confessions

kamehameha

kaçın kurası - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 136
  2. takipçi 7
  3. puan 1162

küfür eden insan iticiliği

kamehameha
Küfürden kastınız cümle aralarına bazı hafif küfürler yerleştirmek ise bunu herkes yapar zaten ağız alışkanlığı ve ortamın samimiyetine bağlı. Ancak sürekli ve ağır küfürler ediliyorsa sorun vardır. Özellikle birisini kapak edercesine cevap yazarken patır putur küfür yağdıran biriyse bayağı büyük sıkıntı. Kişilik bozukluğuna kadar gider bu.

(Sevgilisine toz kondurmayan marjinal ablalar haberiniz yok ama sizinkiler siz yokken çok sağlam sövüyorlar.)

cv

kamehameha
Artık çok bir espirisi kalmayan bir belge. İnternet sağolsun aynı iş yerine 700-800 kişi aynı anda başvuruyor ve firma cv'nizi görmüyor bile. Tecrübe ya da yetkinlikten çok torpile bakıyor artık bu işler.

poşetlerin parayla satılacak olması

kamehameha
Çevre kirliliği için gerçekten güzel bir çözüm. Ancak aynı poşetleri vereceklerine 25 kuruştan, daha kaliteli, naylon olmayan ve uzun ömürlü poşetler satsalar daha mantıklı olurdu. Bazı eczanelerin verdiği geri dönüştürülebilir kumaşımsı poşetlerin büyük hali olabilir mesela.

bullet for my valentine

kamehameha
1998'de kurulan Galli Metalcore grubu. Müzik hayatıma en çok yön veren gruplardan biri ve bence metalcore tarzının önde bayrak çeken 1-2 grubundan biri ve bu tarzı yapan diğer gruplara da harika bir örnek. Son albümleri çoğu hayranı tarafından sevilmese de müzikal olarak ne kadar ilerlediklerini eğitimli bir kulak rahatça fark edebilir. Herkesi memnun edemezsiniz sonuçta. Son albümlerinden bir parça:Bu da benim coverladığım parçalarından biri:

autotune

kamehameha
Antares Audio Technologies tarafından oluşturulmuş bir yazılımdır. Eskiden şarkıya ayak uyduramayan "sanatçı"ların sesini şarkının tune'una ayak uydurabilmesi için kullanılırdı. Şimdilerde ise bunu aşıp efekt olarak kullanmaya başladılar ve insanlar buna ölüp bitiyor. Modern rapçilerin çoğu autotune (bkz:pitchshifter) tarzı yazılımlar ve cihazlar kullanır.
Yukarıda açıkladım ama daha detay vermek gerekirse mesela parçada 1.ölçüde yüksek oktavdan bir re notası söylemek gerekiyor ancak vokal arkadaş bu notayı veremiyorsa ya da o anlık verememişse daha sonrası mixte bu autotune ya da pitchshifter bir yazılım ile ses mühendisi tarafından doğru notaya çekilebilir. Şan eğitimi vb. bu yüzden önemlidir. Hem canlı performansta detone olmazsınız hem de ses mühendisine ekstra iş yüklenmemiş olur.
0 /