confessions

nushirevan

esrarengiz metafor - 2. Nesil Yazar

  1. toplam giri 939
  2. takipçi 10
  3. puan 5254

iskender evrenesoğlu

nushirevan
akli melekelerinin yerinde olup olmadığını kestiremediğim bir kişi. kalbini açıp bakmadım imanın kimde olduğu bilinmez ama allah dostlarına bakıldığı zaman insanların kalbi yumuşar, allah'ın rızasını hatırlar insan. Bunun sebebi bu kişilerin batında olduğu gibi zahirde de takva üzerine yaşama gayretleridir. Ben iskender hocada böyle bir hal göremedim. Aksi gibi; İslamoğlu, Oktar, Kuytul, Gülen gibi red herringlerde gördüğüm hin siyaset mevcut.. Toplumda hocalara güven bu kadar azalmışken Haksız olmayı tercih ederim.

heyecanlandıran anlar

nushirevan
Otobüste veya uçakta, normalde bedava verseler yemeyeceğin iki lokma şeyin yavaş yavaş sana gelmesi..

Gelirken şöyle düşüncelere dalıyor insan:

önümdeki masayı açsam etrafımdakiler "vay aç vay" derler mi? Verilen o dilim keki mi almalıyım yoksa sandviç mi? Keki alsam doyurmaz, sandviç desen yavan olacak.. Hem hangi keki alayım? Kakaolusunu tercih edersem çaprazda oturan hiperaktif bebelerden farkım olmayacak. Meyveli yesem kurumuş meyveden ötürü ağzımda kekremsi bi tat bırakacak. Çay mı kahve mi içeceğim? Çay içsem avam kaçacak. Kahveyi seçsem bu defa sütlü şekerli olacak yine bebe modu'na geçeceğiz.. Islak mendili napayım? Ağzımı silsem saçma çünkü.. peçete de vermiş adamlar.. Cebime atıp ayakkabıyı mı silsem? Hamidiye su almışlar, hmmm hükümete yakınsa demek ki.. zaten kek de torku 'dandı..

Derken hostes gelir:
- Ne alırdınız?
+ Su alayım ben..
- Kek, sandviç?
+ Hamidiye su!

gece acıkmak

nushirevan
Sadece 2 kaşık yoğurt ile giderilebilecek ihtiyaç. Yediğiniz yoğurt hem kalsiyum içeriği ile iştahınızı keser, hem de probiyotik bakterileri ile bağırsak floranızı gece boyunca normal seyrine çeker.

İradenize hakim olamıyor ve daha fazla kalorili şeyler tüketmeyi tercih ediyorsanız, en azından hazmı kolay, sindirim için enerji harcamanıza gerek olmayan şeyler tüketin. Lifli bisķuvi olabilir, muz olabilir filan..

kulak ağrısı

nushirevan
Her zaman iç kulakla ilgili olmayabilecek ağrılardır. Strese dayalı gece diş sıkması sonucu; çene kaslarının kulakla birleştiği noktada lezyon meydana gelmesi ve akabinde oluşan bütün karmaşanın ağrı olarak kulağı hedef aldığı bir ağrı da kulak ağrısı olarak tanımlanabilir. Böyle bir durum yaşayıp yaşamadığınızı anlamak isterseniz iç yanağınızda diş izi olup olmadığına bakın. Eğer şerit şeklinde bir iz görürseniz gece dişlerinizi sıkıyor olabilirsiniz. Bu da size kulak ağrısı gibi gelebilir.

Ama eğer ağrının şiddeti hakkında konuşacaksak, doğumdan sonra 2. sırada olduğu söylenen böbrek taşı düşürmek, kulak ağrısına tek atar.

deli mi ne

nushirevan
show tvden kazandığı astronomik tazminat parasından sonra dengesi iyiden iyiye bozulan, esasında daha öncesinde de pek dengeli biri olmadığı kullandığı nick'inden belli youtuber. yaptığı şeyin esasta vatana ihanetten farkı yok gözümde.

En üst sınırdan ceza alması dileklerimle

ali ece

nushirevan
kafasındaki bandanası, şehla bakışı ve zaman zaman çılgın atmasıyla meşhur futbol yorumcusu. fanatik beşiktaş, marsilya ve liverpool taraftarı olmakla birlikte liverpool oyuncusu Dejan Lovren 'den nefret etmesiyle bilinir.

şimdilerde yorumculuğun yanında müzisyen yanını konuşturuyor.ali abi o elindeki gitarı yavaşça yere bırak ve kaan kural 'la sürekli aynı fikirde olmadığınız ters köşe programa geri dön bu nedir allahaşkına yaw

quantum leap

nushirevan


Fantastik bilim kurgu türünde nostaljik bir dizidir. Eğer bu diziyi hatırlamıyorsanız, muhtemelen o sırada Trt'de Cenk Koray'ın Tele Kutu yarışma programını izliyordunuz.. Hayal meyal imgeleri seçip ismini hatırlamakta zorlandığım, yağlı patlamış mısır kokulu salonda, Gorbaçov adlı kedime sinek yakalattığım, tüplü televizyon zevkinin çocukluk hafızamdaki eksik bir parçasıydı.. Bana göre Televizyon tarihinin gelmiş geçmiş en iyi fantastik dizilerindendir.

yumurta

nushirevan
Dünyanın en garip gıdasıdır. Normalde pek de önemsenmez, ucuzdur, yavan bi tadı olur. İki gün üst üste yesen mideni bulandırır falan.. ama öyle bir akşam denk gelir ki feleğini şaşırtır. Evde birisi akşam akşam "ben acıktım, bir şeyler yer misin sen de?" Diye teklif eder, sen "amaaan akşam akşam yemiyim" dersin. O kişi mutfağa gider, iki yumurta kırar. Bakın sucuklu değil, menemen değil öyle dümdüz tereyağlı yumurta.. Öyle bi koku yayılır ki sanırsın iskender kebap.. Az önce reddettiğine pişman ettirir adamı.. o nasıl bi kokudur.. "vazgeçtim yicem" desen adam zaten kendine kadar yapmıştır, ortak olsan ayıp olur. göz ucuyla baktırır, iç geçirtir, "keşke" çektirir.

vejetaryen

nushirevan
seviyorum vejetaryenleri. tut ki yurt dışındasınız ve karnınız acıktı. yemeklerde domuz mamülü ürünler olabilir, yağı olabilir mesela. üzerine Allah'ın adı anılmayan eti yememek de farz-ı ayn bi yerde. ne yapacaksınız? o ciks mekanda ''i'm strict vegetarian'' diyosunuz, ne sizi ayıplayan olur ne bişey. tercih sonuçta bu. laaaps! diye önünüze doğal, temiz ve helal ürünler geliyor. sağolun arkaaşlar iyi ki varsınız
0 /
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com