confessions

ola

kaçın kurası - 2. Nesil Yazar

  1. toplam giri 177
  2. takipçi 4
  3. puan 1262

suriyeliler

ola
Suriler. Asuriler. Asurlular. Sanıldığının aksine Arap değildirler. Asur devletini kuranların torunlarıdırlar. Asur devleti tarihte zalim bir devlet olarak yerini alarak kendinden söz ettirmektedir. Beşşar Esed üzerinde de bu sıfatı görmek mümkündür.
Yahudiler kendi ırkları için, başka ırklarla evlenmek soykırımdır fetvasını çıkarıyor iken ülkemizde bugün birçok suriyeli, vatandaş olarak mevcuttur. Torunlarımız bu milletin mensuplarıyla evlenirse yahudi mantığına göre Türkler soykırıma uğramış olacak.

bayramlarda trafik kazaları

ola
Ülkemizin acı gerçeğidir. Son yarım asırda Anadolu'dan İstanbul'a kontrolsüz göç en önemli sebeplerindendir. Bayramlarda memleketine dönmek isteyen vatandaşların yoğun trafikte acele ile ve hoşgörüsüz hareket etmesinden kaynaklanmaktadırlar. Her sene olacağını bildiğimiz kazalardır. Bir kısmının öleceğini bile bile her sene timsahlı nehirden karşıya geçen bizon sürülerine anlam veremiyoruz ama bu tarz trafik kazalarına anlam verebiliyoruz. Tek umudumuz o ölenlerin içinde kendimizin olmayacak olduğu inancı. Umarım bu sorun kısa sürede çözülür.

iq seviyesi testi

ola
Çeşitleri olsa da genelde 0 - 200 puan ölçeğinde olanları standartlaşmıştır.
90 - 110 arası normal zekayı gösterir.
70 - 90 arası düşük zekayı,
110 - 130 arası yüksek zekayı,
50 - 70 arası geri zekayı,
130 - 150 arası üstün zekayı,
35 - 50 arası embesilliği,
150 - 200 arası dahiliği gösterir.
Avrupa ülkelerinde ortalama 100 - 105 arasında iken ülkemizde 95 - 100 arasındadır. Birkaç sene önce şahsımın 114 idi. Ha tabi internetteki testleri çözünce 160 civarı çıkıyor, onlar oldukça uydurma testlerdir.

osmanlı imparatorluğu

ola
Devlet-i Aliye idir. İmparatorluk değildir. İmparatorluklar sömürgeci anlamına gelen emperyal kelimesinden gelir. Osmanlı batı gibi sömürmemiştir. Devlet-i aliye ise günümüz Türkçesine süper güç olarak çevrilebilir.
Uzun ömrünü adaletine, insan yetiştirmesine ve askeri yeteneklerine borçludur.

teşrik tekbirleri

ola
Arefe günü sabah namazından itibaren başlayan, bayramın son günü ikindi namazına kadar devam eden 23 vakitlik süreçte getirilen tekbirlerdir. Farz namazlarından sonra birer defa sesli biçimde okunur.

Allahü Ekber Allahü Ekber La ilahe ilallahü vallahü ekber, Allahü Ekber ve lillahi'l hamd.

portakal

ola
Ülke ismi olan Portugal kelimesinden gelmektedir. Meyveye portakal ismini tahsis edince haliyle ülkeye de portekiz demişizdir. Oysaki Portuguese demek portugal ülkesinin vatandaşları demektir. Yani millet ismini ülke ismi ülke ismini de meyve ismi olarak kullanmaktayız.
0 /
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord