confessions

harameyn

anlat ucundan merak ettim - 1. Nesil Koordinatör

  1. toplam giri 227
  2. takipçi 3
  3. puan 1679

3. varoluş

harameyn
açıkcası varoluşların tekrarlandığında hemfikiriz. Ancak bu 3.'mü yoksa 333'mü bilemem.
piramitler veya bir kaç bin yıllık yapılarda astronot , uzay araçları benzeri çizimler veya etrafına ışıık saçan sopalarımız yok olduğuna göre geçmişde bizden daha teknolojik nesillerin olduğu yatsınamaz bir gerçek.

ibn Arabî, bir gün Kabe'yi tavaf ederken bazı şahıslar görmüş, onlardan biri kendisine;

Sen beni bilir misin? Ben senin evvel gelen ecdadındanim, demiştir. İbn Arabî de;

Sen dünyadan intikal edeli ne kadar müddet oldu? diye sormuş, bu­nun üzerine o şahıs;

Kırk bin seneden fazladır, diye cevap vermiştir. İbn Arabî, Ademoğlu neslinin bu kadar ömrü yoktur. Zira devr-i sünbüle, yani insanlık tarihi yedi bin senedir, demiş bu defa o şahıs;

Hangi Adem'den sorarsın? yakın olandan mı, yoksa uzak olandan mı?
karşılık vermiştir. O esnada İbn Arabî, Peygamber (a.s.)'dan rivayet olu­nan "Allah yüzbin Adem yaratmıştır" hadisini hatırlamıştır. [1495] Böylece İbn Arabî, bu şahsın Adem (a.s.)'dan önce yaratılan insanlardan olabileceğini anlamış ve bu olayı peygamberlerden İdris (a.s.)'a sormuş, o da onun bu keşfini tasdik ederek;
Biz peygamberler topluluğu öncesini biimesek de âlemin sonradan ya­ratıldığına iman ederiz. Hak Teâlâ ise kâinattan önce de var idi" demiştir. [1496] İbn Arabî devamında, âlemin sonradan yaratıldığı şüphesiz olmakla birlikte insa­nın ne zaman yaratıldığı konusunda tarihin mechûl olduğunu söylemiştir. [1497]

sudan'da darbe

harameyn
1989 yılında İhvanı Müslimin'in destekleri ile darbe yapmayı başarı Ömer El-Beşir 2019'a kadar mevkisini korudu ve İhvanın destekcisi oldu.
Darfur kampı ;
Wikipedi ve Avrupalı yayın kuruluşları tarafından her ne kadar ''katliam'' olarak anılsada doğrusu kuzey Sudan'da ki hristiyanların kaddafinin destekleri ile şeriat'ı kaldırmak amaçlı kalkışılan sivil darbeyi ordu ile çok sert bir şekilde bastırmışdır. Gösteriler ve daha sonrasında yıllar içinde toplam 300bin kişinin öldüğü ve 2,3 milyon kadar kişininde kamplarda ağır şartlar altında can verdiği veya yaşamaya çalıştığı söyleniyor.
Ömer El Beşir ayaklanmaların ve sudan'ın bölünmesininde Kaddafiyi ağır suçlamışdır. Ve 2011 Libya iç savaşında muhaliflere cömert yardımlarda bulunmuşdur.

sudan'da darbe

harameyn
türkiye sevakini tahsis edince suudlar normal olarak rahatsız oldu. geçen ay adanın tam karşısında çok büyük bir doğalgaz rezervi bulduklarını ancak şu an için çıkarmayı düşünmediklerini açıkladılar.
işte linki ;
https://www.ntv.com.tr/dunya/suudi-arabistan-kizildenizde-buyuk-miktarda-dogalgaz-buldu,KSmps1RhsUKLSAeBnO3nzQ

yüksek ve olağan ihtimal ile suudlar el-beşirden ada tahsisinin iptalini istediler.
iptal etmek istemeyen el-beşir oldu mahkum beşir.

akdeniz savaşı

harameyn
güçlü bir kaddafi , esad ve mursi üçlüsü arkasına çini alarak bu payı kimseye bırakmayacaklarından dolayı 10 yıldır devam eden savaş. savaşı büyük , oranda saf değiştiren mısır , israil ve rumlar arkalarına aldıkları abd ve italya ile bayağı bir şekilde önde götürüyor.

tolga çevik’in ırkçı paylaşımı

harameyn
tamamen apolitik biri olarak benim dahi sinirlendiğim olay...
düşük ıq sahibleri ve ahlaksızlık sempasiti olan kişileri güldürebilen komik olmayan sözde komedya tolga çevik ak parti'nin seçim sonuçlarına hukuki haklarını kullanarak itiraz etmesi epey bir zoruna gitmiş olacak ki şu şekilde bir paylaşımda bulunmuş.

"Bence haklılar. Oylar tekrar sayılmalı, hatta Katarlılar saymalı, Suudiler onaylamalı, Suriyeliler alkışlamalı. Sonuçta İstanbul'da bizlerden fazla mülkleri var..."

akp hükümeti nerde bir gezici nerde bir ırkcı nerde bir puşt varsa alıyor trt ve havuz medyada boy göstermesini sağlıyor. akp ve mhp tarafı kamplaşma yapmazken 4 benzemez grubu birbirlerini kedi gibi yalıyor sürekli. Uyanın cumhur ittifakı ve onun taraftarları
0 /
[email protected]