confessions

countess

bana göre hava hoş - 2. Nesil Yazar

  1. toplam giri 43
  2. takipçi 5
  3. puan 460

panjur

countess
Işığı ya da rüzgarı kesmek için pencerelerin iki yanına takılan malzemesi genellikle plastikten yapılan, düz ya da yatay açılıp kapanabilen istendiği zaman tamamen toplanabilen,farklı renklerde bulunan (bkz:perde) gibi kullanılan dışardan içerisinin görünmemesi için kullanılan eşya.. (bkz:mavi panjur) ..

seni seviyorum

countess
Normalde çok anlamlı bir kelime ama günümüzde artık o kadar laçkalaştı ki,anlamını yitiren kelimeler arasına alabiliriz..Evet herşeye,herkese söyleyebiliyoruz bu yüzden tek başına yetersiz gelen değerli bir kelimedir..

anne oldum diye sevinen kız

countess
Yüce Rabbim'in kadınlara armağınıdır..Ne güzel bir candır ki o ana rahmine düştüğü zaman (bkz:cenin) ki başlayan serüven yaklaşık 40 haftalık eşsiz bir deneyim,heyecana dönüşür..Düşünsenize canınızla bir can taşıyorsunuz ve bu sizin bir parçanız..Çok şükür bu duyguyu dibine kadar yaşayanlardanım..Rabbim isteyen herkese nasip etsin inşallah..Bunun mutluluğu tarif edilemez gün be gün gözünün içine bakarak kendi canından bile çok sevdiğin olur..

kompozisyon

countess
Herhangi bir konu üzerinde duygu ve düşüncelerimizi imla klavuzuna uygun,giriş-gelişme-sonuç bölümünden oluşan uzun yazıya denirdi..Şahsen benim eskiden,taa lise zamanlarımda en sevdiğim ders idi..

mutlu olmanın sırları

countess
Şükretmek..Başınıza ne gelirse gelsin iyi ama kötü Allah tan olduğunu bilmek..
İsyankar olmamak..Herhangi bir durumda başımıza gelen iyi ama kötü bir durumda vardır bunda da bir hayır diyebilmek..
En önemlisi ki bence pek beceremiyoruz.. Canınızı sıkan,sizi üzen ne varsa,kim varsa, ne denmişse ya da ne yapmışsa TAKMAYIN..Cidden hayat çok kısa değmez..Sevdiklerinize sarılın bolca dua edin..Zamanla mutlu olmaya başarabilirsiniz..(bkz:sabır)

mavi gözlü insanların karşılaştığı tuhaf durumlar

countess
Sadece mavi gözlü olarak bilemem ama renkli gözlü kişilerin nazarı değen insanlar olduğunu duydum.Ayrıca renkli gözlü kişilerin ilişkilrinde sadık olmadığını da söylerler..Ancak aramızda muhakkak vardır renkli gözlü yazarlarımız,bence siz ender insanlardansınız bunları söylenti haline getiren kişiler renkli gözlü kişileri çekemeyen insanlarımızın (bkz:çamur atmak) işidir...

saç örmek

countess
Saçı bir kaç parçaya ayırıp değişik yollarlardan bir araya getirdiğimiz,toparladığımız işlemdir..Ayrıca saçı örmek eskilerin de dediği gibi saçın daha çabuk uzamasını sağlıyormuş..
0 /
[email protected]