confessions

nicksizolmazmi

ıssız adadaki son umut - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 288
  2. takipçi 16
  3. puan 2798

dumlupınar denizaltısı

nicksizolmazmi
Üzücü bir hikayeye konu olmuş denizaltı. Rivayete göre kurtarmanın gerçekleşemeyeceği anlaşılınca, denizaltıyla bağlantıda olan subayın sigara içebilirsiniz, türkü söyleyebilirsiniz demesi üzerine durumu anlayan denizaltıdaki astsubay "anladım komutanım vatan sağolsun" cevabını veriyor. Bu olaydan sonra deniz kuvvetlerinde iki denizaltıya daha bu isim veriliyor. Ancak birinin batması diğerinin de yanması sonucu bir daha hiçbir denizaltıya dumlupınar ismi verilmiyor. Başlığın benim için enteresan yanı ise bütün gün dumlupınar denizaltısının aklımdan çıkmamış olması. Mekanları cennet olsun.

21 gün kuralı

nicksizolmazmi
Kurtulmak istediğiniz bir alışkanlığınız için direnmeniz gereken gün sayısı. Yani diyorum ki 21 gün o alışkanlığınızı yapmayın sonrasında kurtulduğunuzu göreceksiniz. Ben görmedim ama görenler olmuş.

feng shui

nicksizolmazmi
Eve huzur, şans ve bereket gelmesi için yapılan dekorasyonlar. Kapıya dönük olacak şekilde yerleştirilen filler, kırık ve bozuk eşyaların derhal atılması ya da tamir edilmesi, salonda yeşil bitkilerin bulundurulması, dış kapının karşısına ayna asılmaması gibi.

ekrem imamoğlu'dan beklenen icraatlar

nicksizolmazmi
Hizmet vermesi için milli irade tarafından seçilen bir belediye başkanına, kendisine yapılacak hizmetleri engellemek için milletin kendi kendine matematiksel formüller arayışında olduğunu gördüğümüz başlık.

Hak yemesin, yeni rant kapıları yaratmasın, herkese eşit mesafede dursun, kendi menfaatini değil toplum menfaatini önceliği yapsın, yaklaşan depremin bilincinde olsun, önlemlerini alsın, toplanma alanları ve yapıların sağlamlaştırılması için elinden geleni yapsın. Elinden geleni diyorum, çünkü onlar enkaz altında kalmasınlar diye uğraşırken kendisine engel olmaya çalışan yüzde atmışlık bir güruha karrşı mücadele vermek zorunda kalabilir.

ekrem imamoğu

nicksizolmazmi
Geçmişte mansur yavaş'a yapılanların tekrarı yaşanmazsa, istanbul'un yeni belediye başkanı. Duruşuyla, tavırlarıyla, üslubuyla siyasette görmek istedigimiz birleştirici uzlaşmacı insan modeli. Bu kirli oyundan başarıyla çıkmasını tüm kalbimle diliyor, kendisini tebrik ediyorum.
2

mansur yavaş

nicksizolmazmi
31 mart 2019 yerel seçimleri sonucu seçilen, Ankara büyükşehir belediye başkanı. Adaletin geç de olsa tecelli ettiğini görmek güzel bir his. Tebrik ediyor ve görevinde başarılar diliyorum.
Not: hadi bakalım eksiciler, neyi eksileyeceksiniz acaba?

2019 türkiye yerel seçimleri

nicksizolmazmi
Istanbul'daki durumun belirsizliğinin ( ki imamoğlu'nun kazandığı belli oluyor) açıklığa kavuşmasıyla bitecek seçim sürecidir. Aa görevini hatırlayıp, istanbul verilerini güncellerse bitecek olan 2019 seçimlerinde, Dört saattir yüzde birlik sonucu veremeyen aa sayesinde ne kadar büyük bir ülke olğumuzu görmüş olduk. Bir şey değil, yine kıskanacaklar bizi, o kötü.

evzilemek

nicksizolmazmi
Karanlıkta, hiç görmeden yapılan bir eylem gibi. Yani elektirik kesiliyor ve siz mumun yerini bildiğiniz için işte oraları evziliyorsunuz. Alışamayacağım kelimeler listesinde ilk sırada olacak kendisi.

güzel insanlar

nicksizolmazmi
Dinlemeyi bilen, empati yeteneği gelişmiş, gereksiz hırs ve kıskançlıklardan kendini arındırmış, farklılıkları saygı duyarak olduğu gibi kabul edebilen, nahif, hoşgörülü ve sabırlı sevgi insanlarıdır.

adale

nicksizolmazmi
Hello, someone like you , when we were young gibi müthiş sarkıları seslendiren, 1988 doğumlu ingiliz şarkıcı, söz yazarı. 10 kez grammy ödülü almasının yanısıra Yüzyılın en çok satan albumüne de sahipmiş kendisi
Edit: nushirevan'ın uyarısıyla düzeltiyorum. Adele hakkındaki bilgiyi adaleye yazmış oldum :). Adale bildiğimiz kas işte. Sabah sabah Onlarca başlığı art arda görünce böyle oldu (swh).
2
0 /
[email protected]