confessions

hippizibidi

1. nesil Yazar - - Yazar -

  1. toplam entry 96
  2. takipçi 5
  3. puan 0

10yearschallenge

hippizibidi
Bu olay tamamen örtülü örtüsü başlığına indirgendi.

Hiç sevmedim. Sırf Atatürk dahi askeri zekasının yanında onun kadar iyi bir siyasi de olduğu için askerlerin kafasında bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde askeriye-siyaset bağı kurulmuştu. Ve bu durum birkaç darbeyle başımıza bela olmuştu. Şimdi sıra başörtüsüzlük-özgürlük bağlantısında.

Allah'tan sadece bir akım olarak kalacak yoksa tatlı su solcuları başımıza bela olur. Çünkü ülkecek yine yeniden her şeyi yanlış anlama atışımız on ikiden isabet.

Bak yine maskülist tarafım tuttu. Biz erkekler bıyığı hafif hilal şeklinde bırakınca, ülkücü; o uçları alıp düz bıyık yapınca, kominist; inceltince, fetöcü; sakalı uzattık mı işidçi; o sakala bakım yapınca hippizibidi oluyoruz mk. Laf ettik mi? etmedik.

Kadınlar bir şey yapınca olay oluyor ben de buna tav oluyorum.

kız çocuk için isim önerileri

hippizibidi
Bu ara arkadaşım için harıl harıl aradığım isimlerdir.

Bulduklarım:
Ayla
Hale
Asya

Bana kalsa Matilda koysun ama "yok rihanna mk!" diye tepki yeyince isim havuzunda genişleme yoluna gittik.

Varsa şöyle beğendiğiniz isimler bir dal alırım.
1
nurse nurse
Benim kızımın adı Hanzade. Çok severek koydum 🥰

özgün felsefe

hippizibidi
Felsefe akımlarının dışında kalarak kişinin kendi kendine geliştirdiği fikirlere denir. Yani aslında kişinin felsefe yaparken kendi fikirlerini üretmesidir.

Bunu deneyin bi konu belirleyip pek tabii üzerine uzun soluklu düşünüp kendinizin farkına varın. Potansiyelimizi keşfedebilmek için güzel bir yöntemdir.

sıla'nın ahmet kural'dan şikayetçi olması

hippizibidi
Küfür etmek isterdim sıla'ya ama ondan da anlamazki o.

bu tarz meselelerde tarafların yaklaşımı ve toplumun tepkisi beni bir tarafı mecbur savunmaya itmiştir her zaman. Öncelikle masumiyet karinesi diye adlandırdığımız durumun Ahmet kural ile birlikte linç edilmiş olması zaten bu tarz davaların adil sonucunun toplumun zerre umrunda olmayacağını gösteriyor.

E bütün bu tepki ne diye o zaman? Neyin arayışı içindesiniz mk. Adaletin mi?

Ahmet Kural bu saatten sonra haksızsa bile cezasını görmüştür. Çünkü bunca gerizekalının tepkisine maruz bırakılmıştır. Bu tepkinin en büyük sebebi ise açıklamasıyla hem şiddet gören kadınlara hem de egosundan dolayı topluma verdiği zararla, sıla'dır.

Sılanın gördüğünü iddia ettiği şiddet, kolundaki sürtmeye bağlı morluk... Ulan şiddet uygulayacak adam bununla yetinmez zaten. Ha keza şiddete maruz kalan kadınlar da ne tür bir şiddete maruz kalmış açıp bir bakmalı sıla. Zira hayatları boyu esaret altındaki kadınlar asıl şiddete maruz kalanlar. Polise bile gidemeyen, adından haberdar olmadığımız ama hergün bir yeri yara kadınlar.

Sıla daha sonucu belli olmayan bir davayı kadına şiddet düzlemine çekerek istediği ortamı oluşturmuştur. Bunu yaparken gerçekten şiddet gören kadınlara haksızlık etmiştir. Çünkü kadın ile erkek arasındaki her sürtüşmeyi kadına şiddet uygulayan erkek düzlemine çekmek kadına şiddet eden erkekler hariç bütün erkeklere haksızlıktır.

Bu arada amk onca zamandır birlikteyse zaten Ahmet kural'ın bu olumsuz yanını görmüştür peki ne diye barışıyor tekrardan orası da ayrı bir çelişki.

Sılan'nın iftira atıyor olma ihtimali Ahmet kural'ın şiddete başvurma ihtimalinden daha fazla.

fenerbahçe

hippizibidi
Ligin dibine demir atmış olsa da Galatasaray'ın sahasındaki beraberlik ligin ilk yarısının sonuna kadar başarısızlığı çok gündeme getirmeyecektir.

Ben bu durumu çok seviyorum lan. Genellikle bu sayede biz şampiyon oluyoruz.

6 kasım 2002 fenerbahçe galatasaray maçı

hippizibidi
Ben eskiden sinir olurdum bu duruma ancak son beş altı yıldır bir Galatasaraylı olarak benle bu durumla dalga geçen herkese içten içe gülüyorum mk.

Çocukken bizde sizi 7-0 sıfır yendik diye absürd bir şey söylerdim sonra hırsımı alamaz bizim UEFA kupamız var derdim hatta süper kupa ve milenium kupasını bile eklerdim. Daha sonra bunun ne kadar saçma bir argüman olduğunu anlayınca salaklığıma güldüm. Kupayla skor yarıştırılmaz mk. Skorla skor, kupayla kupa yarıştırılır.

Her neyse fenerbahçe kendi sezon başarısızlığını büyük maçlardaki performansıyla örttüğü için bir nevi kendini kandırarak son 8 yıldır adam akıllı bir şey yapamıyor veya yapsa bile bunu süreklilik haline getiremiyor. Biri bana 6-0 deyip aklınca alay konusu yapınca aklıma bu geliyor. Müstehak deyip geçiyorum mk.

benim 6-0'ın popülerliğine bakış açım fenerbahçe camiasının ve taraftarının futbola bakış açısının temsil ermesiyle eşdeğer.

O yüzden çok da şey etmemek gerekiyor.

Not: iyi yendiler ha.

galatasaray taraftarı

hippizibidi
Türkiye'nin en bilinçli taraftarı. Tamamen başarı ve ona nasıl ulaşılacağı üzerine düşünüyorlar. Çünkü geliştirdikleri kültür bu yönde ilerliyor. Eğer Beşiktaş da bir süre başarıya odaklı futbol oynarsa taraftarı bu şekilde bir kültür oluşturabilir.

Ayrıca Galatasaray kulübü içerisindeki oligarşik yapı taraftarın kulüp üzerindeki etkisini diğer kulüplere nazaran daha da arttırmakta.

büyümek

hippizibidi
Nefret ettiğim mecburi istikamet.

Allah termodinamiğin ikinci yasasının cezasını versin. Gerçi öyle olmasını Allah istedi.

Özür dilerim allah'ım ama pek de güzel bir yasa gibi gelmedi bana ama yine de en güzelini sen bilirsin.s
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol