confessions

mucahitonen

kaçın kurası - 2. Nesil Yazar

  1. toplam giri 47
  2. takipçi 3
  3. puan 1077

sözlüğe veda

mucahitonen
Bu başlıkta giri paylaşacağım hiç aklıma gelmezdi üstelik Bu kadar erken sürede...
Bu platformu özgürce -ahlaki sınırları aşmadan- görüş paylaşabileceğim bir yer zannetmiştim, yanılmışım. burada olmamın sebebi ileride bir kitaba konu olabilecek yazılarımı toplamaktı yani binevi kendi arşivim gibi kullanıyordum ama artık bir harddisk almanın zamanı geldi sanırım yoksa site site dolaşırırım zira kimse değerlerine zarar gelir diye sorgulamıyor. Ayrıca Allahu Teala biliyor hiçbir zaman eksi artı favori diye bir derdim olmadı sırf bunu göstermek için 10 eksi alan giriyi bile silmedim halen duruyor. Mesele ortamın benim görüşlerime aykırı olması falan da değil, platformda benim görüşlerimi kaldırabilecek entelektüel zeminin olması.

Bu arada konu Mustafa Kemal'in fransızca konuştuğu video üzerine bir giri paylaşmam giri adaba muğayır ve tarihi vakalara aykırı hiçbir şey söylemememe rağmen yönetim bunu kaldırmış Allahu Teala ve Rasûlü(As) hariç kimse kutsal değildir, herkes hata yapabilir. İşte bu hataları görmezden gelmek kişiyi tanrılaştırır, bir kişinin hatasının olduğuna katlanamamanın o kişiyi ne seviyesine çıkartacağını biliyorsunuz.(bu girininde kaldırılmaması için söylemiyorum) hepinize teşekkürler, elimde olmayan sebeplerden dolayı ayrılıyorum hepiniz Allahu Tealaya emanet olun son sözüm sorgulayın, akledin

Allahu Teala aklını kullanmayanların üzerine pislik yağdırır.(pislik içinde bırakır) Yunus, 100

batı

mucahitonen
Dünya üzerinde Ailesiz varolabilen tek toplumdur. Batı kendi toplumundaki aile mefhumunun yok olmasının hıncını doğudan, Müslüman toplumlardan -onları sekülerleştirerek- alıyor.
Bugün türkiyede her 6 evlilikten biri boşanma ile sonuçlanıyor. Her 3 evli çiftten sadece birinin çocukları olmuyor. Bm 2100'de her 100 çiftten sadece 5 kişinin çocukları olacak. Yani şu an aramızdaki 3 kişiden birinin çocuğu olmayacak. Küresel bir proje var besinler insana insanlığa meydan okuyorlar.

3. varoluş

mucahitonen
İnsanların bir gün yine başladığı noktaya geri döneceğini ifade eden teorim. Bu gidişle -yani devletlerin kitleleri toplu imha eden silahları üretme çabası ve tabiri caizse acaba bizim silahlar çalışıyor mu bir bakalım diye dünya savaşı çıkarma merakı- bir dünya savaşı çıkacak sonuçta yeryüzünde kimse kalmayacaktır. Bu arada Einstein'in dediği gerçekleşip 4. Dünya savaşında taş ve sopa kullanılacaktır.
Bu arada diğer varoluşlar
1. Adem (As)
2. Nuh (As)
Yalnız bunlar yaratılış ve diğer şeylere itibarla değil insanların bulunduğu başlangıç seviyesine itibarıyladır.

can alıcı şiir dizeleri

mucahitonen
Dize denilmiş ama şiirin herhangi bir bölümünü silmeye elim varmadı.

Aysel git başımdan ben sana göre değilim
Ölümüm birden olacak seziyorum.
Hem kötüyüm karanlığım biraz çirkinim
Aysel git başımdan istemiyorum.

Benim yağmurumda gezinemezsin üşürsün
Dağıtır gecelerim sarışınlığını
Uykularımı uyusan nasıl korkarsın,
hiçbir dakikamı yaşayamazsın.
Aysel git başımdan ben sana göre değilim.
Benim icin kirletme aydınlığını,
hem kötüyüm karanlığım biraz çirkinim

Islığımı denesen hemen düşürürsün,
gözlerim hızlandırır tenhalığını
Yanlış şehirlere götürür trenlerim.
Ya ölmek ustalığını kazanırsın,
ya korku biriktirmek yetisini.


Acılarım iyice bol gelir sana,
sevincim bir türlü tutmaz sevincini.
Aysel git başımdan ben sana göre değilim.
Ümitsizliğimi olsun anlasana
hem kötüyüm karanlığım biraz çirkinim.

Sevindiğim anda sen üzülürsün.
Sonbahar uğultusu duymamışsın ki
içinden bir gemi kalkıp gitmemiş,
uzak yalnızlık limanlarına.
Aykırı bir yolcuyum dünya geniş,
Büyük bir kulak çınlıyor içimdeki.
Çetrefil yolculuğum kesinleşmiş.
Sakın başka bir şey getirme aklına.
Aysel git başımdan ben sana göre değilim,
ölümüm birden olacak seziyorum,
hem kötüyüm, karanlığım, biraz çirkinim.
Aysel git başımdan seni seviyorum...
Attila İLHAN

batıkent'teki katliam

mucahitonen
yeryüzündekilere karşı merhametli olun ki, semâda bulunanlar da size rahmet etsinler. (Ebû Dâvûd, Edeb 58; Tirmizî, Birr 16)
Bu düpedüz katliamdır
İnsanlığın esfele safiline ulaşmasının tezahürü. Hayvanlardan da daha aşağı bir insanlık. modern dünyanın insanlığı getirdiği son nokta.
Sana muhtacız ey islam yine bizim ol.

deizmin yükselme nedeni

mucahitonen
Deizmin yükseldiği falan yok. Öncelikle, bunu söyleyebilmek için elimizde herhangi bir veri, araştırma survey yok. Sadece medyaya çok yansıdığı için yükseldiği hissi uyandırıyor. Ayrıca deizm bir durak mesabesinde olduğu için hangi hızla yükselirse yükselsin kişilerin asıl bineceği ateizm ve agnostisizm otobüsleri geldiğinde aynı hızla düşer.

deizm

mucahitonen
Ebu Lehepçe bir dindir.
evreni bir Tanrı'nın yarattığına inanmakla beraber yaratıcının evrene hiçbir müdahalesi olmadığını ve olmayacağını savunan, vahyi reddeden görüş. Tdk
Yani Ebu lehebin 1400 yıl önce savunduğu görüş, tanrı beni yaratır ama bana hükmedemez. Benim hayatıma karışamaz.

Bir tanrı varsa benim o tanrı ile ilgili düşüneceğim ilk şey o'nun beni boşuna yaratmadığı olacaktır. deizm (türkiyede) islamdaki kuralları kendi hayatına tatbik edemeyen içinde yaşadığı toplumdaki Müslümanların yanlış tavırlarından dolayı İslam'dan soğuyup bir tanrının varlığını da inkar edemeyen kişilerin oluşturduğu agnostisizm veya ateizmden bir önceki duraktır, dindir.

kitaplardaki kdv indirimi

mucahitonen
Okuyana değil satana yarayan, kdv parasını cebe atan yayınevlerine yaradı. Bir kitap 8 ₺ ise kdvsi 0.80 kr olur yayınevi bunu 7.20'ye satacağına denetim olmadığı için tekrar 8 ₺ olarak satıyor ve 0.80 kr kendilerinde kalıyor.

Bugün bir kişi kütüphane kurmak istese kendisinde en az 10.000₺ olması lazım.
Birde kütüphanedeki kitaplar arapça olacaksa en az 20.000₺

yere düşen yiyecek hadisi

mucahitonen
Bilm Dünyası
Chicago Üniversitesi'nden mikrop uzmanı Jack Gilbert:

Henüz küçükken etrafımızdan çok sayıda mikropla kontak halinde oluruz. Çocuk iki yaşına geldiğinde aşina olduğu “mikrop çeşitleri” hemen hemen bir yetişkinin seviyesine ulaşmış olur.
Uzmanlar, yere düşen yiyeceğin kapacağı mikropların bağışıklık sisteminin gelişmesine yardımcı olacağını belirtiyor.
Aşırı hijyenik ortamlarda bağışıklık sisteminin iyi gelişmeyeceği söyleniyor.
ve yiyeceğinizi doktor muayenehanesinde ya da tuvalette düşürmediğiniz sürece mikroplara maruz kalmak iyi bir şeydir.
Çevrenin normal ölçülerde temiz olduğu durumda yere düşen bir yiyecek alınıp yenilebilir.
Hatta daha da ileri giderek, yerleri ya da tuvalet oturağını bile yalamanın büyük ihtimalle sizi hasta etmeyeceğini söylüyor.


Peygamber Efendimiz (sav)
Biriniz bir şey yerken bir parçası yere düşerse, onu alıp üzerindeki bulaşanı giderip yesin şeytana bırakmasın.” (İbn Mâce: Etıme: 13)

ezberlemek mi öğrenmek mi

mucahitonen
lisede mutlaka bir öğretmenin ezberlemeyin öğrenin söylemlerine maruz kalmışsınızdır. ezberlemeyen çocuk ben zaten öğreniyorum ile kendini kandırır. Bugün bir dünya savaşı çıksa ve teknoloji diye bir şey kalmasa bütün dillerin grameri biter hıristiyanlık yahudilik vb. Tüm dinler biter ayrıca bugünkü seviyeye çıkmamız asırlar alır. Ama arapça için bir tane bile medrese talebesi kalsa yeter. O medresede otorite metinleri harfi harfine ezberlediği için tekrar baştan yazar, hafızlar kuranı kerimi yazıya geçirir. sayısız biladı islamda hadis ezberleyen hadis alimleri tekrar onları yazıya geçirir 6 ciltlik fıkıh kitaplarını ezberleyen alimler onları tekrar yazıya geçirir. Tefsir, kelam, akaid, mantık, felsefe... Yani biz tekrar aynı seviyeye geliriz.

Peki ya öğrenenler... 😊

yahudiler ve hz. ismail

mucahitonen
Yahudiler seçilmişlik iddialarının gereği Hz. İshak (as) üstün tutar Hz. İsmail (as)'i ise seçilmiş soydan saymazlar. Hatta yahudi kaynağı olan sifre'de Hz. İsmail'in, Hz. İbrahim'in hayırsız evladı olduğu yazar. Bir başka kaynak olan zohar'da ise ismail (as)in 8. Günde değil de 13 yaşında sünnet olduğu için onu kusurlu bulurlar. Hatta Rabbî Hiyya Hz. İsmail hakkında şunları söyler:
İsmail'in doğduğu ve sünnet olduğu zamana yazıklar olsun.
Halbuki o 13 yaşındaki iken sünnet Hz. İbrahim (as)'e farz kılınmıştı. Bu mantık üzerinden yürüyüp onun tanrıdan uzak olması gerekiyorsa hz. İbrahim (as)'in de tanrıdan uzak olması gerekir çünkü o 99 yaşında sünnet oldu.

Gelelim kimin kurban olduğu meselesine;
Tevrat'ta kurban olunan oğlun hz. İshak olduğu söylenir. Kuranı Kerim bununla ilgili sarih bir bilgi vermese de saffat 110-112 ayetlerdeki anlatımının siyak-sibakından bu oğlun Hz. İsmail olduğu anlaşılır. Tevrata göre ilk oğul Hz. İsmail'dir. ibrani geleneğe ve tevrata göre her şeyin ilki tanrı'nın hakkıdır. hz. İbrahim kurban imtihanından başarıyla çıktıktan sonra bir oğul ile müjdelendi. Buna göre kurban Hz. İsmail'dir müjdelenen ise Hz. İshak'tır.

nasılsın

mucahitonen
سئمت من الحياة و طولها و سؤال هذا الناس كيف لبيد

Dünyadaki en samimi millet müslümanlardır ama ne var ki samimiyeti, ihlası bile korumayı başaramadık. Mazide nasılsın, sorulan kişinin sıkıntısı var ise onu halletmek için sorulurdu şimdilerde ise
+naassıın
-iyiyim valla ne olsun (ve konuşma biter)
Diye bir diyaloğa dönüşmüş durumda.
birisi bu soruyu sorduğunda cevap vermiyorum bunaltıyor artık. Birisiyle işin varsa hemen konuya gir bitir, kelam israfı yapma. İşte benim bu derdime meşhur şair lebid 14 asır önce muallakatu aşırdaki şiire ile deva oluyor bana

"Hayattan ve onun uzunluğundan ve (özellikle) şu insanların nasılsın demelerinden sıkıldım."

doğunun zaferi

mucahitonen
kendimi bildim bileli mardini pkk nın siyasi uzantıları alıyor. belediyecilik ise sıfır kızıltepenin yolları halen toz toprak çakıl taşı araba geçemez yoldan. ben aslen mardinliyim bizim köy asfalt için belediyeye başvuru yapıyor belediye diyorki hane başı 250 tl verirseniz yaparız. Halbuki bir belediyenin yapması gereken en küçük şey budur. Peki nasıl bu millet halen hdpyi seçebiliyor. Bu işin ucu 90lara sağ sol çatışmasına kadar gidiyor. Kendilerini bu çatışmada yer alma zorunda hisseden kürtler kendilerini korumak iddiasıyla yola çıkan pkk solu seçince tüm kürtler otomatikman sola geçti.

Şimdi gelelim neden pkkı savunduklarına (》not: bu bölüm hassastır, bünyenize zarar verebilir《)
90larda karanlık yılda devletin kürtlere baskısı sonucu etkiye tepki olarak pkk ortaya çıktı
Devlet KÜRT YOKTUR, KART-KURT VAR diyerek, Kürtlere dağ türkü deyip onları yok sayarak pkkyı daha çok güçlendirdi. halk nezdinde kurtarıcı olarak görüldü. Daha sonra devletin kürt siyaseti değişince ve pkk da üzerinden rant yapacağı bir zemin bulamayınca içindeki solculuğu ortaya çıkardı ve müslüman kürtlere saldırdı sonuç olarak Hizbullah denilen grup ortaya çıktı o da pkkın zulmettiği müslüman kürtleri korumak için yola çıktı. Yalnız burada farklı bir şey olduki pkk müslüman olan sakal bırakan çarşaf giyen herkese hizbullah diyerek onlara düşman oldu ve kürtler arasındaki ayrılıklar daha da derinleşti. Pkkın karanlık yılda hizbullah iftirası ve ithamı ile kendi ideolojisine karşı olan müslümanları şehid etmesinden bahsetmiyorum bile zaten bunun sayısı bilinmiyor hepsi faili meçhul denilerek rafa kaldırıldı.
Daha sonra akp ile (2002) birlikte doğuda hizbullah durunca ve devlette kürtlere karşı politikalarını olumluya çevirince pkknın mazlum rolü yapabileceği bir zemini kalmadı ve tekrar devleti düşman olarak benimsedi taa çözüm sürecine kadar onlar ile mücadele edildi. çözüm sürecinde ise sadece bizim pasif kaldığımız bir süreçti onlar her yere sığınak yapıyor bomba mayın döşüyordu ve süleyman soylu ile başlayan pkk temizliği doğu halkına rahat bir nefes aldırdı çözüm sürecinden sonra süre gelen çatışmalarda bir çok ilçe hayalet kentlere dönüştü tüm insanlar göç etti ve o zaman anlaşıldı pkknın 30 yıllık derti biz değil afganistandan avrupaya giden uyuşturucunun nakli yapmak olduğunu. Doğu halkı şu an yeni uyanıyor Doğu halkı hiçbir zaman devlete düşman olmadı kurtuluş savaşında nerdeyse savaşacak erkek kalmamıştı çünkü mardinde bütün erkekler çanakkaleye gitmişti. Halen doğu ve batı arasında kürtler nazarında uçurum var karadenizliler kürtleri kötü gözle görüyor zannediliyor. ama böyle bir şey yok aslında müslümanları birbirine düşürmek için ortaya atılmış laflar kanan kanıyor işte. Ve kürtler halen karadenizde yaşayabileceğine inanmıyor. Ama karadenizde eğitim olduğu için bu sorun ortadan kalkmış yani karadenizliler istedikleri gibi geziyor bu aptalca stereotipi atmışlar kafalarından. Tekrarlamak gerekirse eğitim olmadan olmaz

Ve

Pkk bittiği an doğu tekrar bizim olacak.

(bkz:karanlık yıl)
(bkz:molla cüneyt ve arkadaşları)
1

ak parti'nin kaybetme sebebleri

mucahitonen
Ak parti kaybetmedi onlar kaybetti. Erdoğanın yerinde olsam daha çok çalışırım ama zerre kafaya takmam adamlar hiçbir proje sunmadan miting yapmadan kazanıyorsa bu millete müstehak der kazandığım bölgelere yoğunlaşırım. Özhaseki 5 yıllık çalışma programı hazırlamış proje hazırlamış ya mansur yavaş...

İnşallah istanbulda milyar dolarlık projeler heder olmaz.

Ya Rabbi istanbul ankara bir sonraki seçime kadar sana emanet.
İyiler kaybetmez kaybedilir.

2023 seçimleri

mucahitonen
Chp' nin bir sonraki Ankara ve istanbulda seçim vaatleri:
Atatürk isimli sokak cadde semt sayıları arttı
Atatürk isimli ilk okul orta okul lise sayıları arttı
Atatürk isimli park bina sayıları arttı
...
oy verin daha çok arttıralım

neden oy kullanmayız

mucahitonen
Bu düşünce biz üniversiteler İslam'a uygun olana kadar üniversite okumayacağız demek ile aynı ki oy kullanmamanın altında yatan asıl sebep şuurlu müslümanların üniversite okumayıp devlet kademelerinde yer almamasıdır.

Örneğin "Abdulaziz bayındır"ın kardeşi servet bayındır ekonomi bakanlığında çok önemli bir mevki de buna bir kesim çok sert bir şekilde karşı çıktı küçümsemek için söylemiyorum ama bu mevkiye düşünceleri yanlış bile olsa ihtisas alanı faizsiz ekonomi olan servet bayındırı bırakıp "Cübbeli ahmet Hoca"yı mı getireceklerdi.

Şimdi gelelim oy kullanmaya
Müslümanlar siyasete girmeden kimse oy kullanmadan nasıl senin dediğin şeyleri (haramı haram, helali helal) yerine getirecek. Örneğin "edip yüksel"e chpli bir vekil eğer yönetimi biz alırsak seni Diyanette yüksek mevkilere getireceğiz diyor. Sen chpnin başa gelip bun"ları" yapmasının hesabını verebilir misin?

"Siyaset ile ilgilenmeyen Müslümanı, müslüman ile ilgilenmeyen siyasetçi yönetir." PROF. DR. NECMETTİN ERBAKAN
3

bağdat kütüphanesi yıkıldı mı

mucahitonen
Abbasi devrinin en büyük kütüphanesidir. Abbasi devletini hulagü han yıkınca kitaplarının çoğunu maragaya (iranda bir şehir) götürdü orada 400.000 adet kitaba sahip bir kütüphane yaptı. kütüphanenin yıkılması ve nehirlerden mürekkeplerin akması söz konusu değildir. Hulagu han bağdatta 80.000 cilt kitap bıraktı. Yıkılma iddiaları daha sonra devleti yıkanları kötülemek için yapılan spekülasyonlar. Hulagunun ordusunda onlarca Müslüman alim vardı. Sonraki seyyahlar seyahatnamelerinde bağdat ta kütüphanesinin varlığından bahsediyor halbuki tarih kitaplarında onun yıkılmış tahrip olduğu yazıyordu.
Ayrıca hulagu han Bağdata ilk girdiğinde şehrin doğu kapısından çıkan özgürdür dedi nasıl ki 800 yıl sonra saddam bir avuç askeri ile kalmışsa 800 yıl önce halife de bağdatta bir avuç askeri ile kalmıştı.

detaylı bilgi ve kaynak için bk.

instagram kullanmayan insan

mucahitonen
Manevi açıdan yıpratıyor isteseniz de istemeseniz de gayri ahlaki bir fotoğraf karşınıza çıkıyor En fazla 2 gün dayanabildim sonra kapattım. Derdi olan kimsenin uğraşmayacağı uğraşsa da bir süre sonra kapatacağı bir platform.

Kapitalizmin bizden (ç)aldığı en büyük şey zamanımızdır.

Dünya üzerinde yanlış bilgi yayan 3 kaynak vardır.
1-İnstagram
2-Facebook
3-Ekşi sözlük
Bunun sağlamasını yapabilirsiniz.

tesettürlü insana hakaret eden varlık

mucahitonen
Düşüncelerinin her zaman sığ kalacağının bir göstergesi olan menfur bir hareket bunu bir yana koyalım ama Tesettürlü kişilerin artmasının mustafa kemalin yokluğuna bağlaması çok manidar. nasılki Yeni zelanda olayından sonra insanlar Müslüman olmuşsa İnşaAllah burada da bazılarının akılları başlarına gelir de düşünceleri ve amelleri örtüşür.

recep gürkan'ın darbe şerefine kadeh kaldırması

mucahitonen
Bu görüntüler yanlıştır bu bir yana ama bende 15 temmuz gecesi spikerler darbe oluyor dediği zaman 12 saat çalışmış haliyle yorulmuş biri olarak ayaklarımı tv doğru uzatıp film seyreder gibi izliyordum. Şimdi bende darbe gecesi ayaklarını uzatarak darbeyi izleyen vatan haini mi oluyorum olayları eleştirel okuyun kabınızdan taşın. Yani belki bu adama bu bilgi verilmemiştir

Yalnız şuna inanıyorumki darbe olduğunu bilse bile bu hareketlerden farklı bir şey sergileyeceğini zannetmiyorum ben sadece olayı kritik edin diyorum olayı gördüğünüz an tek gerçekliğin bu olduğunu zannetmeyin. Alternatifleri düşünün. Hemen hüküm vermeyin.

(bkz:Kritik Analitik Düşünme (KAD) )
0 /
[email protected]