confessions

helekopter

Hüdanaybit hendesesi - Admin

  1. toplam giri 675
  2. takipçi 52
  3. puan 10901

detoks tarifleri

helekopter
Güne yorgun uyanıyor, yine gün içerisinde yorgunluğunuzun katlandığını hissediyorsanız belki de arınma zamanı gelmiştir.
Ödemlerinizi atmak, vücudunuzdaki zararlı toksinlerden arındırmanız ve metabolizmanızı hızlandırmanız için size kendi tariflerimi paylaşıyor olacağım.

-Yarım yeşil elma
-1 adet limon
-Ceviz büyüklüğünde zencefil
-1 tutam maydanoz
(maydanoz sevmeyenler 1 tatlı kaşığı elma sirkesi kullanabilir/yerine hiçbir şey de kullanmayabilir)
-1 adet çubuk tarçın
-1 litre su

Tüm malzemeleri 1 litre su içinde en az 1 saat bekletmenizi ve günlük tüketmenizi tavsiye ederim.

Not: Limonu dilimleyip su içerisine atıp, kesinlikle sıkılmamasını, skıldıpı takdirde tansiyon hastaları için tehlikeli olacağını da bildireyim.

serenay sarıkaya şıklığı

helekopter
45. Pantene Altın kelebek Ödül töreninde ödül alan oyuncu kıyafetiyle de geceye damga vurdu.
Kendisine yakıştırdığı takdirde kimsenin tarzına laf söylemediğimizin altına çizmekle birlikte alışılagelmişin dışında, amca t-shirtünün ve simli naylon eteğinin harmonisine hayran kaldığımı bildirmek isterim.

hediye alınan kişinin hediyeyi beğenmemesi

helekopter
Tanım: Doğum günü, yıldönümü yahut özelliği olsun ya da olmasın gönlünden kopup alınan hediyelerden sonraki hediye sahibinin aldığı hediye karşılığında memnuniyetsizliklerini vücudunun her zerresiyle belli ettiği durumdur.


Mükemmelliyetçi ruhlar böylesine özel günlerde, kendisi için özel olan her kimse en mükemmellini yakalamak uğruna özellikle konu hediye, karşı tarafı mutlu etmek vs gibi hassas konularsa bu hazırlıkların aylar öncesinden yapılıp, ince elekten geçirilerek karar verip sunulduğunu çoğu zaman bilmiyorlardı.

Çevresindeki kişileri memnun etmek için kar, kış, fırtına demeden en güzelini almak için yola koyulmuş ve günler süren araştırmanın ardından en nihayetinde “işte bu!” Denilerek alınmış hediye yine kendi özeninde tüm gösterişliliğinde süslenerek paketletilmiştir.

Tabii Hediyeden çok, hediye alınan kişinin hediyeyi aldığında “ne kadar mutlu olacak” duygusu daha ağır basıyordu.

Gün gelmiş, nihayetinde hediye takdimi için süslü sözlerden sonra ödül törenine geçilmiştir.
Özenle paketin hışırtıların arasında hediye açılmaya çalışılmış, ardından;
-Aaaa ne gerek vardı ki(?)!
Denilmiş.
Tüm Yapmacıklığıyla kem küm edip, hediyeyle göz göze gelinmiş, bir hediyeye bir size bakar olmuştur. (Hayranlıktan)

İçine kaçmış ses tonuyla:
Hımmmm.. tşk
Denilmiş ve hiçbir şey olmamış gibi konu kapatılmıştır.
Hatta yüzü o kadar düşmüştür ki, az sonra bunu neden bana aldın der gibi bakacaktır.
Şimdi buraya nokta koyalım.

Hayatı boyunca herkese hediye alıp karşılığında pek hediye almamış biri olarak (tanımadığım kişilerden aldığım hediyeler hariç) kimseyi memnun edemedim.
(Aslında aldığım hediyeleri başuçlarında saklayıp, ömür boyu koynunuzda yatırdığınızı da biliyorum ama bilmemiş ayağında devam edelim, neyse)
Sırf seni bozmak için, o ruh-u endamını senin karşında yükseltmek uğruna tüm Şevkini bozmak kaydıyla yapıldığını sonradan anladığım o yıllar...
Sonra noldu?
Ne yapıldıysa iyi yapılmış.
Hayatta her şeyi keyfim isterse yapıyor olup, napıyorsum da karşılıksız yapmayı öğrendim bu sayede.
O hediyeyi açarken ki aslında dehşete düşseniz de kibirinizden gözlerinizi kör edip burun kıvırma yapılarınızdan dolayı hepinizin birbirinize benzediğini görüp, bir daha sizin gibi olanları hayatıma sokmamaya öğrendim.
Küçük bir çocuğun başı kopmuş papatyayı sırf bana verdi diye 10 yıldır saklayan birisiyim.
Hiç tarzım olmayan hediyeleri baş tacı edip saklarken şunu söyleyeceğim;
Birgün kalbi kırılan ve bu durumu haketmediğini düşünen yazarlar olup ta bu entrime denk gelirseniz;
Bilin ki hediye verdiğiniz için siz kötü değilsiniz, hediye alanın kendi kötülüğüdür.

Değer verdiğiniz şey layık olandan incili kaftan, layık olmayana da yamalı fistan gibi durur.

anadolu ajansı yılın fotoğrafları oylaması 2018

helekopter
2012 yılından itibaren Türkiye'nin yanı sıra Suriye, Rusya, Almanya, İspanya, Rusya gibi dünyanın farklı coğrafyaları arasından belirlediği fotoğraflar arasında seçki oluşturarak oylamaya sunan Anadolu Ajansı 2018 yılı için de yılın fotoğrafları oylamasına devam etmektedir. Haber, yaşam ve spor olmak üzere 3 ayrı kategoride yayımlanan 700 binin üzerindeki kare arasından belirlenen 50 seçkin fotoğraf, dünyada Türkçe ve İngilizce alt yazıyla oylamaya açıldı.

oy vermek için

evgeny grinko

helekopter
Rus müzisyen. Piyanoyu dile getiren zarif adam. Ağzında sigarasıyla özdeşleşmiş, Türkiye'de de hatrı sayılır hayran kitlesi bulunan sanatçıdır. Gitar, davul, piyano çalmaktadır.

Dün akşam Türkiye Cemal Reşit Rey Konser salonunda hayranlarıyla buluştu.

haberin kaynağı

En sevdiğim parçalarından biri “once upon a time” dir. Dinlemek isteyenler için;

8 aralık dünya depresyon günü

helekopter
Dünya Sağlık Örgütü'nün 2017 yılı tema olarak kullandığı “depresyon” hastalığının önemi ve farkındalığı için her yıl 8 Aralık'ta kutlanmaktadır.

Bu aralar takvimden bihaber yaşadığımız için sabahtan itibaren trip atan depresif arkadaşlarımın gününü kutlamadığım için öyle davrandıklarını farkettim. Durumu kurtarmak adına hem onların hem de dünya üzerinde ki (saptanmış) 350 milyon depresyon hastalığıyla boğuşan insanlarımızın gününü kutluyor, acil şifalar diliyorum.

mars’ta duyulan ilk ses

helekopter
NASA, 26 Kasım'da Mars gezegenine ulaşan InSight'ın güneş panellerine vuran rüzgarın sesinin kaydını kamuoyuyla paylaştı. Kayıtla ilk kez bir başka gezegenin sesi Dünya'da duyuldu.

Videonun 57.saniyesinden itibaren siz de o sesleri duyacaksınız. Tavsiye olarak sessiz ve karanlık bir ortamda kulaklık takarak bu sesi dinleyiniz, ürperdiğinizi ve nedensiz duygulandığınızı da göreceksiniz.

haluk levent ve kelebek kız elfidanın buluşması

helekopter
İzmir'de, “kelebek hastalığı” olarak bilinen (bkz:epidermolozis bülloza) dünyada nadir görülen hastalıkla dünyaya gelen Elfida Gündüz, drama haftası nedeniyle senaryosunu kendisinin yazdığı “kelebek etkisi” adlı oyunda başarılı performans göstermiştir. Başrolünü de kendisinin üstlendiği tiyatro oyunu, büyük beğeni topladı. Şarkıcı Haluk Levent de sahneye çıkarak, Elfida'ya sürpriz yaptı.

haberin kaynağı

İnsanlar 2'ye ayrılır; İyiler ve kötüler

haspam

helekopter
Kadınlar için söylenilen yarı alaycı yarı şaka ifade eden sözcüktür. Argo olmamakla birlikte karşısındakini küçük düşürmek, ezici üstünlük etmek istemek manasında da kullanılabilir.
Söylenen kişiye bağlı olarak; Keyfinden ödün vermeyen, rahatlığına düşkün kişiler için uygun düşmektedir.

bunları biliyor musunuz

helekopter
Apple marka ürünlerden özellikle iMac, Mac Pro, MacBook gibi bilgisayar ürünlerinin yanında sigara, puro, küllük, soba veya şömine kaynaklı duman ya da filtrelenmemiş çeşme suyu kullanan ultrasonik nemlendiricilerin bulunduğu alanlarda kullanmaktan kaynaklı olabilecek sorunlarda Apple destek vermeyecek hatta herhangi bir sigara, tütün vb dumanı izine rastlanırsa ürününüzün sorunu ne olursa olsun ürün garanti dışı kalacaktır.

(bkz:kapalı alanlarda sigara yasağı)

amine gülşe

helekopter
1993 İsveç doğumlu mankendir. Annesi Türk, babası Irak/ Kerküklüdür.
2014 Miss Turkey güzellik kraliçesi seçilip ülkemizi temsil etmiş ancak sıralamaya girememiştir. Kaş yapısı ve göz renginden dolayı (bkz:irina shayk) ve (bkz:adriana lima)'ya benzetilmektedir.
Kariyerini mankenlik yapmak yerine oyunculuk ile sürdürmektedir.
Futbolcu (bkz:Mesut Özil) ile nişanlıdır.

can dostum

helekopter
2011 yapımı, gerçek bir hikayeden alıntılanan Fransız filmidir.

Filmde yamaç paraşütü kazası sonrası felç geçiren Philippe ve ona bakıcılık yapan genç Driss'in hikayesini anlatır. Driss, hapishaneden henüz yeni çıkmış bir işsizdir. Philippe Boynundan aşağısı felç olduğu için bakıma muhtaçtır. 7 gün 24 saat boyunca bakımını üstlenmesi için Driss'i evine yatılı yardımcı olarak alınca ikisinin de dünyası değişecektir. Filmdeki bakıcı rolünü oynayan oyuncu siyahi olduğu için, film özellikle kültür ve sınıf farklılıklarının ortadan kalkmasını başarılı şekilde temasında işlemiştir.
(bkz:The Intouchables)

Türü: dram-mizah

Başrol oyuncuları:
(bkz:Oliver François Cluzet)
(bkz:Omar Sy)

imdb

sahibinin 20 bin euro’sunu yiyen keçi

helekopter
Sırbistan'da gerçekleşen olayda Belka adlı keçi sahiplerinin 20 bin eurosunu yedi. Çiftçi aile köyde yaşarken, 10 hektarlık tarla almak için biriktirdikleri parayı masanın üstüne bırakmıştı. Satıcıyı bekleyen aile, parayı sayıp masaya bıraktı. Bu esnada sabah hayvanlara yem vermek için çıkan kayınpeder kapının açık kaldığını fark etmedi. Kapının açıklığından faydalanarak eve giren keçi masadaki parayı yemeye başladı. Gürültü üzerine eve gelen aile manzara karşısında şoka girdi. Geriye de sadece 300 euro kaldı. Olayın ardından sinirlenen aile keçiyi akşam yemeğinde masalarını süslemek üzere keserek afiyetle yedi.

haberin kaynağı

(bkz:cana geleceğine mala gelsin yalanı)

noel baba yok diyen öğretmenin görevden alınması

helekopter
ABD'nin New Jersey kentinde gerçekleşen olaya göre; kadın öğretmen ilkokul birinci sınıf çocuklarına Noel Baba'nın gerçek olmadığını söylediği için görevden uzaklaştırıldı.

Okulun Müdürü olayı doğrulayarak öğretmenin bir daha bu okulda görev yapmamak üzere uzaklaştırıldığını, öğretmenin aksine kendisinin Noel Baba'ya inandığını sosyal medya hesabından dile getirdi. Ayrıca bayan öğretmenin çocukların hayal dünyasını yıkmakla suçlayıp, velilere konu hakkında özür mektupları gönderdi.

Olay New Jersey'de gerçekleşince aklıma şu geldi. Oldukça da o bölgede tanıdığım kişiler olup, Türklerin de yoğunlukla tercih ettiği kentlerden olunca acaba öğretmen bizden miydi diye düşünmeden edemedim.

Yarın taksim meydanında bir grup bu olaydan sonra acaba “hepimiz Noel babayız” sloganları atacak mı?

Merak içerisindeyim.
haberin kaynağı

hastasının kocasından gelen mesajı afişe eden diş hekimi

helekopter
Özel bir klinikte çalışan Arin Bozyel isimli diş hekimi sosyal medya hesabından yayınladığı twit ile gündem oturdu. Yayınladığı twite göre; henüz yeni evli olan Emine hanımın kocasının, diş hekimine; kendisini kıskandığı için başka bir diş hekimine eşini yönlendirmesini rica etmiştir. Emine hanımın tedavi amaçlı gittiği klinikteki diş hekiminin yaşlı olduğunu düşünen kıskanç eşin diş hekimine gönderdiği mesajı mı normal karşılayayım yoksa egoist diş hekiminin reklamını yapmak uğruna özel mesajları tüm Türkiye ile paylaşması mı normalliği arasında gidip geliyorum.
Buyrun biraz da siz gidip gelin!

haberin kaynağı
0 /