sitemizde birikmiş olan ve aynı konu başıklarının kirlilik yaratıyor olmasından dolayı görülen luzüm üzerine moderasyon ve yönetimin yükünün biraz daha hafiflemesi adına açılan başlıktan sizlerden istirham ettiğim konu vardır.

Başlık açılan kutucuğa arama kutusundan açmak istediğiniz başlıkla ilgili lütfen(!) kelime, söz öbeği araması yaparak daha önce açılıp açılmadığını kontrol ederek açmalısınız.

görseldeki gibi arama yaptıktan sonra;


2. görseldeki gibi kırmızı kutu içinde yer alan ''sonuç'' kısmından daha önce açılıp açılmadığına dikkat ediniz!

Yanlışlıkla birden fazla açıldığını düşündüğünüz başlıklar için yönetim ekibimize ulaşmalısınız!

Bilerek ve isteyerek, uyarılara rağmen kasıtlı olarak fazladan aynı vs benzer başlık açarak sözlük indeksini kirletme yoluna giden art niyetli başlıklar ve yazarlar konusunda gereken müdahale yapılacaktır.

galen

serendipity
Batı ülke komşumuzdan henüz transferini gerçekleştirdiğimiz dünyaca ünlü tıp uzmanı olduğunu düşündüğüm, bilgilerinden faydalanmak için asistanların peşinden depar attığı sevgili 2.nesil yazarımızdır. Kaleminiz de bilginiz gibi şifalı olsun.
Hoş geldiniz.

biryalnizlikvaramirim

serendipity
Tek'lik Allah'a yalnızlık hepimize mahsustur sevgili 2. Nesil yazarımız.
Hem ''amirim'' diye seslenebileceğiniz birileri bile varsa hayatınızda ne ala!
O kadarı bile olmayanları biliniz.
Ancak yalnızlığın an itibariyle sitenin kırmızı parıltılı halılarından geçtikten sonra son bulduğunu da yine biliniz. Zira biz oldukça kalabalık aileyiz. Yeni, eski demeden siz de bu kalabalık içinde ki yerinizi almanızdan dolayı oldukça mutluyuz.
Hoş geldiniz, ayaklarınıza sağlık.

muhtaç ailelere elektrik desteği

serendipity
Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan'ın 2019 yılının ilk haftalarında duyurduğu düzenli sosyal yardım alan, yardıma muhtaç ailelerin, ihtiyaç sahiplerine verilecek 80 liraya kadar elektrik desteğinin önümüzdeki haftaya kadar uygulamaya girmesi bekleniyor.

Aylık 150 kkwh'a kadar olan tüketimler devlet tarafından karşılanacak.
Destek şartları arasında Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olma şartı aranıyor olacak.

Elektrik tüketim desteği hane içinde (ikametgah durumuna göre) kişi sayısına göre belirlenecek.

Hanede;
-2 veya daha az olan kişi sayısı için 75 kwh
-3 kişi olanlar için 100 kwh
-4 kişi olanlar için 125 kwh
-5 ve üzeri kişi sayısı için 150 kwh
Olmak üzere her ay düzenli elektrik desteği verilecek.

Ödemeler Ptt üzerinden yapılacak olup; Kimlik belgesi, Elektrik faturası ile ibraz edilerek yardımdan faydanılabilecektir.

Faturalardan düşülerek verilecek desteğin hane sayısı baz alınarak 40-80 tl'lik düşülecek tüketim destekleri olacaktır. Eğer kullanılmayan kwh desteği varsa bir sonraki aya kesinlikle de devredilmeyecektir.

Destekten 10 milyon vatandaşımızın faydalanması bekleniyor.
haber kaynağı

her şey bitti derken çıkagelen insan

serendipity
Önemli olan gelmesi değildir, geldikten Sonra halen daha kabul ediyor olabilen mide genişliğine sahip olabilmektir. Bir de büyük konuşup ağzına kürekle vurulacak olanlar var. En güzeli akışına bırakmak lazım. Ama yine de tadı tuzu olmadığından dolayı olayı şöyle yorumluyorum.
Karnınızı tıka basa doldurup son derece doygun hale gelip artık ( özür diliyorum) kusup kusup tekrardan yemek yemeye benzer bu durum dediğim anket başlığıdır.

tayt giyen erkeğin asıl amacı

serendipity
Asıl amacı düzgün bacaklarını sarsın diye değil çoğunlukla yarın öbür gün kış geldi malum, içlik niyetine de giyerim diye alınan ve giyilen taytlardır. Hatta öyle ki kilotlu çorap giyen erkekleri biliyorum. Öyle hemen başlığa aldanıp niye aaaaaa, vah vah ediyorsunuz bilmiyorum ki dediğim anket başlığıdır.

zeki kayahan coşkun

serendipity
Radyo programcısı.
Matrax ve Zekirdek radyo programlarını sunmaktadır. Hatta ergenliğimin zamanlarına gelen Zekirdek'teki malum sloganı kulağımı çınlatan programcı tam olarak şunu söylemektedir (her defasında);
“Çekirdek değil tatlım, zekirdek!”
Ayrıca “tatlııımm” derken kendinden de geçmektedir.
0 /