confessions

reis

kraliçenin damıtık smoothiesi - Moderatör

  1. toplam giri 808
  2. takipçi 24
  3. puan 10353

mahur

reis
entelektüel bir kullanıcı ismine sahip olan ve bu ay sözlüğümüzün kazandığı, son zamanlarda entrylerini en çok beğendiğim, haliyle en kıymetli yazarlar sıralamama eklediğim yazarlarımızdan birisidir, hoş geldiniz demek için fazlasıyla geç kaldım, bağışlayın ancak tüm içtenliğimle hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. umarım uzun yıllar boyunca siz ve sizin gibi kalemi kuvvetli yazarlarla sözlükte yazmaya devam ederiz.

açık sözlü olmak

reis
yakınımdakiler bu deyimin vücut bulmuş hali olduğumu söylerler, inkar edemem, haklılar, kalp kırmamaya özen gösteririm ancak kalbinin kırılmasını hak etmiş kişilere de taviz vermem, zaten öyle olmak şart olmuş günümüz dünyasında.

satranç

reis
2122 elo ile tekrardan başladığım zeka oyunu, eh, paslanmışım, zamanında dünyanın en saygın unvanı olan grandmaster (büyükusta) unvanına ulaşmak için binlerce sayfa kitap okumuştum ama olmamıştı, yıllar sonra şansımızı yeniden deneyelim bakalım.

sivas

reis
memleketim olan şehir, bugüne kadar bir kez dahi gitmediğim şehirdir aynı zamanda, kısmetse bu hafta içinde 90 yaşındaki dedemi ailemle ziyarete gideceğim, bu vesileyle ilk defa memleketimi görmüş olacağım.

içki

reis
aynı sigarada olduğu gibi aynı şekilde içki de hayatımda bir kez dahi kullanmadığım, kullanmayı da düşünmediğim bir şey. yani, kullanana bir şey diyemeyeceğim sadece zararlı olduğunu biliyorum, o yüzden siz değerli sözlük yazarlarımız olmadan sözlük boş bir html yığınından ibaret olacağından, aynı zamanda kendinizi düşünmüyorsanız sevdiklerinizi düşünerek içkiyi de sigarayı da tüketmemenizi rica edeceğim.

sigara

reis
tüketilmemesi gereken, dünya'da var olmaması gereken bir maddedir kanımca. hem içenin canına zarar veriyor, hem yakınlarımıza, hem de cebimize, kullananların acilen bırakmasını, kendileri için olmasa da sevdikleri için bırakmasını rica ediyorum. üç günlük dünyada ömrümüzü daha fazla kısaltmayalım.

ryuk

reis
(bkz:death note) isimli animede yer alan shinigami'lerden (ölüm meleği) biridir. ölümlüler dünyasına, ölüm meleği diyarından bilerek düşürdüğü "ölüm defterinin" sahibidir ve ölüm defterinde yazılana göre ryuk ve diğer ölüm meleklerini yalnızca ölüm defterine dokunan kişiler görebilir ve konuşabilir.

masha

reis
çernobil (chernobyl) faciasında, patlamanın gerçekleştiği ve grafitlerin en fazla bulunduğu çatı, valery legasov'un (çernobil faciasıyla ilgilenen birinci nükleer fizikçi) açıklamasına göre, masha, çernobil faciasının kıyamet noktası, aynı zamanda dünyanın en tehlikeli bölgesidir. Radyasyondan korunmak için tam korunma teçhizatı ile donanmış, 90 saniyeden fazla masha'da bulunan bir canlı, dakikalar içinde yüksek radyasyon sebebiyle iç kanama geçirerek, derisi tamamen eriyerek içi dışına çıkan bir ceset parçasına dönüşecektir, bu durum, patlamanın üzerinden 33 yıl geçmesine rağmen aynıdır. yanılmıyorsam çatıdaki radyasyon oranı saniye başı 120 milyon röntgendi, insan için 2 röntgen/saniye tehlikeli olarak sayılıyor.

içimizde hbo mini dizisi olan 5 bölümlük chernobyl'i izlemeyi düşünen saygıdeğer yazarlarımız vardır diye daha fazla bilgi vermeyeceğim, sevgiler.

telefon klavyesi

reis
eğer telefon klavyesi fiziki bir klavye olsaydı, eminim şimdiye dek onlarca kez kırmıştım. insanı sürekli yanlış, eksik veya hatalı yazmaya sevk ediyor, yok, olmamış bu, yeniden sayılsın.
0 /
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com