confessions

hypatia of alexandria2

can ciğer kuzu sarması - 2. Nesil Yazar

  1. toplam giri 64
  2. takipçi 0
  3. puan 903

türkiye'nin genel kültür seviyesi

hypatia of alexandria2
kocaman bir çöplüktür. sokaklar izledikleri youtube videolarıyla filozof gibi hisseden komik, ciddiye alınmaması gereken, boş beyinlerle doludur. sorgulamayı öğrenmemiş, düşünmeyi öğrenmemiş, fikre dair tek bildiği şey ona inandırıldığı veya inanmayı istediği şeylerdir. çok yüksek bir çoğunluğun konuşacak dedikodudan başka hiçbir şeyi yoktur. ve gene çok büyük bir kısmı öz eleştirinin ne olduğunu bilmez. empatiden ve kendini eleştirmekten olabildiğince kaçan, kaçtıkça da delik aramaya devam eden, kendine insan diyen artıklarla doludur bu ülke. eğitim öğretim hiç gelişmeyeceği için (ülke yönetimi tamamen dış güçlerin elinde oynatıldığından) türkiye nin genel kültür seviyesinin yükselmesini beklemek tamamen ahmaklıktır.

korku nedir öğrenmemiş olmalı insan

hypatia of alexandria2
korkuyorsun, çünkü bilmiyorsun. üstelik öğrenmekten de korkuyorsun. korkmaktan başka hiçbir şey öğrenememişsin. bildiğini sandığın duyguların basitliğiyle bir hayatı kovalıyorsun, eşinle çocuk yapmak, üremek istiyorsun. hem de kendi kendini hiç doğurmadan. kendi kendine hiç şekil vermeden. kıskanıyorsun, çünkü gerçek sevgiye hiç sahip olmamışsın. üzülüyorsun, çünkü mutluluğun ne olduğunu aslında hiç bilmiyorsun. sevilmek istiyorsun, sevmeyi bildiğini sananlar tarafından. tekrar tekrar üzülüyorsun, yıkılıyorsun, kahroluyorsun, kendinle ilgili hemen hemen her şeyi yapıyorsun. ama utanmak nedir bilmiyorsun. neden utanacağını bile bilmiyorsun.

delirmek için yapılması gerekilenler

hypatia of alexandria2
Deliliğin tanımı kişiden kişiye değişir. Sözlük tanımına göre değil, benim için deliliğin ne olduğuna ve nasıl olunacağına dair bir şeyler söylemem gerekirse; Sürüye katılın, yığınlara karışın, nasıl yaşlandığınızı, nasıl yaşadığınızı, neyi düşünüp düşünmediğinizi, gerçek acıyı ve sevgiyi hissetmeden yaşayıp gidin. Emin olun deli gibi hissetmeyip, gayet kendinden emin kuş beyinlilerin arasında bu sorunun cevabını çok daha iyi anlarsınız. Delirmek hiçbir şey yapmamaktır.

nato

hypatia of alexandria2
North Atlantic Treaty Organization Kuzey atlantik antlaşması örgütü. 2. Dünya savaşı sonrası çok güçlenen sovyetler birliğinden korunmak amacıyla 4 nisan 1949 da amerika da kuruldu. Merkezi belçika nın başkenti brüksel dedir. Sadece adı vardır. Hiçbir işe yaramayan oluşumdur.
0 /
Sözlük
kuluçka makinesi