confessions

nicksizolmazmi

tünelden önceki son çıkış - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 327
  2. takipçi 16
  3. puan 3476

özlem duyulan şeyler

nicksizolmazmi
Sevgili, anne, baba, kardeş, geçmiş, çocukluk, gençlik, aşk veya kaybettiğiniz bir eşya, her şey ama her sey olabilir. Değer verdiğiniz, yanında olmak istediğiniz ama olamadığınız, görmek istediğiniz ama göremediğiniz, ulaşmak istediniz ama ulaşamadığınız her şey olabilir.

aile arasında

nicksizolmazmi
Senaryosunu gülse birsel'in yazdığı, ozan açıktan'ın yönetmenliğini yaptığı, defalarca izlediğim, izlerken bazen ağlatan, bazen güldüren, bazen de ağlatırken güldüren son yıllarda yapılmış en güzel türk filmlerinden biri. Demet evgar, engin günaydın ve ayta sözeri'nin performansları filmi tekrar, tekrar ve tekrar izlettiriyor.

evgeny grinko

nicksizolmazmi
Noir, valse, once upon a time, field, jane maryam, dusty room, epiloge gibi harika eserleri ile geç de olsa tanıştığım müthiş rus müzisyen. Geçenlerde gün boyu kendisini dinledikten sonra, joy fm'de epilogue başlayınca evrenden mesaj almış gibi hissettim. Hem de Joy fm'de hâlâ inanamıyorum.

john williams

nicksizolmazmi
Yaptığı film müzikleri ile bir çok kez oscar'a aday olmuş ve ödül almış 1923 doğumlu besteci. Yıldız savaşları, er ryan'ı kurtarmak, harry potter serisinin ilk üç filminin müziği ve bence en, ama en güzeli schindler'in listesi onun unutulmaz eserleri.

iki şehrin hikayesi

nicksizolmazmi
Charles dickens'ın, fransız devrimi öncesi ve sonrasını güzel bir kurguyla anlattığı akıcı bir romanı. paris ve londra'da geçen olayların konu edildiği roman müthiş bir girişe sahip: zamanların en iyisiydi, zamanların en kötüsüydü; akıl çağıydı, akılsızlık çağıydı; inanç devriydi, inançsızlık devriydi; aydınlık mevsimiydi, karanlık mevsimiydi; ümidin baharıydı, ümitsizliğin kışıydı, önümüzde her şey vardı, önümüzde hiçbir şey yoktu .....

ankara cumhuriyet başsavcılığının osman öcalan kararı

nicksizolmazmi
Binlerce şehidimize ve onların ailelerine hiçbir şekilde ve asla ödenmeyecek borcumuz var. Böyle kararlara imza atmak üzere olanların akıllarından çıkarmamaları gereken tek şey bu. 20'li yaşlardaki o güzel yüzlü çocukların hepsi tet tek rüyalarınıza girsin.

Tanım: iç burkan, göz yaşartan, karar vericilerden olmadığım halde şehitler ve ailelerine karşı utanç ve suçluluk hissettiren rezalet bir karar.
0 /
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com