confessions

gazelle

kaçın kurası - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 73
  2. takipçi 4
  3. puan 1067

oğuz atay

gazelle
"Yatağımın karşısın da bir pencere var, odamın duvarları bomboş, nasıl yaşadım on yıl bu evde? Bir gün duvara bir resim asmak gelmedi mi içimden? Ben ne yaptım? Kimse de uyarmadı beni, işte sonunda anlamsız biri oldum, işte sonum geldi, kötü bir resim asarım korkusuyla hiç asmadım; KÖTÜ YAŞARIM KORKUSUYLA HİÇ YAŞAMADIM"

şeyh said

gazelle
Şeyh Said, Seyyid bir aileye mensup Zazaların içinde ikamet eden Nakşibendi şeyhi, Kürt lideridir. 94 yıl önce bugün 13 ŞUBAT 1925'te Cumhuriyet tarihinin ilk ayaklanmasının şeyh said isyanı olarak bilinen ayaklanmanın lideridir 29 Haziran 1925'te istiklal mahkemesinde yargılanarak idamla cezalandırılmış ve idam edilmiştir. Şeyh Said isyanı.... https://recepcee.blogspot.com/2019/02/seyh-said-isyan.html

yalnızlığın en çok koyduğu an

gazelle
Bunu sadece gerçek yalnızlığı yaşamış insanlar bilir. Sevgilisinden ayrılan ergenler yada yatılı okula giden çocuklar değil çünkü onlar hep bi yerlerde kendisini seven birilerinin (ailesi) olduğunu bilirler, gerçekten yalnız insan bundan mahrum olan insandır.

işsizlik sorunu

gazelle
Bu sorunun aşılması ve Türkiyenin gelişmesi için bence "okuyun yavrum okuyun hepiniz okuyun" mantığından çıkılması gerek. Ülke 23 yaşına gelmiş üniversite hayatı maalesef boş geçmiş saçma sapan bölümler okumuş iş bulamamış vasıfsız elemanlarla dolu.
Liseyi bitirdiği zaman bir işin ucundan tutmuş olsaydı şimdi belki de başkalarına istihdam sağlayabilecek gençler işsizlikten yakınıyor.

sigara içme alanları

gazelle
Sigara içme alanları ile alakalı yeni bir düzenleme gelecek düzenlemeden sonra bakanlığın belirlediği kapalı alanlar da sigara içilebilecek yaz gelirken kafe ve restoranların en güzel bölümleri sigara içenlere ayrılmayacak sigara içenler içeriye geçecek sigara içilen bölüm de sigarasını içecek o alanın dışın da içemeyecek
0 /
Sözlük
döviz kurları canlı