confessions

mavikaranlik

Görkemli güneyin pastoral manzarası - Admin

  1. toplam giri 752
  2. takipçi 87
  3. puan 14972

doğa için çal

mavikaranlik
çevre problemlerine dikkat çekilmek amacıyla gönüllü sanatçılar tarafından uygulanan, Fırat Çavaş ve agaclar.net destekleriyle müzik üreten bir projedir.

Şimdiye kadar 10 tane video yüklemişlerdir, her biri birbirinden kalitelidir.

coyotevest

mavikaranlik
bir çeşit köpek zırhıdır. bu zırhlar özel olarak hazırlanmıştır, özellikle cinsleri itibariyle küçük olan köpeklerin Avustralya kırsalında pek güvende olmadığı bilinmektedir. en basit örneği ile bölgede yaşanılan, köpeklere çakalların saldırma olayları epey yaygındır. büyük köpekler bir şekilde baş edebilse de ufak cinste olan köpekler için pek fazla ihtimal yoktur.

bu sebeple kalın kevlar ve dikenlerden oluşan bu zırhlara bölgede ihtiyaç olabilmektedir. zırhın üstüne konulmuş olan uzun tüyler ise köpekleri olduğundan büyük göstermek amacıyla tasarlanmıştır. böylece hem kevlar hem de büyük görünmeleri sebebiyle ya geri çekilme yada zerilecek zararı en aza indirgemek mümkün kılınmış. Bu zırhların çeşitleri bulunmak ile birlikte fiyatları 100 dolar olarak satışa sunulmuştur.wordpress 5.0

mavikaranlik
genel itibari ile merakla beklenen bir wp sürüm güncellemesidir. yazı editör kısmı bambaşka bir şekilde değişmiştir, bazı webmasterler olumlu bulurken bazıları hiç beğenmemiştir, fikrimce alışıldıkça beğenilecek gibi durmakta.

haluk levent ve kelebek kız elfidanın buluşması

mavikaranlik
bilhassa yardımlaşma, sosyal farkındalık, dayanışma akıllara gelebilecek her türlü güzel şeyin arkasında duran güzel bir insanın gözleri dolduran bir eylemi.
öyle ki insan bazı haberlere denk gelene kadar "derdi var" sanıyor. nerede güzel bir görüntü varsa hep içerisinde bulunan bu güzel sanatçıya umarım hayat hep güzellikler sunar.

hadra

mavikaranlik
Sufi şeyhleri tarafından gerçekleştirilen sübjektif ritüeldir. Genellikle cuma akşamları, gece namazından sonra, cuma namazından sonra veya pazar akşamlarında yapılır ve özel İslam festivallerinde ve geçiş törenlerinde de kutlanabilir. Evde yada camide yapılabilir. Arapça terim anlamıyla "varlık" anlamına gelir. Hadra, hutb, kolektif çalışma, Kur'an-ı Kerim ve diğer metinleri (hizb ve vird olarak adlandırılan Sufi düzenine (tarikat) özgü adanmışlık metinleri, dini şiir söyleme, ilahi okuma) içeren çeşitli zikir biçimlerine sahiptir.

Allah'a övgü ve yalvarma, dini övgüler, övgü ve şefaat istekleri ve bir veya daha fazla ilahi isimleri, özellikle "Allah" ismi kullanarak Diğer bütün isimleri üzerine odaklanma Hayy, Qayyum ya da sadece Hu ("O") yanı sıra, iman ve tevhid ifadesi, la ilahe illa Allah gibi ifadeler kullanılarak gerçekleşebilmektedir.

Dinî şiirlerin isimleri ve isimlerin ritmik bir şekilde okunması ile birlikte yapılır. Sufi şeyhleri hiçbir araç kullanılmaz veya sadece daf (çerçeve tamburu) kullanılır; diğer tarikat mensuplarından bazıları ise bir dizi enstrümantasyon kullanır. Kollektif Sufi ritüeli bu isimle, esas olarak Arap dünyasında, aynı zamanda Endonezya ve Malezya gibi bazı Arap olmayan Müslüman ülkelerde de uygulanmaktadır.

Türk Sufizmi'nde Hadra sıklıkla "Devran" olarak anılır ve Türkiye ve Balkanlar boyunca Khalwati, Shadhili, Qadiri ve Rifa'i şeyhlerinin bir özelliğidir.

Şahsi bakış açım yönünden ruhani bir gevşeme getiren güzel ve zararsız bir ritüeldir. Hadra sizlere sık sık gösterilen abartılı, saçma sapan (uzun saçlarını sallayarak sağa sola sıçrayarak sözde "zikir" yapan asalaklar) törenler gibi değildir. Oldukça edepli manevi yönden zengin, taşkınlık yapılmayan bir ritüeldir. Bu işlemi en başarılı gerçekleştiren tarikat kıbrisi tarikatıdır, bir örneğine bu linkten ulaşabilmektesiniz. Bu işleme bahsettiğim grup "imamül hadra" ismini vermektedir.

diablo 3

mavikaranlik
diablo 2 isimli oyundan sonra çıkan seridir. hack and slah ismi verilen tarzda oyundur. diablo 2'den sonra çıkması yıllarca sürmüştür, bu sebeple beklentiler büyük olmasına rağmen tam olarak insanların beklentisini karşılayamamıştır. daha sonradan gelen ros ve necromancer güncellemeleri ile kendisini toplamış ve sezon olayının da gelmesiyle aktifliğini artırmıştır. en son duyurulan (bkz:diablo immortal) isimli mobil oyunundan sonra da insanları heyecanlandırmıştır. blizzard isimli firmaya aittir.

internet sitelerinde sigara görüntülerinin yasaklanması

mavikaranlik
bugün itibariyle kararlaştırılan eylemdir. "Televizyon, sinema, tiyatroda sergilenen oyunlarda, internet sitelerinde ve kamuya açık sosyal medya hesaplarında bugünden itibaren sigara, tütün görüntüsü yasak! Kanun bugün Resmî Gazete'de yayımlandı." buna binaen artık anının görüntüsünü paylaşırken mümkün olduğunca sigarasız olmasına özen gösteriniz

kaynak
0 /