confessions

nurse

dolunaylı nüktedan - 2. Nesil Yazar

  1. toplam giri 233
  2. takipçi 9
  3. puan 2357

beyaz kod

nurse
Hastanelerde kullanılan acil durum bildirimidir. Hastane telefonundan 1111 tuşlanarak yapılır. Filan filan yerde beyaz kod. Beyaz kod. Beyaz kod. Anonsu ile yetkili ve görevliler hemen duruma el koyar.

Beyaz kodun anlamı sağlık çalışanına şifdet veya tacizdir.

şanışer

nurse
Bu başlık beni liseli yıllarıma götürdü..

bizim okul acıbademin biraz altında koşuyolundaydı.. Ruhuma sakinlik ve huzur veren bir caddeydi. Bulunduğu korudan mıdır hababam sınıfının çekildiği mekan olduğundan nostalji bir havası bulunduğundanmıdır yoksa huzur evinin vermiş olduğu farklı duygulardan mıdır bilinmez ama o caddeyi o koruyu çok seviyordum.. otobüs beklerken hep şanışerin (bkz:bırak beni kendi halime) şarkısını dinler otobüs durağının hemen arkasında bulunan müstakil evdeki yaşlı teyzeye bakardım.. bazen kitap okur bazen masada yazı yazar bazende yatağında uyurdu.. mevsim kış bile olsa penceresinin önünde çiçekleri bulunur perdesi hep açık olurdu. İçeriyi çok rahat görebilirdim. Merak ederdim hikayesini.. konuşmak için can atardım ama hiç dışarıya çıktığını görmediğimden konuşma atağına geçemezdim..

Ve o teyze bu şarkıyla bağdaşmış gibi. Her dinlediğimde aklımda belirir..

bambu bitkisi

nurse
bilimsel adı Bambusoideae olan bu bitki gerekse mobilyada, gerekse müzik aletlerinde vedaha yüzlerce alanda kullanılıyor. Yetiştirilmesi fazlasıyla kolay olan bu bitkilere çoğu çiçekçilerden sahip olabilirsiniz.. file şeklinde alıp toprağa ekilmeden su içinde büyütüp,çoğaltabilirsiniz.

emine bulut

nurse
O bir şehit. O bir melek.. o gözümüzden akan göz yaşı..
Kelimeler tükendi.. cümleler yok oldu... İçimdeki acıyı ve öfkeyi anlatamıyorum.çok kızgınım vatandaşıma.. hiçkimse neden engel olmadı.. neden bir sandalye indirmediler bu pisliğin kafasınada onun yerine telefonlarına sarılıp video çekmeyi tercih ediyorlar. Ve o katil.. ona ne söylenebillir ki.. allahın emanetine bu şekilde mi sahip cıkıyor.. idam edilse içime yine su serpilmez..

temizlikçi

nurse
Paul cleave'in yazmış olduğu bir kitap. Polisiye severlere kesinlikle öneririm. Joe.. yehova ve turşu adında balıkları olan deli taklidi yapan serikatil ve hikayesi

tırnak yemek

nurse
İnanılmaz stres azaltan bir eylem. tırnakları diş yardımı ile küçültmek.
Tırnak yiyen kitle ikiye ayrılır.
1.si tırnağını kemirip yutan.
2.si tırnağını kemirip tüküren.
İğrençliği ile anılır. Öğğğ

kaktüs

nurse
Yetiştirilmesi en kolay bitki. Radyasyonuda emdiği söylenir. 15-20 günde bir su verilir. Eğer yerini ve sahibini sevmişse çok güzel çiçek açar.

can yücel şiirleri

nurse
Sizinlede paylaşmak istedim. Zira ben okumaktan büyük keyif alıyorum..

-Şunları bir araya toplayayım. Bir güzel muhabbet edelim- diye düşündüm.
Mutfak işinden de anlarım.
Donattım sofrayı.
Bayağı uğraştım.
Hepsinin, ayrı ayrı ne yemekten, ne içmekten hoşlandığını iyi bilirim.
Bayağı da para gitti.
Birinin yediğini öbürü yemez.
Ötekinin içtiğini beriki içmez.
Dört kişilik sofra kurdum.
Mumları da yaktım.
Bak hepsi, Erick Satie severdi.
Hatırladım.
Müziği de ayarladım.
Geldiler.

20 yaşında ben,
35 yaşımda ben,
40 yaşımda ben ve
bugünkü ben dördümüz.

Birden 20 yaşımı, 35 yaşımın karşısına oturttum.
40 yaşımın karşısına da, ben geçtim.
yirmi yaşım, otuz beş yaşımı tutucu buldu.
Kırk yaşım ikisinin de salak olduğunu söyledi.
Yatıştırayım dedim.
-Sen karışma moruk- dediler. Büyük hır çıktı.
Komşular alttan üstten duvarlara vurdular.
Yirmi yaşım kırk yaşıma bardak attı.
Evin de içine ettiler.
Bende kabahat.
Ne çağırıyorsun tanımadığın adamları evine.
CAN YÜCEL

banka çalışanı

nurse
Aklıma ilk olarak geviş getiren canlılar geliyor. En serbest en rahat en pabuç dilli yaratıklardır. Biraz hakkını savununca kusura bakmayın hanfendi işleminiz gerçekleştirilemiyor diyerek başından savandır. Hakkıyla kazanmayandır. Bir çay kaşığı hakkım varsa haram zıkkım olsun.

güzel şeyler de oluyor

nurse
Bir anne düşünün.. Çocuğu doğalı 20 gün olmuşken sarılık şikayetiyle yoğunbakıma yatırılıyor... Ne hamileyken nede doğumdan sonra ağıza alınmamış bir şey öğreniyor. bebeğin down sendromlu olduğunu öğreniyor. Bebeğini alıyor kucağına öpüyor, seviyor, iyiki doğdun diyor.

suriyeliler

nurse
biz bir bağ bağışlıyoruz kendileri bir salkım üzüm vermekten yoksunlar. Ve yenidoğanda çalışıyorum günde 5tane türk doğuruyor ise 10 tane suriyeli doğuruyor. Irkçı kesinlikle değilim. Ama insan bi şartlarına bakar.Demekki eksikleri yok. Demekki şartlar çocuk dünyaya getirmek için fazlasıyla uygun. Acıdığım, görünce dua ettiğim çok suriyeli var.. ama görünce sinirimi tepeme çıkaran suriyeli sayısı daha fazla.

fareler ve insanlar

nurse
John steinbeck'in romanıdır. 1937 yılında yayımlanmış olup, george ve akli dengesi bozuk lennie nin küçük bir toprak satın alıp insanca bir hayat yaşamanın hayalini kuran bu ikilinin öyküsü..
Bir alıntı paylaşmak istiyorum:
Hadi anlatsana yine.."
"Neyi anlatayım"
"Tavşanları"
"Daha dün akşam anlattım lennie!"
"Olsun yine anlat George. Lütfen george . Lütfen anlat bana. Daha önce anlatmıştın ya yine anlat işte o seferki gibi kendi arazimiz olacak. İhtiyacımız olan herşeyi toprağımıza ekeceğiz.kışın yağan yağmur ve içimizi ısıtan bir sobamız olacak Tavşanlarımız da olacak degil mi George"
"Neden kendin anlatmıyorsun? Hepsini biliyorsun işte"
"Hayır ben değil, sen anlat lütfen. Ben anlatınca güzel olmuyor, devam et George.. tavşanlara ben nasıl bakacağım, onu anlatsana"
"Peki" dedi George. " Büyük bir sebze bahçemiz, bir kümes dolusu tavşanımız ve bir de tavuklarımız olacak tabii. Kışın yağmur yağdığında boşver işi gücü deyip sobanın içini iyice doldurup kibriti çakacağız, sonrada sobanın yanına oturup sıcacık evimizde çatıya damlayan yağmur damlalarını dinleyeceğiz. Aman bee , keçileri kaçırdık ikimizde iyice! Yeter bu kadar."
...
"George.. uyudun mu?"
"Hayır. Ne oldu?"
"Tavşanlarımız farklı renkte olsunlar"
"Tamam, olur."
"Kırmızı, mavi ve yeşil tavşanlardan alırız. Tüylülerden alalım. Panayırda gördüklerimizden."
"Tamam onlardan da alırız. Kapa çeneni artık!"

kurban bayramı

nurse
Kurban bayramı bana her zaman bayramdan çok bir görev, bir ibadet gibi gelir. Kestiğimiz kurbanlıkları ayda bir kez belkide 2 ayda birkez et yiyen ailelere, çocuklu evlere dağıtalım inşallah.. sıcaklık dolu bayramlarımızı ileriki yıllara taşıyabilmemiz dileğiyle. Tüm güven sözlük dostlarımın bayramı mübarek olsun.

ilkokul öğretmenine mesajın

nurse
Sevgili öğretmenim okul değiştirdikten sonra bana sınıfça bir mektup yazıp yeni okuluma göndermiştiniz. Sınıfın ölümcül sessizliğinde kapı çalıp nöbetçi öğrenci o mektubu getirip adımı söylediğinde sınıftaki havam tavandaki Floransa ya ulaşmıştı.. bana verdiğiniz o sevgi için teşekkür ederim..

pembe kod

nurse
Hastanelerde bulunan acil durum bildirimidir. Herhangi bir hastane telefonundan 3333 tuşlanarak, tüm hastanede filan filan yerde pembe kod. pembe kod. Pembe kod. Anonsu duyulur.

Pembe kodun anlamı çocuk kaçırma eylemidir..

markaların telaffuzları

nurse
Ben en çok mp3 e takıldım.. gerçekten de m ve p harflerini ingilizce telafüz edip sayıyı türkçe söylemek nedir ya..
Em pi three yerine em pi üç diye kullandığımız bu kelime sevgili türkiyemin ingilizce severliğinide kanıtlıyor. (bkz:bgv)

öğrencilerin sınavlarda verdiği ilginç cevaplar

nurse
Lisede tarih hocamız yılın ve dönemin en son ve en Zor sınavında bizleri inanılmaz zorlamıştı. Yanımda oturan sevgili arkadaşımda kağıdın arkasına kocaman bir canavar çizmişti. Sanırım tarih sınavında ilk ve sonkez görülecek bir cevaptı.. sınav sonuçlarını açıklarken Picasso yu kıskandıracak ressamımız kimse adınıda yazmamış demişti. Biz gülmüştük hocamız gülmemişti..

a101

nurse
Çok çok ince, kulplu ve cam olan bardaklar var ya. Geçen migrosta tanesi 10 tl idi. Almak istedim belki indirime girer diye erteledim. Bugün a101 de üç tanesini aynı fiyata görünce dost marketin migros değilde a101 olduğunu kesinleştirdim.

taslaklarım

nurse
Tamam yayınlamaktan vazgeçtiğim entrylerimi kaydetmiş ama aynı zamanda yayınladığım entrylerimide kaydetmiş. Aaa ben bunu yayınlamamışmıyım diyerek yayınladığım şeyleri tekrardan yayınlamama neden olan uygulama.

wikipedia

nurse
Özellikle Lise döneminde web sayfaları tek tek dolaşmadan ilk arama sonucunda bulduğum sayfaydı. İnanılmaz kapsamlı konu anlatan, ödevlerimi kolayca yaptığım ansiklopedi diyebilirim.

yumuşatıcı

nurse
Çamaşırların hem güzel kokmasini sağlayan hemde yumuşatan, o miss kokusuyla Alerjik astım olmama neden olan sıvı deterjan. Yürüyen yumoş gibi her yere yumuşatıcı kokusu taşıyorum.(bkz:bgv) Favorim bingonun beyaz renkli yumuşatıcısı.

klimayla çamaşır kurutmak

nurse
Elektrikli soba çok daha hızlı ve etkili olduğunu düşünüyorum. Mesela şuan oturmuş formamı bir sağa bir sola çeviriyorum. 30dk da hem kurudu hem yumuşatıcı kokusu uçmadı.
Ütüye gelirsek kıyafette ıslak kokusu bıraktığını düşünüyorum.
Klimayı hiç söylemiyorum bile saatler alır kurutmak..
Eveeeet an itibariyle geç kaldım.

taksim

nurse
Dil bilgisindeki eğik çizginin diğer ismidir.
*Tarih yazarken gün ay ve yılı ayırmak için kullanılır.
*Matematikte bölme işlemini simgeler.
*Adres bilgilerini yazarken il ve ilçe arasına konur.
Bla bla bla

bir dönem mavi rengine aşırı anlam yüklemiş tipler

nurse
Yemin ediyorum maviden tiksinmeme neden oldu. Ve bu tipler hala yaşıyor ve ben hala mavimleştiremediklerindenim.
O dönemde işte çeyiz alışverişi yapıyoruz. Kayinvalidemin en sevdiği renk mavidir. Her cırta pırta mavi olsun diyor. Ben sade renkler tercih ediyorum.. hehhh perde mavi olsun patlasın diyor. Perdede olmadıysa halıda bu rengi kullanalım istiyor.. aşırı ısrar ediyor.. hey gidi günler hey..
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord