confessions

secret men

can ciğer kuzu sarması - 2. Nesil Yazar

  1. toplam giri 46
  2. takipçi 5
  3. puan 926

5 nisan avukatlar günü

secret men
Cumhuriyet'in ilanından sonra 3 Ocak 1934 tarihinde İzmir'de “Türk Avukatlar Birliği” toplantısında katılım gösteren baro başkanları ve temsilcileri ile tüm baroların aynı çatı altında toplama düşüncesini ortaya konulmuştur. Bunun için çeşitli gazetelerde öneriler sunulmuştur.Yaklaşık 24 yıl sonra 5 Nisan 1958 tarihinde İzmir Ticaret Odası toplantı salonunda yapılan 2 günlük toplantı sonunda Barolar Birliğinin kuruluş çalışmalarına başlamışlardır. Yapılan araştırmalar sonucu ilk olarak İstanbul Barosu'nun 70 yıl önce 5 Nisan 1878 de toplanıp genel kurul yapmış olduğu gün ile aynı güne denk geldiği ortaya çıkmıştır.Bunlarla beraber yapılan görüşmeler sonucunda tesadüf eden tarihler öneri olarak sunularak 5 Nisan ” Avukatlar Günü ” olarak kabul görmüştür.

1-7 nisan kanser haftası

secret men
Kanser hem dünyada hem de ülkemizde sebebi bilinen ölümler sıralamasında kardiyovasküler hastalıklardan sonra ikinci ölüm sebebidir. Erken teşhis edildiğinde tedavisi ve yaşam kalitesinin artırılabildiği kanser türleri göz önüne alındığında korunmanın önemi artmaktadır. Bu kapsamda erken teşhisin önemine vurgu yapmak amacıyla her yıl 1-7 Nisan arasında çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Dünyada her yıl 14 milyon kişinin yakalandığı ve 8,2 milyon kişinin ölümüne sebep olan kanser; yaş, cinsiyet, dil, din, ırk ayırımı yapmaksızın tüm insanları etkilemektedir. Kanserde benzer seyir devam ettiği takdirde, 2030 yılında 22 milyon yeni vaka ortaya çıkması beklenmektedir.

Erkeklerde en sık görülen türler; akciğer ve prostat kanseri iken, tütüne bağlı kanserler de önemini korumaya devam etmektedir. Kadınlarda en sık görülenler ise meme ve tiroid kanseridir. Hem erkeklerde hem de kadınlarda bağırsak (kolorektal) kanseri üçüncü en sık görülen kanser türüdür. Çocukluk çağı kanserlerinde ise lösemi en sık görülen kanser türüdür. Ülkemizde son 5 yılın verileri değerlendirildiğinde; kanser sıklığında herhangi bir artış ya da azalış olmadığı söylenebilir. Türkiye'de görülmekte olan kanserin sıklığı Avrupa Birliği ülkeleri ve Amerika gibi gelişmişlik düzeyi yüksek olan ülkelere göre daha düşüktür.

miraç kandili

secret men
Miraç, göğe yükselme anlamına gelir. İslam dininde, Hz. Muhammed'in Mekke'deki Mescid-i Haram'dan Burak adı verilen binek üzerinde Kudüs'teki Mescid-i Aksa'ya götürülmesi yani göğe yükselmesi Miraç olarak nitelenir.

tüm müslüman aleminin miraç kandili mübarek olsun.

2 nisan dünya otizm farkındalık günü

secret men
Otizm, otistik spektrum hastalıkları da denilen yaygın gelişimsel bozuklukların birçok türünden biri. Otizmin Asperger sendromu gibi diğer yaygın gelişimsel bozukluklarla karıştırılması da mümkün. Diğer bozuklukların da otizme benzer belirtileri olabiliyor. Ülkemizde 1 milyon 142 bin 586 otizmli birey olduğu ve bu durumdan etkilenen 4 milyon 568 bin aile ferdi bulunduğu tahmin ediliyor.

ana

secret men
Sizce bu kadın kim? Sakın Terörist demeyin! Bu kadın bir kahraman, Erzurum da hdp lileri görür görmez elindeki poşetleri bırakıp hdp lilere bu vatan kolay kazanılmadı sizin gibi itlere vermeyiz diye saldıran yiğit Hüsniye anamız

21 mart down sendromlular farkındalık günü

secret men
Down sendromu, trizomi genetik düzensizlik sonucu insanın 21. kromozom çiftinde fazladan bir kromozom bulunması durumu ve bunun sonucu olarak ortaya çıkan genetik bir bozukluktur. Down sendromu vücutta yapısal ve fonksiyonel değişiklikler ile karakterize edilir. Vücuttaki küçük ve büyük farklılıkların kombinasyonu yapısal olarak sergilenir..

teheccüd

secret men
Yatsı namazından sonra, daha uyumadan veya bir miktar uyuduktan sonra, kılınacak nafile namaza "gece namazı" denir. Bir miktar uyuduktan sonra kalkılıp kılınırsa "Teheccüd" adını alır.

gönül belediyeciliği

secret men
31 mart 2019 mahalli seçimlerinde ak parti'nin yerel seçimler için kullandığı mottosu'dur. gönül belediyeciliği ile herkesin kalbine dokunmayı hedefleyen ak parti'nin sahadan gelen haberlerine göre tekrar'dan gönüllere dokunulduğunu ve desteklediğini görmekteyiz.
durmak yok gönül yapmaya devam.

aytekin şenlikoğlu

secret men
ak parti giresun il teşkilatında il yönetim kurulu üyeliği, il başkan yardımcılığı, merkez ilçe başkanlığı ve 2 dönem il başkanlığı gibi aktif görevlerde bulundu.

31 mart 2019 mahalli seçimlerinde partisinden belediye başkan adayı olarak gösterilmiştir.
Avukatlık mesleğini icra etmekte ve 4 çocuk babasıdır.
0 /
[email protected]