confessions

helekopter

ıssız adadaki son umut - Admin

  1. toplam giri 195
  2. takipçi 25
  3. puan 2606

sevgilinin eski sevgilisiyle arkadaş kalması

helekopter
Bir ürün denemişsinizdir de arkadaşınıza da tavsiye edersiniz,
Atıyorum “x marka krem” olsun bu.
Diyaloglar şu şekilde gerçekleşmiştir muhtemelen.

-Aslıcım, geçenlerde ben bu kremin paraben içermeyeneni denedim, nasıl güzel, nasıl tenimde güzelce emildi!!!!
-yok ben almayayım. (Diğer kız)

Zaman gelip geçmeden, o an erkeklik yapan kızımız gidip en yakın shoplardan birinden alır bulur, bulamazsa adeta kafasını yarar o krem için.
Sonra iki arkadaş karşılaşır hiçbir şey olmamış gibi ortak paydaları olan “x marka krem” in niteliklerini birbirine yardırır.

Bu nasıl başlık yahu? Krem mi tavsiye ediyorsunuz diye sorulur adama? İlle de gurursuz Ve midesizim diyorsanız alın o kremleri en güzel yerlerinize sürünüz!

10 yıl sonraki haline not bırak

helekopter
10 yıl önce, henüz tek kanadı yok, diğer kanadı kırık iken bugün helikopter olup, gerektiği zamanlarda nokta atışıyla iniş-kalkışları gerçekleştirdiğim bir gerçek.
10 yıl sonraki sevgili Ben; Niyetlerinin Halis olduğunu yüce yaradan gibi tüm insanlık öğrenip, kanat takımlarım sadece kendimde olmayıp, diğer küme takımlarımı da yetiştirip, gökyüzünde sizleri selamlamaya ve 10 yıl önceki gibi çizgimi bozmayacağıma söz veriyorum.

yaşama sebepleri

helekopter
Dünyanın henüz sepetler dolusu kirli çamaşırlarından haberdar olmayanlara ithafen..
Henüz 4 saniye önce ağlayıp hatta yanağının ortasına kadar ilerlerken gözyaşları, başka birinin kendisine gülen gözle baktığı o esnada, yine aynı hızla dudakları yukarı ivmelenerek, gülümseme aralarından belirli belirsiz görünen 3 süt dişi olan çocuklarımıza umut olabilmekti belki de tüm yaşam sebebinizdir.
Kim bilir!

hippizibidi

helekopter
“Zibidi mi hippi nin içinden çıkar, hippi mi zibidinin içinden çıkar?” Muhtemelen kendisi de karar veremeyip aslında her iki sıfatı da kendisinde taşıdığını düşünüp, böylesine; ilk okunduğunda gözlerden 3z (zzz) çıkmasına sebebiyet verdiği için kendisine teşekkür eder, hoş geldiniz diyorum.

yavuztr

helekopter
Derler ki;ruhlar, ceninde can bulmadan önce (bkz:kâlu belâ) o alemde bulunan tüm insanlar, Allah'ın huzurunda söz verdikleri an'a, hep birlikte eşlik edilen o muhteşem dakikalarda, birbiriyle anlaşabilenlerin yüzlerini birbirine dönüp, anlaşamayan ruhların birbirlerine sırt çevirdiği söylenir. Dünyevi hayatımızda anlaşabildiklerimiz ezelinde de tanışmış, anlaşabildiğimiz kişilermiş.
Sevgili adminimiz, değerli yol arkadaşımla tanışıklığımız çook öncelerine dayandığını düşünüyorum.
Nicki gibi özü de yavuz, tekin, mert arkadaşımız...
Sözlüğünün adı gibi hayattaki duruşu da güven üzerine kurulu değerli adminimiz; kendi sözlüğünüze, yan kademe admini olarak hoş geldiniz diyorum.
2

bakalimbuneymis

helekopter
Yediğim kazıkları kendi çapımda ponçikleştirmeye çalıştığım bir dönemde kullandığım zincirleme kazık tamlaması yerine kullandığım müspet kelime serisidir.
Sevgili yeni yazarımıza kendi hayatımdaki kullanım şeklinin aksine kendisine uğurlu gelmesini dilediğim nicktir.
Ee hoş geldin o zaman :)

ilk sevgili

helekopter
Fabrikaların fitresiz bacalarından, kara dumanlarının çıkardığı manasız dalga hareketlerinde bile kalp çizip ortasında onun adını görebildiğin minvaldeki kişidir. Belki ilk kalıp son olmayan varsa bile, sonraki kişinin çok daha iyi olabilecek, sizi daha da mutlu etse bile, ilk yediğiniz frambuazlı cheescake'in damağınızda bıraktığı tas gibi, ilk duygularınızı unutmayıp belki günün birinde hatrınıza geldiğinde kendinize tebessüm bıraktığınızı hatırlatan konu başlığıdır.

Hayat öyle ki; ilk yediğiniz frambuazlı cheescake'in tadını bile unutuyorsunuz.

aydakigunes

helekopter
Şarkıcı Mustafa Sandal'ın değerli parçası olan; “aya benzer yüreğim” adlı parçanın yazarımızın nickinden ilham alınarak bestelendiği kulis bilgilerine yansımıştır. Bu vesileyle, ayağının tozuyla hoş gelmiş diyorum.

Edit: imla.
1

gülse birsel

helekopter
1971 yılında İstanbul'da doğan senarist, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur.
Dergiden tv programlarına transferi öncesinde hepimizin olmasa da bazılarının hatırlayabileceği, o zamanlar daha masum ve samimi olan programı: “gag” (güldüren anlık görüntüler) programının metin yazarlığını ve sunuculuğunu yapmakta iken sonrasında ana haber sunucusu eşinin de desteğiyle medyadaki yükselişi ivmelenmiştir.
Uzun dönem ekranlarda yer alan (bkz:avrupa yakası) dizisinin hem senaristliğini hem de başrol oyunculuğunu üstlenmiştir. (bkz:jet sosyete) adlı dizisiyle özlenen zengin muhit, özenti hayatları kendi mizacınca komiklendirilmeye çalıştığı dizisi Avrupa yakası kadar destek görmemiştir.
Ancak film deneyiminde daha öncelerden performans düşüklüğü yaşadığı bazı durumları iyileştirerek kendini kısmen de olsa toparlamıştır.
Son filmi (bkz:aile arasında) ile senaristliğini üstlenerek yaklaşık 2 milyon seyirciye ulaşmıştır.
Sunucu (bkz:murat Birsel)ile 19 yıldır mutlu evliliklerini sürdürmektedir. Çocuk sevmediği için çocuğu yoktur.

Güçlü profil sergileyen kadınları dik duruşlarından dolayı örnek alırım ve de desteklerim. Lakin hanımefendinin kalemindeki güçlülüğünü karakterinde de keşke görebilirseydik diyorum.
Şımarık tavırlardan hiç hoşlanmıyorum biliyor Musun Gülsecim.

ortam kızı vs ev kızı

helekopter
Ortamlarda tanışılmış kız arkadaşlarınızı evinizin Ayşe hanımına dönüştürmeyi hedefleyip çoğunlukla hüsrana uğranılan durumdur.
Ya Ayşe'yi sevin ya Ecesu'yu sevin. Hiçkimseyi olduğundan başka boyuta dönüştürmeyin. “Su akar yolunu bulur, nehir tersine akmaz.” Diyen atalarımızın kemikleri sızlamasın.
Dimi?

güven sözlük

helekopter
Sevgili Güven Sözlüğün biricik üyeleri;
Öncelikle sözlüğümüze hoş geldiniz diyorum. Formaliteden ev sahipliği yaptığımız bu platformda asıl sahiplerinin sizler olduğunu hatırlatır, keyifli vakitler geçirmenizi temenni ederim.
Kaleminiz kılıçtan keskin olsun.

“Gelelim biz kimiz?”
Sıcak bir temmuz akşamında Türkiye'nin muhtelif noktalarında bulunan 6 genç henüz başından geçeceklerden habersiz, ismi lazım değil sitede buluşarak kendilerini ifade etmeye başladılar.
Nicklerinden ve içeriklerinin sıcaklığından başka hiçbir şey bilmeyen 6 yazar arkadaş olarak; 4 mevsimi 1 gecede yaşadığımız o kara lanet gecede birbirine kenetlendi ve söz verdi;
İyi günde kötü günde, hastalıkta sağlıkta..
Yook yok o burda söylenmedi..
Hiçbir menfaat olmaksızın, tam da adıyla müsemma olan sitenin, “güvenini” yanına alıp, kalemlerini “cüzdanlarına” koyup, çektiği acıları “kapının” arkalarına bırakıp, negatiflikleri “halının” altına süpürerek bembeyaz sayfayla sizlere tertemiz bir gönül deryası sözlüğü size sunmaya niyet etti.
Henüz açılışımız 23 eylül 2018 olduğu için resmî açılışımızı sizlerle ileri tarihte açmayı uygun gördük.
Şimdilik hoşçakalın.

recep tayyip erdoğan

helekopter
1954 Kasımpaşa doğumlu olup aslen Rize Güneysuludur.
Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme bölümü mezunudur.
Aktif siyasete, Milli Selamet Partisi Beyoğlu Gençlik Kolları Başkanı olarak başlamış, yine aynı partinin İstanbul Gençlik Kolları başkanı olarak devam etmiştir.
Refah Partisi'nin kurulmasıyla birlikte, Beyoğlu İlçe Başkanlığı sonrasında Refah Partisi İstanbul İl Başkanı ve Refah Partisi Mkyk üyeliklerine devam etmiştir.
1994 Yerel seçimlerinde Mensubu olduğu partiden Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olarak girdiği yarışta seçilerek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştur.
1997 yılında Eşi Emine Erdoğan'ın Memleketi Siirt'te, kaynakça o dönemin milli eğitim kitaplarında da yer alan Ziya Gökalp'in ''Asker Duası'' şiirini okuduğu için görevden alınmış ve bir dönem hapis yatmıştır.
2001 döneminde Bugün ki Adalet ve Kalkınma Partisi'nin temellerini atmak için yol arkadaşlarıyla bir takım çalışmalara başlar ve 3 Kasım 2002'de kısa adıyla Ak Parti Kurucu ve Genel Başkanı seçilir. Hakkındaki Mahkeme kararından dolayı milletvekili ilk önce seçilemez. Yasağın kalkmasıyla birlikte partisinin genel başkanı seçilir.
2014 yılına kadar partisinin genel başkanı ve T.C. 'nin seçilmiş Başbakanı olarak görevini devam ettirdikten sonra halkın cumhurbaşkanını ilk kez kendisi seçebilme hakkı tanınarak seçilmiş il Cumhurbaşkanı olarak tarihe geçmiştir.
En son 24 Haziran 2018 genel seçimleriyle birlikte Partili Cumhurbaşkanı ve T.C.'nin ilk başkanı olarak seçilmiş ve halen görevini idame ettirmektedir.
Evli ve 4 çocuk babasıdır.

insanları çabuk sevip çabuk silmek

helekopter
Ne çabuk sevip ne de aynı çabuklukta silemediğim durumdur. Ancak karşımdaki bu durumu hiçbir zaman anlayamaz. Tarzımın sıcaklığından olsa gerek, “hemen sevdi beni” diye düşünüp aldanıp yine aynı yanılgıda da, “daha önceleri de vazgeçmedi, ammmaan yahuu!! takmıyor işte!” rahatlığına düşüp, asrın hatasını yaptığının farkına varamayanları hatırlatan başlıktır.
Bu hayat kendini vazgeçilmez zannedilenlerle dolu. Aldığın nefesi bile 1 saniye önce terk ediyorken, neden milyarca insanoğlundan biriyken vazgeçilmez olunacağını bilmezsin!

martin lings

helekopter
1909 yılında ingiltere'de protestan olarak dünyaya gelen, üniversitede eğitimi aldığı sırada ateist olup, dünya dinlerine merak saldığı esnada ''tasavvuf'' ile tanışarak şu an ki (bkz:ebubekir siraceddin) adını alarak müslüman olmuştur.
Batılılar ''teizm'' konusunda yazarın kaynaklarına başvururlar.
Bir grup İslam savunucuları kendisinin İngiliz kökenli ve geçmişinin başka dinlere de mensup olmasından dolayı kendilerini İslamiyet savunucusu değil, misyoner olarak görmektedir.
2005 yılında vefat etmiştir.

(bkz:the life of muhammad) kitabında, peygamber efendimizin fiziksel ve karakteristik özelliklerinden bahsettiği o sırada, beni derin düşüncülere salmış olan yazardır.
0 /