confessions

mucahitonen

anlat ucundan merak ettim - 2. Nesil Yazar

  1. toplam giri 37
  2. takipçi 3
  3. puan 1742

kitaplardaki kdv indirimi

mucahitonen
Okuyana değil satana yarayan, kdv parasını cebe atan yayınevlerine yaradı. Bir kitap 8 ₺ ise kdvsi 0.80 kr olur yayınevi bunu 7.20'ye satacağına denetim olmadığı için tekrar 8 ₺ olarak satıyor ve 0.80 kr kendilerinde kalıyor.

Bugün bir kişi kütüphane kurmak istese kendisinde en az 10.000₺ olması lazım.
Birde kütüphanedeki kitaplar arapça olacaksa en az 20.000₺

yere düşen yiyecek hadisi

mucahitonen
Bilm Dünyası
Chicago Üniversitesi'nden mikrop uzmanı Jack Gilbert:

Henüz küçükken etrafımızdan çok sayıda mikropla kontak halinde oluruz. Çocuk iki yaşına geldiğinde aşina olduğu “mikrop çeşitleri” hemen hemen bir yetişkinin seviyesine ulaşmış olur.
Uzmanlar, yere düşen yiyeceğin kapacağı mikropların bağışıklık sisteminin gelişmesine yardımcı olacağını belirtiyor.
Aşırı hijyenik ortamlarda bağışıklık sisteminin iyi gelişmeyeceği söyleniyor.
ve yiyeceğinizi doktor muayenehanesinde ya da tuvalette düşürmediğiniz sürece mikroplara maruz kalmak iyi bir şeydir.
Çevrenin normal ölçülerde temiz olduğu durumda yere düşen bir yiyecek alınıp yenilebilir.
Hatta daha da ileri giderek, yerleri ya da tuvalet oturağını bile yalamanın büyük ihtimalle sizi hasta etmeyeceğini söylüyor.


Peygamber Efendimiz (sav)
Biriniz bir şey yerken bir parçası yere düşerse, onu alıp üzerindeki bulaşanı giderip yesin şeytana bırakmasın.” (İbn Mâce: Etıme: 13)

yahudiler ve hz. ismail

mucahitonen
Yahudiler seçilmişlik iddialarının gereği Hz. İshak (as) üstün tutar Hz. İsmail (as)'i ise seçilmiş soydan saymazlar. Hatta yahudi kaynağı olan sifre'de Hz. İsmail'in, Hz. İbrahim'in hayırsız evladı olduğu yazar. Bir başka kaynak olan zohar'da ise ismail (as)in 8. Günde değil de 13 yaşında sünnet olduğu için onu kusurlu bulurlar. Hatta Rabbî Hiyya Hz. İsmail hakkında şunları söyler:
İsmail'in doğduğu ve sünnet olduğu zamana yazıklar olsun.
Halbuki o 13 yaşındaki iken sünnet Hz. İbrahim (as)'e farz kılınmıştı. Bu mantık üzerinden yürüyüp onun tanrıdan uzak olması gerekiyorsa hz. İbrahim (as)'in de tanrıdan uzak olması gerekir çünkü o 99 yaşında sünnet oldu.

Gelelim kimin kurban olduğu meselesine;
Tevrat'ta kurban olunan oğlun hz. İshak olduğu söylenir. Kuranı Kerim bununla ilgili sarih bir bilgi vermese de saffat 110-112 ayetlerdeki anlatımının siyak-sibakından bu oğlun Hz. İsmail olduğu anlaşılır. Tevrata göre ilk oğul Hz. İsmail'dir. ibrani geleneğe ve tevrata göre her şeyin ilki tanrı'nın hakkıdır. hz. İbrahim kurban imtihanından başarıyla çıktıktan sonra bir oğul ile müjdelendi. Buna göre kurban Hz. İsmail'dir müjdelenen ise Hz. İshak'tır.

nasılsın

mucahitonen
سئمت من الحياة و طولها و سؤال هذا الناس كيف لبيد

Dünyadaki en samimi millet müslümanlardır ama ne var ki samimiyeti, ihlası bile korumayı başaramadık. Mazide nasılsın, sorulan kişinin sıkıntısı var ise onu halletmek için sorulurdu şimdilerde ise
+naassıın
-iyiyim valla ne olsun (ve konuşma biter)
Diye bir diyaloğa dönüşmüş durumda.
birisi bu soruyu sorduğunda cevap vermiyorum bunaltıyor artık. Birisiyle işin varsa hemen konuya gir bitir, kelam israfı yapma. İşte benim bu derdime meşhur şair lebid 14 asır önce muallakatu aşırdaki şiire ile deva oluyor bana

"Hayattan ve onun uzunluğundan ve (özellikle) şu insanların nasılsın demelerinden sıkıldım."

doğunun zaferi

mucahitonen
kendimi bildim bileli mardini pkk nın siyasi uzantıları alıyor. belediyecilik ise sıfır kızıltepenin yolları halen toz toprak çakıl taşı araba geçemez yoldan. ben aslen mardinliyim bizim köy asfalt için belediyeye başvuru yapıyor belediye diyorki hane başı 250 tl verirseniz yaparız. Halbuki bir belediyenin yapması gereken en küçük şey budur. Peki nasıl bu millet halen hdpyi seçebiliyor. Bu işin ucu 90lara sağ sol çatışmasına kadar gidiyor. Kendilerini bu çatışmada yer alma zorunda hisseden kürtler kendilerini korumak iddiasıyla yola çıkan pkk solu seçince tüm kürtler otomatikman sola geçti.

Şimdi gelelim neden pkkı savunduklarına (》not: bu bölüm hassastır, bünyenize zarar verebilir《)
90larda karanlık yılda devletin kürtlere baskısı sonucu etkiye tepki olarak pkk ortaya çıktı
Devlet KÜRT YOKTUR, KART-KURT VAR diyerek, Kürtlere dağ türkü deyip onları yok sayarak pkkyı daha çok güçlendirdi. halk nezdinde kurtarıcı olarak görüldü. Daha sonra devletin kürt siyaseti değişince ve pkk da üzerinden rant yapacağı bir zemin bulamayınca içindeki solculuğu ortaya çıkardı ve müslüman kürtlere saldırdı sonuç olarak Hizbullah denilen grup ortaya çıktı o da pkkın zulmettiği müslüman kürtleri korumak için yola çıktı. Yalnız burada farklı bir şey olduki pkk müslüman olan sakal bırakan çarşaf giyen herkese hizbullah diyerek onlara düşman oldu ve kürtler arasındaki ayrılıklar daha da derinleşti. Pkkın karanlık yılda hizbullah iftirası ve ithamı ile kendi ideolojisine karşı olan müslümanları şehid etmesinden bahsetmiyorum bile zaten bunun sayısı bilinmiyor hepsi faili meçhul denilerek rafa kaldırıldı.
Daha sonra akp ile (2002) birlikte doğuda hizbullah durunca ve devlette kürtlere karşı politikalarını olumluya çevirince pkknın mazlum rolü yapabileceği bir zemini kalmadı ve tekrar devleti düşman olarak benimsedi taa çözüm sürecine kadar onlar ile mücadele edildi. çözüm sürecinde ise sadece bizim pasif kaldığımız bir süreçti onlar her yere sığınak yapıyor bomba mayın döşüyordu ve süleyman soylu ile başlayan pkk temizliği doğu halkına rahat bir nefes aldırdı çözüm sürecinden sonra süre gelen çatışmalarda bir çok ilçe hayalet kentlere dönüştü tüm insanlar göç etti ve o zaman anlaşıldı pkknın 30 yıllık derti biz değil afganistandan avrupaya giden uyuşturucunun nakli yapmak olduğunu. Doğu halkı şu an yeni uyanıyor Doğu halkı hiçbir zaman devlete düşman olmadı kurtuluş savaşında nerdeyse savaşacak erkek kalmamıştı çünkü mardinde bütün erkekler çanakkaleye gitmişti. Halen doğu ve batı arasında kürtler nazarında uçurum var karadenizliler kürtleri kötü gözle görüyor zannediliyor. ama böyle bir şey yok aslında müslümanları birbirine düşürmek için ortaya atılmış laflar kanan kanıyor işte. Ve kürtler halen karadenizde yaşayabileceğine inanmıyor. Ama karadenizde eğitim olduğu için bu sorun ortadan kalkmış yani karadenizliler istedikleri gibi geziyor bu aptalca stereotipi atmışlar kafalarından. Tekrarlamak gerekirse eğitim olmadan olmaz

Ve

Pkk bittiği an doğu tekrar bizim olacak.

(bkz:karanlık yıl)
(bkz:molla cüneyt ve arkadaşları)
1

ak parti'nin kaybetme sebebleri

mucahitonen
Ak parti kaybetmedi onlar kaybetti. Erdoğanın yerinde olsam daha çok çalışırım ama zerre kafaya takmam adamlar hiçbir proje sunmadan miting yapmadan kazanıyorsa bu millete müstehak der kazandığım bölgelere yoğunlaşırım. Özhaseki 5 yıllık çalışma programı hazırlamış proje hazırlamış ya mansur yavaş...

İnşallah istanbulda milyar dolarlık projeler heder olmaz.

Ya Rabbi istanbul ankara bir sonraki seçime kadar sana emanet.
İyiler kaybetmez kaybedilir.

2023 seçimleri

mucahitonen
Chp' nin bir sonraki Ankara ve istanbulda seçim vaatleri:
Atatürk isimli sokak cadde semt sayıları arttı
Atatürk isimli ilk okul orta okul lise sayıları arttı
Atatürk isimli park bina sayıları arttı
...
oy verin daha çok arttıralım

bağdat kütüphanesi yıkıldı mı

mucahitonen
Abbasi devrinin en büyük kütüphanesidir. Abbasi devletini hulagü han yıkınca kitaplarının çoğunu maragaya (iranda bir şehir) götürdü orada 400.000 adet kitaba sahip bir kütüphane yaptı. kütüphanenin yıkılması ve nehirlerden mürekkeplerin akması söz konusu değildir. Hulagu han bağdatta 80.000 cilt kitap bıraktı. Yıkılma iddiaları daha sonra devleti yıkanları kötülemek için yapılan spekülasyonlar. Hulagunun ordusunda onlarca Müslüman alim vardı. Sonraki seyyahlar seyahatnamelerinde bağdat ta kütüphanesinin varlığından bahsediyor halbuki tarih kitaplarında onun yıkılmış tahrip olduğu yazıyordu.
Ayrıca hulagu han Bağdata ilk girdiğinde şehrin doğu kapısından çıkan özgürdür dedi nasıl ki 800 yıl sonra saddam bir avuç askeri ile kalmışsa 800 yıl önce halife de bağdatta bir avuç askeri ile kalmıştı.

detaylı bilgi ve kaynak için bk.

instagram kullanmayan insan

mucahitonen
Manevi açıdan yıpratıyor isteseniz de istemeseniz de gayri ahlaki bir fotoğraf karşınıza çıkıyor En fazla 2 gün dayanabildim sonra kapattım. Derdi olan kimsenin uğraşmayacağı uğraşsa da bir süre sonra kapatacağı bir platform.

Kapitalizmin bizden (ç)aldığı en büyük şey zamanımızdır.

Dünya üzerinde yanlış bilgi yayan 3 kaynak vardır.
1-İnstagram
2-Facebook
3-Ekşi sözlük
Bunun sağlamasını yapabilirsiniz.

tesettürlü insana hakaret eden varlık

mucahitonen
Düşüncelerinin her zaman sığ kalacağının bir göstergesi olan menfur bir hareket bunu bir yana koyalım ama Tesettürlü kişilerin artmasının mustafa kemalin yokluğuna bağlaması çok manidar. nasılki Yeni zelanda olayından sonra insanlar Müslüman olmuşsa İnşaAllah burada da bazılarının akılları başlarına gelir de düşünceleri ve amelleri örtüşür.

recep gürkan'ın darbe şerefine kadeh kaldırması

mucahitonen
Bu görüntüler yanlıştır bu bir yana ama bende 15 temmuz gecesi spikerler darbe oluyor dediği zaman 12 saat çalışmış haliyle yorulmuş biri olarak ayaklarımı tv doğru uzatıp film seyreder gibi izliyordum. Şimdi bende darbe gecesi ayaklarını uzatarak darbeyi izleyen vatan haini mi oluyorum olayları eleştirel okuyun kabınızdan taşın. Yani belki bu adama bu bilgi verilmemiştir

Yalnız şuna inanıyorumki darbe olduğunu bilse bile bu hareketlerden farklı bir şey sergileyeceğini zannetmiyorum ben sadece olayı kritik edin diyorum olayı gördüğünüz an tek gerçekliğin bu olduğunu zannetmeyin. Alternatifleri düşünün. Hemen hüküm vermeyin.

(bkz:Kritik Analitik Düşünme (KAD) )

milletvekilleri ne yapar

mucahitonen
Düzenlenmesi gereken kurumdur. Bu kurum sadece MV. Maaşı için 5 senede 550.000.000 lira harcar. Araba, benzin koruma sağlık sigortası ayrıldıktan sonraki ödenen maaşlar İletişim ücretleri (ki yeri geldi mi aylık 1.000.000 tlye ulaşıyor (bkz:
Elif doğan türkmen
) bunlardan bahsetmiyorum bile

Ayrıca kanun kabul vs. Zamanlarda bir mv. Kolay kolay kendi partisinden başka bir şey seç(e)mez. Hep beraber kaldırır elleri hep beraber indirir. Bunun yerine her partiden 10 kişi olsa yine aynı şeyler olacak. Bu uç örnek olabilir ama 600 mv. Yerine 200 veya 250 çok rahat yeter. Daha çok çalışsınlar Çünkü bu adamlar uyumaya değil çalışmaya geliyorlar bu millet için kendilerini feda edemiyorlarsa oraya oturmayacaklar
(bkz:mandıra filozofu)
1

kadın mı bayan mı hanım mı kız mı

mucahitonen
Kadın mefhumunun Türkiye'de net bir zemine oturtulmamasından mütevellit ortaya çıkan anlam kargaşası. Hangisini kullanacağınıza bir türlü karar veremediğiniz herhangi birini kullandığınız an birilerinin yadırgaması ile karşılaştığınız Bunların kullanma kılavuzu falan var mı? Dedirten kavramlar

kendi ile kavga eden insanlar

mucahitonen
Hem kendimin en iyi dostu hem de en büyük düşmanıyım tin 4 neml 88 secde 7 ye göre dünyanın en yakışıklısı ama ayna karşısında en çirkini...
bazen düşünüyorum bu kadar zıtlık nasıl bir arada bulunur diye Ama yine de bir insanın en iyi dostu kendisidir.

çiftlik bank iddianamesinin hazırlanması

mucahitonen
Necip Fazıl Kısakürekin reis beyini okursanızki filme dönüştürüldü şiddetle izlemenizi tavsiye ederim. bu tosuna ne yapılması gerektiğini anlarsınız Her ne kadar adam mezmum bir fiil yapmışsa da hiç bir işletme vb. Bölümlerde okuyan Öğrencisinde olmayan dehşet bir girişimcilik yeteneği var. Devletin ışte bu yeteneği kontrol altında olmak şartıyla kullanması gerekiyor.
(bkz:reis bey)

cumhurbaşkanı erdoğan'ın kütüphane haftası klibi

mucahitonen
maddi durumdan dolayı Lisenin geç dönemlerine kadar kitapla buluşmamış ama her gün bir kütüphane hayali kuran birisiyim özellikle doğuda köylerde ve şehirlerde varoş diye nitelenen mahallelerde kesinlikle kütüphaneler kurulmalı. Genel Kütüphane yetmez her çocuk kendi kütüphanesini kurması için kitap yardımı adı altında ücretsiz kitap dağıtılmalı burs verilmeli.

kadın erkek eşitliği

mucahitonen
Bugün Arapça'dan Yabancı Dil sınavına girdim 3 sorunun 5'i kadın erkek eşittir oldu. Eşit değil işte eşit değil şunu kafanıza sokun. Allahu Teala fıtrata göre sorumluluk yükler. Kadının üstün olduğu konu vardır erkeğin üstün olduğu konu vardır her ikisinin de aynı şekilde eşit olduğu yer vardır. Ama ne biri birinden külliyen üstün ne de her ikisi tamamen eşit

200 yıldır aynı konu aynı söylemler ile ileri sürülüyor milim ilerleme katedilmiyor. Sonra da niye yeni zelanda'da Müslümanlar şehid edildi.

siyasi mitingler

mucahitonen
Bir önceki MV seçiminde Babala tüm adayları çağırıp soru sormuştu ve hepsinin derdini söylemesine izin vermişti. Bu videolar en az 2.5M izlendi. Ve sıfır maliyet. Ve Türkiye tarihinde hiçbir siyasi mitingte katılım sayısı buna ulaşamadı. Herhangi bir partinin mitingi için harcanan parayı düşünün (Platform, polis ücreti, afiş, billboard, miting araçları, benzin...) kaç kişi geliyor en fazla yeni kapıya falan 1.5M kişi ortalama 100.000

hiç kimsenin fikri mitingler ile değişmiyor. Kimse kimsenin mitingine gitmiyor zaten Ama bu videoların altındaki yorumlara bakın onlarca kararımı değiştirdim yorumu göreceksiniz.

Velhasıl benim fikrim hiçbir parti siyasi miting yapmasın bu milletin parası boşuna harcanmasın.

(NOT: RTE zahmet edip de buna katılmamış binaliyi göndermişti. İşte burada kayışlar kopuyor bende, basiret yok ve olayı küçümsüyor.)
0 /
Sözlük
Kuluçka Makinesi Açılış Organizasyon