confessions

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere

bir mektuptuk ulaşılamayan - 1. Nesil Koordinatör

  1. toplam giri 330
  2. takipçi 9
  3. puan 5788

10 yaşındayken aşık olunan ünlüler

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
Robert Pattinson. Ama nasıl bir aşk öyf. Şöyle anlatayım, oturduğumuz semtte durumu ultra iyi olan aileler de vardı. Ve tabii onların ultra değişik çocukları. Tamda böyle bir arkadaşımdan günde 50 kuruş taksitle kocaman bir poster almıştım. 3 gün sonra aç kaldığım için vazgeçmiştim. Vicdansız baban fabrikatör, ben günde 1 lira harcarken sen 10 lira harcıyorsun, benim 50 kuruşuma mi kaldın? Ah ah.. Çok zor dönemlerden geçtim..

kafes

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
Az önce izlediğim film. Bu güne kadar hiç sağcıları anlatan bir film izlememiştim. Malum bizimkiler hep vurduda kırdıda bilinir. Muhsin başkan da der ya, “Bizim çocukları kitap okumak sıkar. O yüzden fikri tartışmalarda biraz zayıf kalırlar. Ama kavga var desen Ayrancı'dan Kızılay'a korkusuzca koşa koşa gelirler.” diye, bu filmi izleyince bi durdum. Daha önce 80 darbesini anlatan filmleri, kitapları düşündüm, senaryo olarak bu filmden iyilerdi, oyunculuk olarakta, fakat bu film gerçekleri anlatıyordu. Ertuğrul dursun önkuzu' yu, tam olarak olmasa da Mustafa Pehlivanoğlu'nu.. Bi garip hissettim. Yetersiz, boş, nankör.. Daha önce bir başlık altında şöyle yazmıştım, 'seksen darbesinin demokrasiyi getirdiği söylenir, bilemiyorum ' o yazıyı yazarken Mustafa Pehlivanoğlu'nu tam olarak tanımıyordum. Ali Bülent Orkan'ı, Cevdet karakaş'ı, ismet şahin' i.. Ve daha nicesi. Her zaman milliyetçiydim, her zaman vatanımı sevdim, bayrağımı sevdim, devletimi sevdim. Fakat gerek okuduğum kitaplar, gerek izlediğim filmler, 80 darbesine ait farklı şeyler düşünmeme sebep oldu. Suçu tabi ki başkalarına atmayacağım fakat teknoloji çağında, herkes kendini filmler ile kitaplar ile anlatırken biz neden bunu yapmıyoruz? Neden kalemimizi konuşturmak yerine yumruklarımızı konuşturuyoruz? Söz veriyorum sözlük bundan sonra kendi doğrularımı yazarak anlatmaya çalışacağım. Okuyarak doğrularımı güçlendireceğim. İçtiğim 1 bardak çayın hakkını vermeye çalışacağım. Kalemimiz kuvvetli olsun!

sevdiğin birinin ölmesi

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
Yıllar önce oyun arkadaşımı, canımı, kardeşimi, abimi, kaybederek yaşadığım durum. Hep yaşasaydı nasıl olurdu diye düşünürken bulurum kendimi. Benim yaşımdayken öldü, yaşasaydı muhtemelen evlenmiş çoluğu çocuğu olmuştu. Çok bakımlıydı, çok dikkat ederdi kendine ama muhtemelen saçına aklar düşmüştü. 2 hafta sonra ölümünün 7. Yılı. Zaman su gibi akıp gidiyor. Sesini unuttum. Bazen yüzünü unutuyorum. Ama acısı hala içimde. Nurlar içinde uyusun..

yazarların gittiği ilk konser

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
Daha okula bile gitmiyorum taş çatlasın 5 yaşındayım, caaanım ülkemin sağ yarısından kalkıp istanbula gittik. annemin dayısının oğlu da 25 yaşlarında akşam benimle 8 yaşındaki kuzenimi dışarıya çıkardı. Sonunda ne olduğunu anlamadan kendimi murat kekilli konserinde buldum. O kadar hoşuma gitti ki çıkışta onu görebilmek için sahnenin yanına koştuk. Doğal olarak gitmişti. Etkisinden uzun süre çıkamadığımı hatırlıyorum..

Sözlük yazarlarının en büyük başarıları

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
Ciddi anlamda başardıktan sonra zekama saygı duydum. Anlatıyorum, eski bir arkadaşımın benden sonra bi arkadaşı olmuştu, sonra onunlada sonları bizim ki gibi oldu ama kızı tanıyordum. Bu gün lazım oldu adı soyadı düşünüyorum düşünüyorum yok. Kızın adını soyadını hatırlamıyorum. Sadece okulunu biliyorum. Girdim okulun yer bildiriminde ki gönderilere tek tek baktım ve sonunda buldum. Geç oldu güç olmadı çok şükür..

doğru insan

gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
neye göre kime göre doğru insan ? ben kendime göre doğru insanı buldum. kalbi o kadar güzel, o kadar ferah ki çevresinde ki herkese huzur verebilecek bir kapasiteye sahip kendisi. her şeyden herkesten bir süre sonra illa sıkılan ben ondan asla sıkılmıyorum. hani şu ' hoşlandığım bey ' diye bahsettiğim bey var ya işte o bana göre doğru insan. fakat işte burada yine neye göre doğru insan sorusu karşımıza çıkıyor. hayatıma aldığım doğru insan. büyük konuşmak istemem fakat iyi ki diyebileceğim sayılı insanlardan kendisi. iyi ki varsın x diye bağırmak isterdim. başka bir dünyada yaşıyor olsaydık..
0 /
Sözlük
kuluçka makinesi