confessions

harun

ıssız adadaki son umut - 2. Nesil Yazar

  1. toplam giri 462
  2. takipçi 7
  3. puan 2851

unutamamak

harun
çok sancılı bir süreç. aklınızda "asla unutamayacağım" fikri canlansa da kesinlikle unutacaksınız daha sonra ise bu düşüncelerinize gülüp geçeceksiniz. her şeyin geçip gittiği gibi.

israil

harun
Orta Doğu'da, Asya ve Afrika kıtalarının kesiştiği yerde bulunan bir ülke. Coğrafi olarak, Asya kıtasında bulunur. Batısında Akdeniz, kuzeyinde Lübnan ve Suriye, doğusunda Ürdün, güneyinde ise Mısır, Filistin ve Kızıldeniz ile çevrilidir.

t: terörist zalim ülke.

siyonizm

harun
Siyonizm, Filistin'de Yahudiler için yeniden bir vatan kurulmasına destek veren uluslararası Yahudi siyasi hareketidir. Söz konusu alan, Tevrat'ta bahsi geçen ve İsrail Diyarı (İbranice: Eretz Yisra'el) adı verilen topraklardır. İsrail'in kurulmasından bu yana, Siyonist hareket de şekil değiştirerek öncelikle Modern İsrail devletinin desteklenmesi amacı ile varlığını sürdürmektedir.

die wolke

harun
Almanya\'da meydana gelen nükleer bir felaket 38 bin kişinin ölümüne neden olur. Bu felaketten kurtulanlar arasında Hannah ve Elmar da vardır. Genç aşıklar henüz hayatta kaldıklarına sevinemeden, Hannah\'nın nükleer reaksiyona maruz kaldığı gerçeğiyle yüzleşirler.

türk müslümanlığı

harun
-çoğunluk için- tevhid'i bilmemek, 5 vakit namaz farz değilde haftada 1 cuma namazı farzmış gibi 5 vakit namazı kılmayıp haftada 1 cuma namazına iştirak etmek, küfür cahiliyye sözleri olmasına rağmen küfürlü konuşmak, çalıp çırpmak dolandırmak torpille işe alınmak buna rağmen "allah" demek, kul hakkına girdim mi girmedim mi? diye sorgulamamak, 11 ay içip ramazan ayında içmemek, "öldürülecek olsanız bile yalan konuşmayın" denildiği hâlde yalan konuşmak, kedi beslemek sünnet olduğu hâlde kediler için "beslemem, pislik bırakır sağa sola uğraşamam" demek, hayvanlara bir kap su ve mamayı çok görmek -evet, islam'da hayvan hakkı hayvanları sevip saymakta vardır!- kadınları sadece cinsel obje ve köle gibi görmek, dolayısıyla kendini müslüman zannetmektir.

ilkokulda yaşanan en garip olay

harun
3. sınıftayken kamil adında bir arkadaşım vardı. 3. sınıf işte ne kadar büyük olabiliriz ki, küçücük çocuklarız. su alamadım kantinden kamil'in dolabında su şişesi vardı o şişeden su içmek istedim içeyim derken o şişeden öyle bir pis koku geldi ki hâlâ unutamadım. alacağın olsun kamil!
0 /