confessions

karadeveninkabusu

can ciğer kuzu sarması - 2. Nesil Yazar

  1. toplam giri 171
  2. takipçi 3
  3. puan 937

ruhundaki çocuğu büyütmemiş insan

karadeveninkabusu
Yaptığı en güzel şeyi başarmıştır. Hayatın tüm cenderesinin içine sıkışmış, kendine biçilen rolleri oynamaktan yorulmuş, sorumluluklarının altında ezilmiş, gelecek kaygısı ve geçmişin izleri ile bunalan insanların tüm bunlardan uzaklaşıp çocuk oldukları ana dönüp saflaşmalarında, çıkarsız sevgiyi, paylaşımı, endişe ve korku duymadan zihinlerinin ya da yüreklerinin bir yerlerinde onları kemiren fısıltıları duymadan çocukca yaşamaları ne güzel şeydir.
Hala büyümeyenlerden biriyim. Tek başıma dertlendiğim, bunaldığım, üzüldüğüm zamanlarda (ömrümde bir kere de olsa) sevdiğim insanla salıncağa binmek, lunaparka gitmek.... İyi ki yapmışım.
Salıcakta sallanırken geri giderken kucağında topladığı her kötü şeyi ileri giderken en uzağa fırlatmanın hazzını büyümüşlükleri ile övünenler hiç yaşayamayacak. Onlar için üzgünüm.

simya

karadeveninkabusu
Simya kimyanın temelidir. Bir dönemin felsefesini açıklar. Doğayı, içindekileri ve doğa olaylarını ilkel yollarla irdeler.
simya bir bilim dalı değildir. Simyacıların kullandıkları deneysel yöntemler kimya ile benzeşebilir fakat kimyada görülebilecek olan pozitif yaklaşım simyada yoktur.

toprak ateş hava su

karadeveninkabusu
Başlık altı yazımda aristotoles'e göre dedim. Aristotoles simyacıdır. Ama alt tartışmalar nedense 4 elementin kimyadaki tanımı ve halleri üzerinden. Garip.
Adı geçen maddelere element demek saçmalıktır diyorsanız bu ifadeye kimyaya göre ibaresini ekleyiniz. (yorumlara güzel ekletmekle olmuyor bu işler). Şu halde başlıkta alt yazı da doğrudur.

kullanılmayan giysileri ne yapmalıyız

karadeveninkabusu
Ben şahsen toplayıp en yakındaki okulun müdür yardımcılarına, okul aile birliği başkanlarına ya da muhtarıma bırakıyorum. Onlar hem en yakındakileri hem de gerçek ihtiyaç sahiplerini biliyorlar. Kendi elimle benden alınmasını sevmem. Karşımdaki insanı incitmekten çok korkarım. Sokağımda olanlara da kıyafet vermem çünkü onlar benim kıyafetlerimi görmüş olabilirler. Bu yüzden onlara gıda yardımı yaparım. Tabi bir gün önceden aldıklarımı poşetle birlikte sabah gün ışımadan kapılarının önüne bırakıp, zillerine bastıktan sonra koşup kaçarak.
0 /