confessions

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere

kuşluk vakti aldı beni kor - 1. Nesil Koordinatör

  1. toplam giri 351
  2. takipçi 9
  3. puan 6531

delgeç

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
Şöyle acıklı bir hikayem vardır efenim,
Çok sevdiğim kuzenimin (!) kuzeni evleneceği için renkli kağıtlar ve delgeç kullanarak konfeti tarzı bir şey yapıyordu. Bende o zamanlar 5 6 yaşlarındayım. O kadar garip geliyordu ki küçük küçük yuvarlak renkli kağıtlar yapması..
Sürekli bende yapayım diyordum o da inatla yapamazsın diyordu içimin gittiğini çok iyi hatırlıyorum. Velhasıl kelam nasıl içimde kalmışsa gördüğüm her küçük aleti belli bir süre delgeç sanıp heyecanlanıyordum. Gel zaman git zaman yıllar geçti işe girdim arada delgeç kullanmaya başladım. Şunu farkettim her delgeç kullandığımda heyecanla karışık hüzün oluşuyor bende. Yıllar geçse de eksilen pek bir şey olmadı. Yapmayalım küçücük çocukların heveslerini kırıp ileriye dönük kötü etkiler bırakmayalım. Ben yaptıysam, her ne kadar yaptığım çocuklar okuyamayacak olsalar da, hepsinden özür dilerim.

en güzel anılar

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
3. Sınıfa falan gidiyorum, mavi önlüğümü giymişim saçım sıkı sıkı at kuyruğu yapılmış. Dantelli yaka takmışım, bir ara çok modaydı. Annem mutfakta bana portakal soyuyor okul için. Bıçak koymak istemiyor, kabuğunu kesip bir poşete koyuyor. Okulda soyarsın diyor. İçimde bir huzur var sebebini bilmediğim. Portakalı alıp okula gidiyorum. Teneffüste soyup arkadaşımla yiyoruz. Eve döndüğümü hatırlıyorum yine mutluyum. Sadece bir saatliğine o güne dönüp annemi öpüp koklayıp hiç bırakmamak isterdim. Mavi önlüklü küçük kız olmak isterdim.

güzel

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
Kişiden kişiye değişen bir kavram. Fakat şu olaya bir anlam veremiyorum. Bir insanı tanımadan önce, tanıdıktan sonra iki farklı insanı tanımış gibi oluyorum. Tanımadan önce çok güzel iken tanıdıktan sonra çok çirkin olabiliyor. Veya tanımadan önce çok çirkin iken tanıdıktan sonra dünyalar güzeli olabiliyor. Ne diyoruz bu olaya kalbe bakmaya başlamak falan mı?

kendi kendine konuşmak

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
Kendi kendime konuşup cevap veriyorum. İçimde bana çok benzeyen biri daha var ve birbirimize akıl veriyoruz gibi düşünülebilir. Bence abartılmadığı sürece zararsız bir eylem. Abarttığım dönemlerde kii bu dönemler genelde evden günlerce çıkmayıp kimseyle konuşmadan hiçbir şey yapmadığım dönemlere denk geliyor, içimde bir kadının çığlığını duymuştum, sonrasında çocuk sesleri vs vs. Sordum olağan bir şeymiş.

sözlük yazarlarının 2020 hedefleri

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
Uzayıp giden, yarısının gerçekleşmeyeceğini bildiğim halde yazdığım liste. Buyrun..
Sigarayı bırakacağım.
15 kilo vereceğim.
Bartın'a Sinop'a İstanbul'a Ankara'ya Çanakkale'ye gideceğim.
Mutfakta çalışmaya başlayacağım.
Her gün 30 skuat yapacağım.
Günde en az 6.000 adım atacağım.
Yüzüklerin efendisi, harry Potter, kitaplarini ve filmlerini bitireceğim.
Konyada ki müzeleri ve kiliseyi gezeceğim.
Yıl sonunda 3.000 lira biriktirmiş olacağım.
Ehliyet alacağım.
En iyi 20 filmi izleyeceğim.
Merlin'i bitireceğim.
Şırdan, kokoreç yiyeceğim.
0 /
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord