confessions

nicksizolmazmi

dolunaylı nüktedan - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 210
  2. takipçi 17
  3. puan 2100

kılıçdaroğlu’nun iftirası

nicksizolmazmi
Iftira dendiğine göre çöpten yiyecek toplamak ayıplanacak bir davranış olmalı. Kılıçdaroğlu bu fotoğrafı araştırmadan, halkın ulaştığı yoksulluk seviyesine dikkat çekmek için, iyi niyetli olarak kullanmış da çöpteki teyzeye ne demeli ? Dört evin varken, çöp konteynerinin içine girilip sokak hayvanlarına yemek aranır mı hiç!!! Zengin sofrandan kalan yemekleri verseydin keske hayvanlara. Ya da zenginsin madem kedi-köpek maması falan alsaydın. Yarıya kadar çöpün içine girip de hayvanlar için yemek mi aranır? Çocuklar utanır tabi ki. Aç olup çöpten yemek toplamak ayrı bir şey, Zengin olup çöpten yiyecek toplamak ayrı bir şey.
Tanım: kılıçdaroğlu'nun, açlıktan dolayı çöp topladığını düşündüğü bir kadına ait fotoğrafı paylaşması, ardından, kadının sanılanın aksine zengin ve hayli onurlu(!) çıkması ve bunun iftira olması.

aşkın ömrü

nicksizolmazmi
Sizin olmasını istediğiniz kadardır. Önemser ve emek verirseniz uzar, kendi haline bırakırsanız kısalır ve zamanla kaybolur. Bakın kaybolur diyorum. Silkelenir ve kendinize gelir, ararsanız tekrar bulursunuz. Aşkın ömrü sizin ona biçtiğiniz süre kadardır.

kimse kimsenin hayatına karışamaz

nicksizolmazmi
Toplumsal barışın sürekliliği ve sürdürülebilirliği için benimsemesi gereken güzel bir slogandır. Herkesin özgür olduğu, farklılıklar nedeniyle otekilestirilmedigi, saygı ve empati çerçevesinde değerlendirildiği güzel günler yaşayabilmemiz için kimse kimsenin hayatına karışmamalı. Ustteki entryde girilen, yazarın endişe duyduğu ve ornek verdiği konular için, insanların birbirleriyle olan ilişkilerinin sınırlarını belirleyen, ki buna hukuk deniyor, yazılı kurallar ve kanunlar bulunmaktadır. Elbette ki özgürlük sınırsız değildir. Birinin özgürlüğünün bittiği yerde diğerinin ki başlar.

mini etek giyince modern çağdaş aydın olduğunu zanneden kız

nicksizolmazmi
Mini eteğe gereğinden fazla anlam yükleyen yazar beyanı. Kadinlar giyecekleri kiyafeti seçerken,bugün acaba çağdaş mı olsam, yoksa aydın mı olsam diyerek dolabın karşısına geçmezler. Mini etek sadece bir kıyafettir ve tercih eden kadınların o an düşündüğü tek şey, mini etekle kombin yapabilecekleri üst giyim ve ayakkabılardır. Yani Mini etek giyen kız, etek üzerinden kimseye mesaj vermez, veremez.

yallah arabistan'a

nicksizolmazmi
Genelde kendi halinde takılan insanlara, üstüne vazife olmayan bir durumda dini gerekçelerle müdahale eden şahıslar için kullanılan slogan. Duymak istemeyen diğerinin yaşantısına karışmaz. bu kadar 'da kolay yani. Evet, şimdi alabilirim eksileri.

intihar etmek

nicksizolmazmi
Yaşanılan sorunun çözümsüz olduğuna inanan, umudunu kaybetmiş, duygusal insanların yaptığı eylem. Hayatın mücadele olduğunu, zaman zaman düşsek de ayağa kalkıp devam etmek gerektiğini, her sorunun bir çözümü olduğunu ve zamanın gerçekten bir ilaç olduğunu bilip, sonuna kadar yürümeye devam etmeli insan.

ekşi sözlük

nicksizolmazmi
Farklı insanların görüşlerini paylaştığı güzel bir platform. Katılımcı sayısının çok fazla olması nedeniyle her görüşten fikirle karsilasabileceginiz, formati 20 sene önce ssg tarafından oluşturulmuş, zaman zaman takıldığım, faydalı sözlük.
0 /