confessions

nurse

tünelden önceki son çıkış - 2. Nesil Yazar

  1. toplam giri 272
  2. takipçi 9
  3. puan 3008

eskilerin hep güzel olduğu gerçeği

nurse
Eskiler güzeldir tabi.
Bende eskileri severim. her yenilik hayatımızı kolaylaştırdı lakin insanlar arasına mesafe koydu..
Sobayla herkes aynı odadaydı kalorifer geldi herkes odasına çekildi..
Pazar günleri tüm babalar evde olur pazar kahvaltısında hiç kimse eksik olmazdı. O sucuk pazar günleri pişerdi. Şimdi babalar mesai yapıyor. Anneler çalışıyor. Evlatları daha iyi şartlarda okusun, büyüsün diye. Pazar kahvaltısı anlamını yitirmiş durumda.
Televizyonun rengi yoktu hayal gücü vardı mesela.
Genç kızların koleksiyonları vardı.
Evler bu kadar simetrik ve lüks değildi ama her köşesinde huzur vardı, komşuluk vardı.
Taso vardı.
pazar günleri saat 8 de tom ve Jerry vardı. Annemler uyanana kadar bizi oyalardı.
Ve daha bissürü sayabilirim.

3 aptal (3 idiots)

nurse
Lise döneminde izlediğim en'lerimin arasındaki bu film birçok eleştiri içermekte. En belirgin eleştirisini eğitim üzerine yapmıştır fakat o kadar güzel bir şekilde ele almıştırki hindistandaki bu sorunun tüm dünyada olduğunu anlayabiliyor insan. Çok beğenildi, çok izlendi.
Ben hala arada açıp şarkılarını dinler ve pozitif enerji dolarım (bkz:bgv)

sözlük yazarlarının aldığı koronavirüs tedbirleri

nurse
Bu paylaşımıda cömert(!) hastane yöneticimiz adına yazıyorum.

Çalışanlarıma eğitim vermiyorum
Onlara maske kullanmanın bir işe yaramayacağını yazı bildirimi ile yaptım.
Gereksiz yere dezenfektan kullanmamalarını söyledim
Eldiven kullanımını önermiyorum. Bir işe yaramadığını söyledim.
Stoklarımızda fazlasıyla eldiven ve maske var fakat daha zor günler için bekletiyorum.
Hiçbir yerde dezenfekte işlemi yapmıyorum fakat sosyal medyadan yapıyormuş görüntüsü verip hastaların devletten çok bu hastaneye gelmesini sağlayarak krizi fırsata dönüştürüyorum.
Fazla mesai paralarını vermiyorum, bekletiyorum.
Allah cezamı ne zaman verecek bilmiyorum.

sözlük yazarlarının aldığı koronavirüs tedbirleri

nurse
Günün yarısıı hastanede geçirdiğim için eldivenle dolaşıyorum, sıksık eldiven değiştirip ellerimi yıkayıp dezenfektanlıyorum,hasta ile yakın temasa geçerken maske kullanıyorum. eve gidince üstümü başımı değişiyorum vaktim varsa duş alıyorum.
Bulaşık makinama yıkama verirken sirke damlatıyorum.
Haftalık temizliğimi yaparken sirke ilave ediyorum.
Kızıma sık sık su veriyorum.

6.hastalık

nurse
Söz konusu virüs olunca. Bir korku sarıyor içimi..
Herpes virüsünün neden olduğu hastalık ilk birkaç gün zor kontrol edilen, yüksek ateşle baş gösteriyor sonrasındaysa döküntü ile kendini belli ediyor. Döküntü başlar başlamaz ateş düşüyor. Yüzde özellikle göz kapaklarında şişlik meydana gelebiliyor.6 ay ile 2 yaş grubu için tehlike arz eden bu hastalığın hiç bir tedavisi yoktur. Spontan iyileşiyor.

2 haftadır vucütta enfeksiyon olmamasına rağmen ateşi 39-40 seyreden kızımın ateş nedenini araştırıyoruz ve nihayet 6.hastalık tanısı konuldu. Koronayı bile düşünmüştüm. Rabbim başta evlatlarımızı ve milletimizi muhafaza etsin.
2

öğütçü

nurse
Her ailede bulunur işi gücü öğüt vermek olan birileri. Çoğunlukla karşısındakine empati yapmadan bazense yanlış bilgilerle kendince doğru olan seçimlerin karşısındaki kişiye anlatma durumudur.

Mesela bizim ailede halam tam bir öğütcüdür. 7 den 70 e herkese verebileceği öğüdü vardır. Öğüt denilince lohusa dönemimide unutamıyorum doğrusu..

kararsızlık

nurse
Kararsızlık insanlarin başarıya giden yolunu kısıtlayan bir karar verememe durumudur. İnsanin ilerleyememesi bir yana olduğu yerde saymasina neden oluyor.

Şu sıralar inanılmaz kararsız bir insanım. İstifa edip ders calisma ve ozel sektörde calisirken ders calisma konusunda bir turlu karar veremiyorum

mesele suriye

nurse
İnsanlarin " bizim askerlerimiz Suriyeliler icin savaşsın, suriyeliler Taksim'de nargile içsin" paylaşımları beni çıldırtıyor.
Arkadaşım biz Suriyeliler için savaşmıyoruz. Biz turkiye icin savaşıyoruz​.. siz suriyeyi esad rejimi alirsa turkiyeyi rahat birakacagini mi saniyorsunuz.. suriyelilerde kimmiş.. yuzde doksani korkaktan oluşan görgüsüz, bencil, namus kavramı oluşmamış topluluk.. Türkiye'deki kac yuvanın yıkılmasına neden olan o kadınların sayısını söylemiyorum bile.. sırf bir suriyeli icin yuvasini yikan o erkeklerin, avrupa kapisini açıldığını duyan suriyelilerin bir gece yarısı ne var ne yok bırakıp avrupaya kaçtığını bilmesini isterim.
Bakın Necmettin Erbakan ne demiş:

koronavirüs

nurse
Kiyamet kopacak sadece şirince etkilenmeyecek haberine inanan milletimizin maske fiyatlarını ucurmalari normaldir.. kardesim o bez parcasi seni korona virüsten korumaz ama n95 maskesi belkiiii..
Basından nefret eder duruma geldim gercekten. Hergun yeni birşey duyuyorum. Yok sanliurfada korona virusu görüldü. Yok 18 kişi öldü. Yok 6 kisi karantina altinda. Yok efendim hastane kapatılmış. Hastane çalışanlarına bile bulaşmış..
allahtan egitim ve araştırma hastanesinde dostlarimiz varda onlardan dogru istihbarat alabiliyoruz.. 6 kiside belirtileri görününce tahliller yapiliyor ama kisilerin agir grip oldugu tespit ediliyor. Bu kadar...
Gerçekten toplumun psikolojisini bozmaya yönelik yoğun bir çalışma görüyorum.. geçenlerde bende depresyona girecektim. Yok efendim korona virus. Yok efendim depremler. Yok efendim atakan kiyamet habercisimi. Heh simdide savaş çıktı.. rabbim durumumuzu hayır etsin insallah

nrp

nurse
Neonatal Resusitasyon Programının kısaltması olan "nrp" yenidoğan canlandırma programı anlamına gelen bir kısaltmadır.
Günümüzün en popüler sertifikalarından biri olan nrp eğitimi bebek ölümlerini en aza indirmeye yönelik eğitimler verir. Bu süreçte nasıl bir yol izlenmesi gerektiğine dair rehber olur.
Fakat bu sertifikaya sahip olabilmek bir hayli zordur. Gerekse verilen dersler, gerekse her konu bitiminde yapılan sınavlar ve ağızdan çıkan her sözcüğün sorulması. Uygulamalı olanlarından bahsetmiyorum bile. Bir hayli terletiyorlar..

parazit

nurse
Birde bağırsak parazitleri var. İşte yeşilliklerin iyi yıkanmadan, pişmemiş etlerin, yıkamadan yenen meyvelerin tüketildiği taktirde bağırsaklara yerleşen ve sizin yediklerinizle beslenen, büyüyen, çoluk çocuğa karışan hayvancıklardır. En kötüsüde bağırsaklara çengelini takıp iyi günde kötü günde vucüdunda kalan türlerinin olması sanırım.. ürkütücüüü.
0 /
Sözlük
Kuluçka Makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord