confessions

harryninasasi

ıssız adadaki son umut - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 167
  2. takipçi 6
  3. puan 2802

mustafa yağcı

harryninasasi

Geometride her şeyi ispatla anlattığı ve zihne "mantıklı" bir biçimde ezberletmeden yerleştirdiği için kendisine teşekkürlerimi sunduğum öğretmen.
Kendisi matematik köyünde ders veriyor.
Ayrıca My geometri ve my matematik adlı setleri var. Azıcık pahalı olsa da bakmanızı öneririm -özellikle ilgi duyanlar için.

[youtube]https://www.youtube.com/channel/UCSFOKAV8I9P--bxtpvOVi6Q[/youtube]
Buradan videolarına ulaşabilirsiniz.

ölenlerin simülasyonlarla geri getirilebilecek olması

harryninasasi
Bugün beyinsizler'de çıkan haber.
Kaynağıyla beraber aşağıya bırakıyorum.
Psikolojik etkilerinin kötü olacağını düşünüyorum ama psikoloji uzmanları tabi ki yorum getirecek.

“Uyandın, işe gitmeden önce sevdiğin bir kişiyle kahvaltı ediyorsun. Ancak ortada şöyle bir ayrıntı bulunuyor. Sevdiğin kişi yıllar önce vefat etti. Teknoloji sayesinde yıllar önce ölmüş olan kişilerin simülasyonları kullanılarak onlarla vakit geçirmek mümkün hale geliyor.Simülasyonlar, OculusRift benzeri bir aygıtla erişilen, sanal bir çevrede yaşamaktadır. Dijital bir şirket tarafından ölmüş olan kişilere dair veriler toplanıp analiz edilerek bu kişilerin dijital benzerleri yaratıldı.

Ölmüş kişiye ait ses, yürüyüş, davranışlar, gülüş, tuhaf tüm davranışlar neredeyse mükemmel şekilde kopyalandı. Dijital olarak yeniden doğan ölmüş yakınınızla istediğiniz zamanlarda vakit geçirebilir hale geleceksiniz.

Ölüm devam eden bir tecrübenin kesilmesidir. Ölmüş olan kişilerle artık etkileşimde bulunamasak da bir simülasyon yaratarak kesilmiş olan tecrübeye devam edebiliriz. Projeyi yaratan bilim insanına bu fanteziyi gerçeğe dönüştürmek için ilham veren babasını kaybetmesiydi.

Akıllı telefonlar, sayısallaştırılmış benlik hareketleri, devasa çevrimiçi veri toplama gibi sistemler kişilerin nasıl davrandığına dair güvenilir bir şekilde doğru görünüm sağlamaktadır.

Bu tip veri toplama yöntemleri sayesinde ölenlerin simülasyonlarının oluşturulması sağlanıyor. Bu simülasyonların ölen kişiler kadar davranış modelinin bulunamayacağı iddia edilse de ilerleyen teknoloji sayesinde bu mümkün hale gelecek.

Editör / Yazar: İsa EKİCİ

https://futurism.com/technology-allow-bring-dead-back-life/

parmak çıtlatmak

harryninasasi
Bir süre sonra alışkanlık haline gelebilen, incecik parmaklarınızı şişirebilen, dışarıdan kötü görünmenize sebep olabilecek olan iğrenç eylem.

Bir çeşit vücuttan destek alma olarak açıklamıştı doktorum bana.

Bir süreden sonra parmaklarınızda yetersizlik hissedebilirsiniz. O parmakları düzeltmenin yolu var mı bilmiyorum.

Şimdi ise psikiyatra gidiyorum.
Sadece bunun için değil ama buna da bir çözüm yolu arıyoruz.
Kısaca yapmayın, yaptırmayın.
0 /
Sözlük
Kuluçka Makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord