confessions

dilhun

anlat ucundan merak ettim - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 92
  2. takipçi 9
  3. puan 1590

se7en

dilhun
1995 yapımı olan filmin başrollerde Brad Pitt, Morgan Freeman rol almıştır.konusu ise Hristiyanlık'ın 7 ölümcül günahını işleyenleri vahşice öldüren bir seri katili ve onu yakalamaya çalışan iki polis dedektifinin çabalarını anlatıyor.

Benim düşüncelerime gelecek olursak güzel bir film olmuş. Aslında insan sonunu tahmin edebiliyor ama yine de izliyor. Bir de sonuna sinirleniyorum ben. Bence adil bir şekilde bitmedi film yani herkes aynı düzeyde cezlandırılmadı. Bir de dedektifin karısına çok üzüldüm ya.

arabaşı çorbası

dilhun
Konya, Yozgat, Kayseri bölgesinde yapılan bir çorbadır. Çorbası tavuk veya horozdan yapılır ve baharatlı bir çorbadır. Yanında da bir hamuru vardır ve çorba o hamurla birlikte içilir. Hamur tek başına güzel değilken çorba ile muhteşem bir ikili olur. Yerken işin püf noktası ise hamuru çiğnemeyip direkt olarak yutmaktır.

geceye bir şarkı bırak

dilhun
Bu gece size muhteşem bir Aşık Veysel eserini muhteşem bir ikilinin söylediği şu videoyu bırakmak istedim. Kaç seferdir başa sarıp sarıp dinliyorum. Beni bu gece bayağı bir duygulandırdı bu eser ve seslendiren kişiler.

spor yapmak

dilhun
ne zamandır yürümek dışında pek bir şey yapmadığımı fark ettim ve birkaç gündür mekik çekmeye falan yavaş yavaş başladım. bu akşamda erkek kardeşimle hem hava alalım hem de koşu yapalım dedik. demez olaydım 2 km tempolu yürüyüş ve 2 km koşu yaptık. hava buz gibi olunca ve üstüne ben hamlayınca en son kardeşim kolumdan tutmuş beni koşturmaya çalışıyordu. eve geldiğimizde boğazım yanıyor ve dalağım ağrıyordu. yani işin özü uzun süre bırakmamak gerekiyor sporu yoksa benim gibi nefessiz kalırsınız.

günaydın

dilhun
Günaydın işe gitmek için uyanan emekçiler, günaydın okul için uyanan öğrenciler, günaydın sadece canı istediği için uyananlar. Benim günüm pek aydın değil ama sizinkinin aydın olması dileğiyle...

f klavye

dilhun
Türkçede kullanılan kelimeleri daha kolay ve hızlı yazabilmek için üretilen klavye türü. İki eli kullanarak 10 parmak yazmaya q klavyeye göre daha uygundur.oluşturma fikriniyse ilk defa Milli Eğitim Bakanlığı ile çalışmakta olan daktilo öğretmeni İhsan Sıtkı Yener düşündü.

pi cemiyeti

dilhun
pişman insanlar cemiyeti, kısaca pi cemiyeti. Her perşembe 23:59'da internette yayın yapan radyo tarzı bir şey. 2 yıldır yayın yapıyorlar. Ben seviyor muyum sevmiyor muyum bilmiyorum ama çaldıkları şarkılar çok güzel. Dinlemek isteyen varsa şu an yayındalar. Linki bırakıyorum.
http://radyo.karmaturkiye.com/

çocukken hayal edilen meslek

dilhun
Şimdi düşündüm de çocukken ben bir meslek hayal etmemişim. Tek amacım okuyup, bir meslek sahibi olup, aileme yardım etmekti. Benim hayalim bir meslek sahibi olmaktı. Büyüdüm, okudum, meslek sahibi oldum ama aileme bir yararım dokunmuyor hâla.Hatta küçükken hiç düşünmediğim bir mesleğe sahibim. Bazen hayat sizi bazı şeylere sürükler maalesef.

çocukken edilen dualar

dilhun
Hepimizin çocukken ettiği sabit dualar vardır. Benimkiler şunlardı:
“yattım sağıma, döndüm soluma,
sığındım sübhan'ıma
melekler şahidim olsun
dinime, imanıma
kabirde toprağıma, cennette yaprağıma
yattım ise la ilahe illallah
yatmadım ise hak muhammed'dir resulullah“

Bir diğeri:
“Yattım Allah kaldır beni
Nur içine daldır beni
Can bedenden ayrılınca
İmanıma götür beni”
0 /