confessions

dilhun

dolunaylı nüktedan - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 128
  2. takipçi 14
  3. puan 2359

0

dilhun
sıfır bir değer değildir. bir sayı bile degildir. ancak başka bir sayının yanına gelince değer yaratır, tıpkı sevda gibi. sevdanın da tek başına değeri yok. ille de biri olmalı. sıfır ne kadar çoksa sayı o kadar çoğalır. sevda ne kadar çoksa insan o kadar çoğalır, büyür.

sana dese ki biri, "sevdamı al, kendine ekle, bir ömür ile çarp, sonra sonsuza eşitle". yine değeri sıfır mı olur senin için?

7 numara

türk bayrağı

dilhun
türk bayrağının şekli 1. murat döneminde haçlılarla yapılan 1. kosova savaşında belli olmuştur. Ama bu bayraktaki yıldız 8 köşeli idi, son halini (5 köşeli yıldız) 1842'de sultan 1. abdülmecit döneminde almıştır.

noldu ya foton gitti

dilhun
sazın bitmez nazın bitmez
aylaynırın farın bitmez
yüreğime lafın geçmez
noldu ya foton gitti?

yaralıyor satırların
öldürüyor tavırların
tükendi tüm sabırlarım
noldu ya foton gitti?

mızmızlığın kanser etti
kıskançlığın artık yetti
aşkın bitti, sevdan bitti
noldu ya foton gitti?
namık camel

benim kalbim temiz

dilhun
çevremize baktığımızda sıkça duyduğumuz bir cümledir kendisi. hatta bazen dersin ki hiç mi kötü insan yok hepsi benim kalbim temiz diye dolanıyor ortalıkta. ben kimsenin etlisine sütlüsüne karışmam, kimseye kötülüğüm dokunmaz. ne kadar doğru acaba? kendimizi temize çıkarmak için söylediğimiz cümlelerden sadece birkaçını söyledim. gerçekten de öyle mi? hepimizin kalbi temiz mi? bu gibi insanlarda şu da vardır. ben ne namaz kılarım ne oruç tutarım ama benim kalbim temiz. diyeceksiniz ki namaz kılıp oruç tutanın mı kalbi temiz yani? burada anlatmak istediğim o değil. kalbinin temizliğini öne sürerek dini emirleri yerine getirmeme durumu.kalp temizliği yaptığımız şeylerle de gösterilir. allah-u teala zaten kimin kalbi temiz kimin ne niyeti var onu bilir. burada şu ayetler önümüze çıkar:

"ki onlar, ufak tefek günahlar dışında, günahın büyük olanından ve çirkin utanmazlıklardan kaçınırlar. şüphesiz senin rabbin, mağfireti geniş olandır. o, sizi daha iyi bilendir; hem sizi topraktan inşa ettiği (yarattığı) ve siz daha annelerinizin karnında cenin halinde bulunduğunuz zaman da. öyleyse kendinizi temize çıkarıp durmayın. o, sakınanı daha iyi bilendir."
(necm-32)

dendiği gibi yaradan bizi biliyor zaten. kendimizi aklamak için boşuna zahmete giriyoruz.

"... şüphesiz allah, sinelerin özünde saklı duranı bilendir."
(ali imran-11)

trendyol.com

dilhun
Bu ara Beni sinirlendiren site.Ya arkadaş Türkiye'deki her yere, her siteye,birçok ünlüye reklamını yaptırıyor. Artık trendyol reklamı görmekten gına geldi. Ya insan bir ağız tadıyla YouTube'dan müzik dinlemek istiyor ama trendyol reklamları izin vermiyor. Tam böyle hüzünlenip, havaya giriyorum hop oradan bir trendyol reklamı. Yeter artık yeter...

nargile ve nargile keyfi

dilhun
Yukarıdaki girdilere baktım da genelde Suriyelilerden bahsedilmiş. Valla ben hiç içen Suriyeli görmedim de(nedeni büyük bir ihtimalle nargile içilen yerlere gitmemem) şu İnstagram'da falan dar kısa paça pantolon, dar gömlek, üzerine yelek, alınmış kaşlar ve bıyık-sakal ikilisi ha bir de elinde bir tespih bulunan tipleri gördükçe nargileye ve içene karşı bir önyargı oluştu bende. Valla bunlar hep sosyal medya yüzünden.
(bkz:popüler kültüre heba olmak)

sen aydınlatırsın geceyi

dilhun
onur ünlü'nün yazıp yönettiği 2013 yapımı film. Film bilinçli bir şekilde vizyona girmedi ve Türkiye'nin birçok yerinde oyuncu ve yönetmenin katılımıyla gösterimi yapıldı. Film ayrıca siyah-beyaz çekilmiş bir filmdir. Filmdeki oyuncuların çoğu leyla ile mecnun ve şubat dizisinin kadrolarından oluşturulmuş.

Bana göre çok değişik bir film olmuş. Böyle izledikten sonra oturacaksın düşünüp, analiz yapacaksın. Çünkü ilk izleyişte gerçekten ben ne izliyorum ya diyorsun. Filmden bir replik de bırakmak istiyorum sizlere.

"bu hayatta herkesin bir derdi var cemal. benimki de bu. ölemiyom be a*ına koyayım. eyi bi şey sanıyon bunu demi? herkesler öyle sanıyor ama gel bir de bana sor. en berbat tarafı ne biliyon mu? hiç kimseden hiçbir şeyden korkun kalmıyor. ar damarı çatlıyor adamın. doğru ne yanlış ne her şey karışıyor kafanda. bu a*ına koduklarımın 100 sene önce neye inandıklarını görsen çok gülersin. ben biliyom mesela. 100 sene sonra neye inanacaklar onu da biliyo olcem. ya her şeyleri biliyom ben cemal. hee her şeyleri bilmekle hiçbir şey bilmemek aynı şey. odun gibi oluyon işte. onun için çok fazla kurcalamicen meseleleri. eninde sonunda ölcek olan birisinin bu dünyanın derdini çözmesine imkan yok."

miyop olmak

dilhun
gerçekten bazen yanlış anlaşılmalara neden olabiliyor. miyop insan uzağı net bir şekilde göremediği için tanıdık insanları tanıyamaz. ayrıca yanında benim gibi astigmatı da varsa daha da fazla etkili oluyor bu uzağı görememe, bulanık görme olayı. ben ablamı tanımadığımı bilirim bunun yüzünden. bir de bazen tanıdık diye tanımadığınız insanlara da selam verebiliyor insan. hani telefonun kamerasını netleştirmek için 3-5 saniye bekler ve odaklamaya çalışırsınız ya hah işte aynı onun gibi yaptığınız için insanlara sanki onu izliyormuş izlenimi de verebilirsiniz. yani kısacası miyop olmak zordur.
0 /
[email protected]