confessions

kleopatra

nefessiz vaveyla - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 0
  2. takipçi 24
  3. puan 4355

itiraf köşesi

dilemma
Belki yeri, belki değil. Sadece yazmak istiyorum. Bu güne dek hiç kimseye, hiçbir konuda "hayır" diyemedim. Çok küçük yaşta büyümek zorunda kaldım. Çok fazla şey yaşadım. Korkunç şeylerdi. Herkes "senin yerinde olsam ben kendimi çoktan öldürmüştüm. Sen çok güçlüsün. Bütün bunlara iyi dayanıyorsun." diyip durdu. Kimse bilmiyor, ama yıllardır büyük bir depresyonla, hiçbir yardım almadan başa çıkmaya çalışıyorum. Söyleyemiyorum. Anlatamıyorum. Çünkü akıl ve tavsiye vermeleri, yargılamaları, kendilerine pay biçmeleri, başka insanların sorunlarıyla benim sorunlarımı kıyaslamaları işe yaramıyor. Son zamanlarda olan umudumu da kaybetmiş gibiyim. Artık dışarıya karşı zorunlu gülümsemek, maske altına saklanmak çok ağır gelmeye başladı. Üstesinden gelemiyorum.

menderes’te yeni düden oluşması

serendipity
İzmir'in Menderes ilçesinde geçtiğimiz ay üç gün aralıksız devam eden yağışlarda metrekareye toplam 250 kilogram civarında yağmur düşmesi sonucu, rekor yağış sonrası bölgede yeni düden oluştu. Yağış sonrası yağmur suyunun etkisiyle yer altındaki derin çatlaklar ortaya çıktı. Yağmur sularının bu çatlaklardan yer altına şelale şeklinde akmaya başlaması ise ilginç ve dikkat çekici görüntüler oluşturdu.


haber kaynağı

meghan markle

serendipity
1981 Abd doğumlu oyuncudur. Babası görüntü yönetmeni Thomas Markle'dır, Annesi Doria Ragland'dır ve fizyoterapisttir.
Asıl Adı Rachel Meghan Markle'dır. Melezdir.

İyi bir oyuncu olmasının yanında hayırseverliğiyle de göz önünde bulunmaktadır. İyi bir blogger'dır. ''Tig'' adı verilen blogunda yer yer annesiyle ilgili yer yer kendisiyle ilgili özellikle de sağlıklı beslenme üzerine içerikler hazırlamaktadır.

Hayırsever yönü demişken, özellikle Afrika'daki mağdur çocuklar üzerine çalışmalarını yürütmektedir. Hatta bu yardım kampanyaları sırasında şimdiki eşiyle tanıştığı bilinmektedir. Bilindiği üzere eşi; Sussex dükü Prens Harry'dir.
2018 yılında evlenen çifte, kraliçenin hediyesi olarak ''sussex düşesi'' ünvanını gelinlerine takdim edilmiştir.

Daha öncelerde bir kez evlenip boşanan Meghan üstüne yahudi olmasıyla birlikte kraliyet ailesi bu evliliği başlarda onaylamasa da Prens Harry'e karşı gelememiştir. Son zamanlarda Kraliyet ailesiyle yaşadıkları huzursuzluklarla gündeme gelen olay gelin, bebek beklemektedir.
(bkz:sussex düşesi)

lc waikiki

broken_inside
bazı bit pazarı giysileri bunlarınkinden sağlam. beğenip bir kazak alıyorsun, üçüncü yıkamadan sonra kendini salmaya başlıyor. maçta yağmur yemiş, 90'ların bol kesim el dikmesi maç formaları gibi aşağı doğru sünüveriyor. -daha iyi betimleyemezdim herhalde- tişörtleri maksimum 6-7 giyimlik. sonra kendiliğinden cam silme bezi formunu alıyor zaten. günü kurtarmak için "elsiva" (böyle kısaltma şeklinde diyenler var, bu samimiyet nereden geliyorsa artık) birebir.

nargile kafelerde bilim konuşulması

broken_inside
+ bak şini karşim sana çok fena bişey sorcam; dünyada bir insan kalsa da ahlaktan bahsedebilir miydik?
- hmm. edemezdik bence karşim. sence madde neden var?
+ yaa paşam evrende madde falan yok. ama pozitif ve negatif enerji var. bırağh bu işleri. maddeymiş.
- ne demek bırak ya, çok lümpensin. böylesi politik bir ortamda oportünist davranman gerek. hala bünyende yeterli devinimsel imgelemeyi sağlayamadın.
+ metafor kullandım abicim metafor!
- ...neyse, bütün bu kritikler silsilesi sonrası dimağım nargile fokurdatma konusunda bünyeme nihilistçesine baskılar yapmakta.. şşşşüü garson! bize iki nargile getir, közü de bol koy ha. benimki karpuzlu limonlu olsun.
+ benimki de elmalı. elektronunu yanına koy ama. köz kendi içinde nötronla protonlarına ayrılınca eski skolastik düşüncelere gark oluyorum.
- her zaman diyorum, çok lümpensin.
+ sen de patetiksin.
- hadi sen de be.

tez yazmak

vulcanesia
rahmetli john lennon un bir sözüyle girişilmesi gereken eylem. der ki baba \"denersen herşey kolay\". tez yazacağım diyorsanız, samimiyseniz, bilgisayar başına oturacaksınız ve yazmaya başlayacaksınız. bakın gerisi nasıl da geliyor. bahane aramayan, özgüvenli, gerçekten birşeyler yapabileceğine kendini inandırmış kimselerin uğraşması gereken şeydir.

aşkın ömrü

finite infinite
Bilim adamlarının insan beyni üzerine yaptığı incelemeler sonucunda hormonların beyin faaliyetlerine etkisi manyetik rezonansla tespit edilmiş. Sonuç, aşkın ömrü 937,5 gün. Daha sonra etki giderek yavaşlıyor. Hayat gerçek akışına yerini bırakıyor. Rüya hali bitiyor ve gerçeklerle yüzleşme süreci başlıyor. Gerçek aşk sandığınız duygularınızın ancak bu sürenin sonunda değerlendirilmeye tabi tutulmasını, öncesinde dönüşsüz, radikal kararlar alınmamasını salık veriyor uzmanlar. Sevgi temelli aşklar bu ömrü tamamladıktan sonra ancak toprağa kök salmaya başlıyor.
(bkz:ilk görüşte aşk )
(bkz:aşkta yaş farkı)

etkileyici kitap cümleleri

scissorhands
''kimi zaman hiç uyunmamış geceler ertesinde, pazartesiler cuma oluyor, cumalar pazartesi. aylar geçiyor, değişiyor mevsimler; hiç yaşanmamışlar gibi. oysa ne çok sene birikti ardımda. bilmiyorum ki, birikecek mi bir bu kadar daha? ardıma dönüp bakıyorum da, dallarımı kıran rüzgârları bile affetmişim ama, bir kendime uzanamamış elim. yastıklarım kuş tüyüymüş de, ağır gelmiş düşüncelerim. biriktirdiğim keşkeler, ardımdan bile söylenmeye yetermiş. bütün heveslerim, genellemelerin içinde yitip gitmiş. oysa ne çok cümlem vardı benim. her şeye inat, yüreğimi ısıtan ne çok hayalim. biliyorum, bu kadar kırılgan olmayı kaldırmıyor hayat. her tökezleyişte kendi içine saklanınca, sıvazlamıyor sırtını. pencere önü çiçekleri değiliz ki, anlayışlı bir el alıversin bir çırpıda içeri. hadi aldı diyelim, gün ışığı olmadan ne kadar yaşanır ki?''

intihar etmek

broken_inside
ecazettir. tanrı seni önce ona itaat için; sonra da bulunduğun yaşantıya bir katma değer yaratasın diye, yani bir amaç uğruna fani yapmış, bir gün istemesen de alacak seni zaten yanına. sınavı yarıda bırakıp çıkmak olur mu?.. ama okuldayken sınavda süren bitince mümkünü olsa ek yarım saat daha istersin. hayat böyle değil, kendini tartacak çok zamanın olacaktır.

steroid

broken_inside
sporda kullanılmaması ve kullanılacaksa da bunun profesyonel kişilerin kontrolü altında olması gerekir, zira bu madde hormonal dengeyi direkt olarak etkileyen bir madde. bilinçsiz kullanım karaciğeri iflas ettirir, metabolizmayı bozar, hatta kan bile işetir. fazla testosteron içerdiğinden, yanlış kullanımda vücutta östrojene çevrilir. eril özelliklerin işleyişini yavaşlatır.

gym'de protein içeren temel gıda maddeleriyle 8-9 ayda düzgün görünmek de mümkün, anabolik steroid kullanarak 2 haftada içi boş kas yapmak da. şimdi düşün ve sen seç.

spor, öncelikle motor anatominin sağlığı için yapılır, kompleksini yenmek için değil.

python 3

reis
şahsi fikrim olarak şu an için en işlevsel programlama dilidir. aynı zamanda en popüler programlama dili olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir, javascript'in, c ailesinin ve daha nicelerinin sonunu getireceğini düşündüğüm yazılım harikasıdır.

tek çocuk olmak

reis
(bkz:ben), biraz sıkıcı ama tek tabanca olmakta güzel, annem ve babamdan başka zaafım ve kaybedecek bir şeyim yok, akraba desen ne anne tarafından ne baba tarafından... hepsine lanet ettik, allah'a yakın, bize uzak olsunlar, allah kötü haberlerini getirmesinde karşılaşmak zorunda kalmayalım, o derece bezdim.

döpiyes

serendipity
Fransızca deux pièces yani iki parçalı/eşli kadın giysisidir. Tayyörle karıştırılır ancak ikili takım olan döpiyes yani aynı kumaştan yapılan etek ceket takımının içine bluz vb kıyafet giyilmez, kendi içinde bir bütünlük oluşturur.

mırra

finite infinite
kahvenin acısı. mırra, yalnızca güneydoğu yöresine özgü, özellikle de urfa'ya. mırra kelimesi arapça'dan geliyor, acı anlamına gelen 'mur'dan türetilmiş.herkes aynı küçük kulpsuz, ters çevrilmiş kesik koni biçiminde fincanla içer. kahveyi getirenin yüzüne bakmaz iseniz ayıp sayılır.fincan asla yere konmaz bittiğinde de ikram edenin eline verilir.

trendyol.com

dilhun
Bu ara Beni sinirlendiren site.Ya arkadaş Türkiye'deki her yere, her siteye,birçok ünlüye reklamını yaptırıyor. Artık trendyol reklamı görmekten gına geldi. Ya insan bir ağız tadıyla YouTube'dan müzik dinlemek istiyor ama trendyol reklamları izin vermiyor. Tam böyle hüzünlenip, havaya giriyorum hop oradan bir trendyol reklamı. Yeter artık yeter...
Sözlük
döviz kurları canlı