confessions

kisiselbakim

1. nesil Yazar - - Yazar -

  1. toplam entry 282
  2. takipçi 19
  3. puan 0

derdim olsun

kisiselbakim
O da bir şey mi. Bu ülkede çiftleşen eşşek videosu 150 milyon izlem ile tarihe geçmişti. O yüzden çokta şey etmemek lazım

Ayrıca ben şarkıyı beğendim.
4
the aquarian the aquarian
işin en ilginç tarafı klip çıkalı gün olmuş çiftleşen eşşek videosu o izlenmeye ne kadar zamanda ulaştı kimbilir :)
the aquarian the aquarian
6 gün olmuş
kisiselbakim kisiselbakim
Bu ülke insanını anlaman imkansız.
the aquarian the aquarian
Yoo çok basit aslında populizm'i seviyor. Bu ülkenin insanları hepsi bu..

sehven

kisiselbakim
Sehven denince aklıma sadece ergenekon sürecinde nice subayların telefonlarına "sehven" yüklenmiş deliler geliyor.

O karanlık günlerde 80 milyonluk ülkenin tamamına yakını susmuştu !

O gün bu ülke "sehven" geleceğini, onurunu, haysiyetini kaybetmişti ama kimse farkında değildi.

alışveriş esnasında taciz edilen kadın

kisiselbakim
Viral yada gerçek hiç fark etmez.
Olayın özü, ilgi isteyen halen ergenlikten çıkamamış kızlarımızın genel tavrı hakkında bir durumdur !
İnsan dediğin varlık ancak sosyalleşerek çoğalan bir varlıktır. Bir erkek yada kadının karşı cins ile tanışma isteği doğal bir durumdur. Hatta bu istek bir medeniyet göstergesidir. En nihayetinde seni beğenen bir karşı cins bir şekilde numarana ulaşmış ve sana mesaj atmış, bu durumda ya kabul eder tanışırsın yada kibarca teşekkür eder konuyu kapatırsın. Ha yok ısrar ediyor rahatsızlık veriyorsa engellersin yinede bi şekilde ulaşıyorsa şikayet eder yoluna bakarsın
Ama sen bunların yerine ifşayı seçiyorsun kusura bakmada senin gibiler için güzel bir söz var onunla yaşarsın
"ilgi fahişesi"

yemen

kisiselbakim
Dünyanın en masum varlığı olan çocukların katledilirken tüm dünyanın sesiz kaldığı, insanlığın öldüğü, medeniyetin bir boka yaramadığı, yaratıcının bile bunca masum çocuk açlıktan ölürken hiç bir şey yapmadığı, tarihi ve dokusuyla insanlığın en önemli medeniyetlerine ev sahipliği yapmış yerin adıdır "Yemen"

sesi olan resimler

kisiselbakim
Bu fotoğrafta bende ağır izler bırakmıştır. Her baktığımda o çocuğun, karşısında sessiz kalan insanlara karşı kocaman bir çığlığını duyuyorum.
Nitekim o çığlıklarlı, fotoğrafı çeken kişi daha fazla duymamazlıktan gelememiş ve olayın ardın 1 yıl sonra intihar etmiştir.

soluk mavi nokta

kisiselbakim
İnsan denilen varlığın kodlarının derininde öylesine büyük bir yangın varki, bunun kendi sonu olacağının farkında bile değil !

Dinazorların bile 150 milyon yıl yaşadıktan sonra yok olup gittiği bu soluk nokta da, sadece 200 bin yıllık geçmişe sahip insan denilen varlık kim ki evrende ki yerini sorguluyor.

Ey insan oğlu,
Sen bir hiçsin ve hiçlikte kaybolup gittiğinde, dinozorlar gibi seninde esameni kimse okumayacak. En fazla senden sonra yaşayacak olan başka bir oluşumun tarih dersinde kemiklerin sayılacak.

entrylere dislike veren yazarlar

kisiselbakim
Sözlükte bu konuda en şikayetçi olabilirim. Hatta bunun için çok entry girmişliğimde vardır.
Sorun dislike verilmesi değil ! Görüşümü beğenmeyebilirsin hatta kızada bilirsin bunda hiç. Bir sorun yok. Ancak burası bir fikir paylaşım ortamı ve herkes fikrini yazmakta özgür. Benim yazdığımı beğenmiyorsan farklı bir görüşün vardır. Peki ne ? Arkadaş yaz, yaz, yaz ki bizde bilelim nerede hata yaptık. Öyle korkmak gibi eksiyi basıp kaçma. Az cesur ol, fikrin olsun
1
the aquarian the aquarian
kesinlikle katılıyorum. ne o öyle zile basıp kaçan mahalle çocukları gibi. herkesin içinde büyümeyen bir çocuk mutlaka birazda olsa vardır ama o içimizdeki çocuğu lütfen böyle şeylere alet etmeyelim..

ilk adımı kadından bekleyen erkek

kisiselbakim
Günümüzün güzellik ve ekonomik şartlarını taşıyan veya bir tık üstü olan erkek bir kıza teklif ettiğinde bu medeni gibi algılanırken, yukarıda ki standardın altın kalan bir erkeğin bunu yaptığında tacizci olarak algılandığı bir dönemde, naif bir erkeğin teklifi veya yakınlaşmayı karşı cinsten beklemesi ok normal. ( yani bunun sorumlusu yine metacı kızlar.)

Piç erkekte bu şartlar aranmamakla berber zaten piçliği den dolayı kimseden bir teklif beklemeden tüm yüzsüzlüğü ile bu tabuyu yıkmaktadır. Her nedense karşısında ki kadına asla değer vermeyen aşağılayan bu piç kategorisinde ki erkeklerde kadınlar arasında baya revaçtalar.

yine ibre burada da kadını gösteriyor.

venezuela

kisiselbakim
Ülkede darbe oluyor kimse tek kelime yazmamış hayret !!!
Acilen devrilmesi gereken ve hemen akabinde yargılanıp tüm sülalesi ile birlikte kurşuna dizilmesi gereken bir başkanının devrilişi yakın olan ülkedir Venezuela

Edit. Maduroya açık desteğini açıklayan ülkeler.
Türkiye
Bolivya
İran
Küba
Rusya
Çin
Nikaragua
Mekisaka
Hepsinin ortak özelliği yaşağıdı tüm sıkıntıları dış güclere bağlayan ve asla kendini hatalı kabul etmeyen diktatörümsü yönetimlere sahip olması.

yılmaz özdil'in kitabının 4 saatte tükenmesi

kisiselbakim
Bu kitabı okuyan var mı ? Olsaydı bom boş bir kitap olduğunu görürdünüz. Hiç bir kaynağı yada tarihi olmayan bir kitaptır. Evet çok daha pahalı koleksiyon kitapları var ancak hepsinin edebi olarakta bir değeri var. Bu Atatürk tüccarının kitabı bom boş ve sadece yorumlara dayalı saçma sapan bir şey!
Cübbeli neyse özdil de odur! Teizim neyse, kemalizimde odur.

The Kite Runner

kisiselbakim
Kahaled hosseini tarafından kaleme alınmış ve dünyanın bir çok ülkesinde çok satanlarda 1 numaraya çıkabilmiş bir Afgan hikayesi.

Kitap için söyleyeceğim tek şey "okunurken ağlanılası kitap"

Kitapta ki yaşanan hikaye içinde bir şey söylemek lazım.
"cehalet çok kötü bir şey" cahil ülkelerin insanlarının, ülkelerinin nasıl kaybedildiğini okurken iliklerinize kadar hissediyorsunuz.
"Din" dediğiniz şeyi siyasetin oyuncağı haline getirdiğinizde başınıza neler geleceğini size apaçık gösteriyor.
Bugün içinde bulunduğumuz durum sanki dünün Afganistanı gibi, iranı gibi !

Bu kitabı okuyun, okutturun inanın hayatınıza çok şey katacak.

Sakın kitabını okumadan filmini izlemeyin, çok ama çok pişman olursunuz.


göbeklitepe

kisiselbakim
Göbekli tepe sakinleri giderken üstüne toprak atıp gitmişler.
Arkadaşım bu nasıl bir ön görüdür ki, bugün ki Türkiyeyi çözmüşler ve bulunmak istememişler.

Şaka bir yana, yapılan keşif tam olarak iredelendiğinde tüm dünyanın inanç sistemini baştan aşağı yıkabilecek kadar önemli bir keşif.
12 bin yıl önce saphienslerin inanç kavramının nasıl olduğu hayatlarında ne kadar öneme sahip olduğunu gösteriyor. Henüz hiç bir dinden yada temsilcisinden eser bile yokken bunlar nasıl ortaya çıktı ? Burada ki en önemli soru, gerçekten var mı ? Yoksa insanın evrimsel gelişiminde ki en büyük hata din mi ? 12 bin yıl önce ki insalar cevabını bulamadığı her şeyi bir ruhta ararken, bugün bizlerde cevap veremediğimiz her şeyi dine ve bir yarataıcıya bağlıyorsak 12 bin yılda ne değişti, insanlık ne kadar ileri gidebildi ?
Göbekli tepeyi daha iyi anlamak için "homo saphiens " kesinlikle okunulması gerek bir kitap.

kadınlar mı daha çok yalan söyler erkekler mi

kisiselbakim
Yalancı, yalan söyleyemeyene verilen bir addır ! Hal böyleyken erkeklerin daha yalancı bir varlık olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu paradoks evrimin kadınlara bir getirisidir. 150 bin yıllık geçmişe sahip homo saphiens ( zeki insan) türünün erkek egemen bir tür olmasından dolayı, kadın hayatta kalabilmek için yalana daha çok başvurmuş ve beyni de evrim neticesinde gelişerek yalanda daha profosyonel olmuştur. En nihayetinde ise yalanını çözemediğimiz kadın varlığı için yalancı demeyi başaramamışızdır.
Sonuç olarak yalancı olmayan kadın, yalanı bir türlü beceremeyen ise master's degree erkektir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol