confessions

fyztrn

can ciğer kuzu sarması - Hukukçu

  1. toplam giri 17
  2. takipçi 1
  3. puan 599

savaşa hayır

fyztrn
Her kesime, her görüşe, her ideolojiye yapıldığı gibi burada da savaşa hayır diyen herkes sorgusuz sualsiz düşman ilân ediliyor. Türk ordusunun tek bir mensubunun gazabını dahi haketmeyen bir durum var ortada.

unutulan değerler

fyztrn
Kesinlikle iyi insan olmanın değeri ve iyi ahlâk sahibi olmak. Bu ikisinin dinle alâkası olmadığını bir türlü anlayamayan bir toplum.. Bir bütün olurlar fakat aslında bambaşka şeylerdir.

koku

fyztrn
Zaman ve mekân kavramlarını bir anda yok eden olgunun ta kendisi. Tıpkı müzik gibi, anısı olan her şeyin kendini hatırlatabileceği ve zamanaşımına uğramayan nadir şeylerden biri.

hukuk okumak

fyztrn
Kitap okuma alışkanlığına sahip olmayanlar için işkenceye dönüşebilir. "Hukukçular ezber yapıyor ya" klişesi tamamen olmasa da yalandır. Kanun da ezberlenmez. Her hukuk okuyanın hukukçu olmadığı da aşikârdır. Hak, adalet, eşitlik kavramlarının en çok çiğnendiği yer hukuk fakültesidir, ilk etapta şaşırtabilir ancak zamanla alışılır. Söylemeden geçemeyeceğim, İstanbul Aydın Üniversitesi bu bölüm için gidilmesi gereken son üniversite bile değildir! Gitmeyin, göndermeyin.

katliam 3

fyztrn
Katliam 2' nin ardından ancak bu kadar güzel bir parça gelebilirdi. Beklentiyi yüksekte tutmakla gayet haklı olduklarını görmüş olduk. Şanışer'in verse'ü ise tam mânâsıyla şahane olmuş.
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord