confessions

martilara simit atan kadin

1. nesil Yazar - - Yazar -

  1. toplam entry 443
  2. takipçi 10
  3. puan 0

karşı ateş tekniği

martilara simit atan kadin
her yeni güne bir yeni bilgi köşemizde bugün;

bir çeşit yangın söndürme tekniği olan karşı ateş tekniği, yangının yaklaşılarak söndürülmesinin mümkün olmadığı durumlarda, yani yangının genişleyerek büyüdüğü örtü veya tepe yangınlarında yangına karşı yangını kullanma metodudur.

karşı ateşin amacı hızla ilerleyen yangının önündeki yanıcı maddeleri azaltarak veya tamamen yok ederek yangının büyümeden kontrol altına alınmasını sağlamaktır.

teknik şöyle işliyor; bir kısım ormanda şeritler açılıyor. sonra gerekli tedbirler tamamlanıp karşı ateş veriliyor. büyük enerji küçük enerjiyi kendisine çekince de rüzgâr hafifliyor ve ateşler birbirine kavuştuğu anda da yanıcı kütle kalmadığı için yangın duruyor.

çevir yeşersin

martilara simit atan kadin
"çevir yeşersin! olarak okunan her 1.000 sayfa kitap için 1 adet fidanı doğayla buluşturma hedefiyle yola çıktık. sizler de bugüne kadar okumuş olduğunuz kitaplara ait bilgileri aşağıda yer alan ilgili alanlara girebilir, girdikten sonra çevir butonuna tıklayarak fidanların doğayla buluşmasına destek olabilirsiniz." diyen platform.

tabi ki ücretsiz...

https://www.ceviryesersin.com/cevir

tc no ezberi ile zeka zeviyesi

martilara simit atan kadin
Kendi kimlik numaramı 3+2+2+2+2 ile ezberleyerek sosyal ve müzikal, anne ve babamın kimlik numarasını 3+3+3+2 ile ezberleyerek müzikal ve dil bilimsel zekaya sahip olduğumu kanıtlamış bulunmaktayım.

Tuhaf olan şu ki ritim duygum sıfır olduğu için müzikte berbat ötesi bir yeteneğe sahibim. Kapı tıklamasını bile beceremem.

duyduğunuz en güzel iltifat

martilara simit atan kadin
"Filanca (ki kendisi patron olur) dedi ki eğer yazıyı yayımlayacaksak beğendik demektir. Eğer beğendiysek ve .... (Ki bu ben oluyorum) isterse sürekli olarak yazabilir.

Yani bize bir fotoğraf ve kendini anlatan bir kaç cümle göndermen lazım seni yazarlarımız arasına koyacağız."

20 yıldır defter arasında ya da internetin gizli köşelerine sıkıştırılmış yazılarım 3 gündür geniş bir kitlenin görebileceği bir sayfada. Tek olumsuz cümle duymadım. İnsanlar kibarlıktan değil, gerçekten beğendiklerinden öyle konuşuyorlarmış. Mutluluktan ağlamayalı, kendimi sevmeyeli uzun zaman olmuştu.

yıldız gezgini

martilara simit atan kadin
Bir jack london kitabı.

Bir akademisyen meslektaşını öldürerek San Quentin Hapishanesi'ne düşen eski bir profesör, burada yaşam boyu hapis cezasını çekerken maruz kaldığı korkunç işkenceden kaçmak için zihinsel taktikler geliştirir. Acı çeken bedenini terk ederek, tarihin farklı dönemlerinde, farklı coğrafyalarda geçen önceki yaşamlarına geri döndüğü yolculuklara çıkar.

Jack London'ın korkunç San Quentin'de beş yılını geçiren arkadaşı Ed Morrell'dan esinlenerek yazdığı Yıldız Gezgini'nin anlatıcısının her bir geçmiş yaşam deneyimi, bağımsız birer öykü olarak da okunabilir. London bu en özgün yapıtında, astral seyahat ve yeniden doğuş çevrimi üzerine kafa yorar. Ancak insanlık durumunun bu dirayetli gözlemcisinin asıl derdi, ABD'nin gaddar ve çürümüş hapishane sistemini gözler önüne sermektir.

masumlar apartmanı

martilara simit atan kadin
4. bölümün ortalarındayım ve karakterlerin tamamını haklı buluyorum. anne kaybının ardından safiye'nin anne figürünü yansıtışı, anne figüründen sonra yansımanın etkisinde kalan kardeşler, onların kendi içlerinde varlıklarını bulmaya çalışmaları... düşünüldüğünde hepsi haklı. evet hastalar ama haklılar.

diziyle ilgili sevmediğim iki şey var. ilki safiye kendine göre temiz. yani dikkat ederek her şeyi temizlemiyor. tek rutine her şeyi oturtmuş durumda. bu beni rahatsız etti çünkü covid sonrası gelişen hafif okb sorunum var ve bir peçetenin her yüzeyini ayrı ayrı kullanmalarına, dışarıdan geldikten sonra üzerlerine giydikleri röpteşambırları yıkamadan asmalarına ya da birbirlerine değecek şekilde asılmalarına takıldım. (evet hafif okb böyle oluyor.)

ikinci olarak izlediğimiz şey maalesef bir kurgu değil, gerçek bir yaşam öyküsü. yani gördüklerimiz aslında bir psikiyatriste terapi sırasında anlatılan ve o odada kalması gereken özel hayat anlatımları. gerçek olsa dahi 'kişi ve kurumlar gerçek hayattan uyarlanan kurgulardır' denmesi gerekir. çünkü hasta kişi daha ilk terapide 'burada anlattıklarınız güvenlik ve sağlık kurumları haricinde üçüncü şahıslarla paylaşılmayacaktır.' ibaresinin yer aldığı bir metin imzalarlar. bir psikiyatristin hasta bilgilerini paylaşması kesinlikle kabul edilemez.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol