confessions

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere

esrarengiz metafor - 1. Nesil Koordinatör

  1. toplam giri 303
  2. takipçi 9
  3. puan 5212

koku

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
öyle farklı bir duygu ki, yüzünü sesini her şeyini unuttuğunuz insanların bile kokusunu unutmuyorsunuz. yakın arkadaşım parfümünü değiştirmiş bu gün , nasıl sence dedi. ilk başta dikkat etmemiştim tekrar koklayınca tanıdık bir koku olduğunu fark ettim. aşırı bir şekilde huzur verdi. daha sonra uzun süre önce kaybettiğim birinin kokusu olduğunu hatırladım. ilk defa öyle hissettim. üstüme sıkıp gün boyunca kokladım..

değişik insan tipleri

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
eski kyk yurtlarında tuvaletler koridorda. bizimde öyle neyse, geçenlerde bi kızla karşılaştım uzun uzun baktığını aynadan fark ettim bir şey demedim. sonra bir anda bir şey sorabilir miyim dedi tabii dedim, fazla kilolarından kurtulmak ister misin dedi.. NEE? aha ıı nasıl ? gibi bir tepki verdim. uzun uzun anlattı, işte bi arkadaşı varmış bi yere gitmiş bi ayda 10 kilo vermiş bana da orayı önerecekmiş falan filan.. bende diyet yaptığımı söyleyerek (yalan) kibarca yapacağı önerisini geri çevirdim. bu gün yine tuvalette karşılaştık yüz hafızam aşırı kötü ilk başta tanıyamadım sonra cilt bakımı yaptırmayı düşünür müsün dediğinde beynim tehlike sinyallerini göndermeye başladı. daha ben aval aval kıza bakarken yapıştırdı cümlenin ana temasını, arkadaşım yaptırdı da indirimde şuan.. arkadaşım ben şişko ve çirkin mutluyum niye elleşiyon demeyeceğimden ah teşekkür ederim dedim ve odama koştum. önümüzde ki karşılaşmayı heyecanla bekliyorum derrr mişim..
2

boş yapmak

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
genelde tanımadığım veya sevmediğim insanlarla muhabbet etme şeklim. bazen öyle çok kaptırırım ki kendimi, söylediklerimi idrak etmeye başlayınca anında derin bir sessizliğe gömülürüm. sonrası zaten belli. x: eee neden konuşmuyorsun ?
gulurken...: ne konuşayım ?
x: anlat işte bir şeyler.
gulurken...: anlatacak bir şey yok.
x: pekiii..
gulurken...:
x:
gulurken...:
x: neyse ben kalkayım görüşürüz.
gulurken...: (ağız 2 cm açık şekide) girişiriz..

devlet bahçeli’nin gerçek aşkı bulması

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
başlıklarda gezinirken bu başlığı gördüm. giri girilmemiş öylece bekliyor. şöyle ki zamanında birine sevdalanıp söz vermiş kendileri, ömrünün sonuna kadar evlenmeyeceğine dair. iki teori var. biri, gazi üniversitesinde solcu bir kadına aşık olduğunu kadının ailesinin karşı geldiğini ve olmadığını iddia eder. diğeri ise, türkmen bir kıza aşık olduğunu fakat yine ailesinin istemediğini söyler. kendisi ise kısmet olmadı diyerek kapatmış birçok kez konuyu.

şehit cenazesi

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
vatan için, millet için, bayrak için, canını veren mehmetçiğimizi cennete uğurlama anı. dün ilk defa şehit cenazesine katıldım. ilk defa cenazeye katıldım da diyebilirim. o kadar faklı bir duygu ki anlatamam. sizi hiç tanımadan sizin için canını veren, sizin için ailesinden, yarinden, her şeyinden vazgeçen birinin cenazesine katılıyorsunuz. ailesi ağlarken utanıyorsunuz, o minnet duygusu arttıkça artıyor ve sonunda altında boğulacak gibi oluyorsunuz. basit bir şey değil. bir ana kuzusu sizin için canını veriyor. yaşlısı genci, kadını erkeği, çoluğu çocuğu toplaşıp ağlıyor. dualar ediyor, sloganlar atıyor. peki sonra ? sonra herkes kendi hayatına bakıyor. normal mi bu yaşadıklarımız sizce ?
0 /
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com