confessions

christian rosenkreuz

nefessiz vaveyla - ağla

  1. toplam giri 405
  2. takipçi 5
  3. puan 4352

duga radarı

christian rosenkreuz
sovyet anti-balistik füze erken uyarı ağı'na bağlı bir radar sistemi.

sistem 1976 yılının temmuz ayında aktif hale getirilmiş ve 1989 yılının aralık ayında kapatılmış. bu sisteme bağlı radarlar çernbobil ve çernihiv yakınlarında konuşlandırılmış.

bu radarlar 10 hz frenkanslı kısa radyo dalgaları yaymaktalar. radarların gönderdiği bu sinyalleri dinleyenler, sinyallere "rus ağaçkakanı" demişler. pek kimler dinlemiş? amatör radyoculuk ile uğraşanlar tabii ki.tabii radyocular hemen gerekli yerlerle iletişime geçmişler. nato da sinyalleri takip ederek radarların konumunu belirlemiş.

bir de amatör radyocular "biz bu sistemi çökertiriz aga" demişler ve bu radara sinyal gönderip durmuşlar.

günümüzde bu radarı ziyaret edebiliyorsunuz. bir sürü youtuber videosu var.

kısa dalga

christian rosenkreuz
uzun dalgaya göre daha güçlü olan radyo sinyali. haliyle romanya'da yayın yapan kısa dalga bir istasyonu hakkari'de bile dinleyebiliyorsunuz.

eğer kısa dalga bir alıcınız varsa çok değişik kanallara da denk gelmeniz mümkün. özellikle istihbarat servisleri bol bol kullandığı için şifreli yayınlara denk gelme olasılığınız bir hayli fazla.

am

christian rosenkreuz
esasında ağız anlamına gelen, sonradan kadın cinsel organı anlamı kazanan türkçe kelime.

ayrıca küfür değildir bu. divan-ı lügati't türk'de bile kadın cinsel organı anlamında kullanılır.

sonradan nedense kaba olduğu kabul edilmiş ve yerine başka kelimeler önerilmiştir.

itiraf köşesi

christian rosenkreuz
buraya ergen gibi "kimse beni sevmiyor" yazmak istemezdim ama hakikaten öyle olduğunu düşünüyorum.

ama şu da var ki, şu an depresyonda değilsem bunda kitapların etkisi çok fazla. özellikle schopenhauer hayata bakışımı çok değiştirdi.

lakin schopenhauer gibi ben de bir erkeğim. hala en zayıf noktam kadınlar ne yazık ki... onun da öyleydi.

hiçbir şey koymuyor da, hitler'in bile bir kadın tarafından sevilmesi çok koyuyor be sözlük. hitler kadar bile olamadım şu dünyada. adam gerçekten sevilmiş, yoksa eva braun, hitler'le ölüme gider miydi hiç?

eva braun gibi benimle ölüme bile gidecek bir sevgilim olsun isterdim. ama deli dumrul'da da gördüğümüz üzere insanın ne ailesi ne de sevgilisi aslında o insanı çok seviyor.

sanırım eva braun, kadınlar arasında bir istisina.

neyse, ben de sevilmeyivereyim. eşimin aldattığını 20 yıl sonra öğrenmektense hiç sevilmemek daha iyi.

faydalı bilgiler

christian rosenkreuz
eğer grupla gitar çalıyorsanız ve basçınız kök notaları zaten çalıyorsa gitarda akorların tam halini çalmanıza gerek yoktur.

özellikle caz akorlarında çok faydalı bir durumdur bu. zira gitarda caz çalanlar akorların ne kadar insan işi olmadığını bilirler. cazda çok fayda sağlıyor bu durum.

mikrotonal müzik

christian rosenkreuz
esasında asya müziğidir ama batılılar asya müziğinde kullanılan çeyrek aralıkları kullanmadıkları için böyle bir isim koymuşlardır bu müziğe.

bu müzikte armoni oluşturmak zordur. zira olay sadece çeyrek seslerle bitmemektedir. müziğin adı mikrotonal olduğu için bazen çeyreğin de çeyreği veya çeyreğin yarım ötesi gibi aralıklarda kullanılabilir. haliyle bu müziğe kural getirmek zordur. bu nedenle makamsal olarak ilerler.

deniz çakır

christian rosenkreuz
türkiye'deki en güzel kadınlardan olmakla beraber yanlış bir harekette bulunmuş kadındır.

din vicdanla alakalı bir şeydir. bu sebeple yaşadığı ülkeden bağımsız olarak her insan her dine inanabilir.

ben de türkiye'de yaşıyordum ama hristiyanım mesela. ne yapayım israil'e mi gideyim?

bu ülke sadece müslümanların da değil. tüm türklerindir.

janne da arc

christian rosenkreuz
1991 yılında osaka'da kurulmuş japon rock grubu.

profesyone hayata 1996 yılında başlamıştır.

grubun ismi çoğunlukla "jannu" veya "jda" olarak kısaltılır.

grubun ismi "joan of arc"a gönderme gibi dursa da, aslında "devilman"deki bir karakterin adıdır.

grubun japon rock müziğindeki yeri ayrıdır. öyle ki japon rock jargonuna "janne da arc türü" diye bir tür eklenmiştir. eğer müzik ilanlarına bakarsanız ilanların sıklıkla "biz janne da arc tarzı müzik yapan bir grubuz" diye başladığını görürsünüz.

grup üyeleri 2006 yılında kendi solo projelerine odaklanmaya başlamış ve grubu süresiz tatil etmişlerdir. lakin grup dağılmamıştır hala. mesela grubun basçısı bir eğitimde "janne da arc'ın basçısı" diye tanıtılmıştır.

grubun vokali yasu cidden kafa bir adamdır. janne da arc konserine gitme imkanım olmadı ama kendisinin solo projesinin konserine gitme imkanı bulabildim. adam konserde bir çiftin fazla yakınlaşması üzerine "ne güzel ya sevgilinizle falan geliyorsunuz, ben 3 aydır turne sebebiyle sevgilimin elini bile tutamadım" demişti. ayrıca kendisi sık sık "japonya'nın en seksi erkeği" seçilir çeşitli dergiler tarafından.

yasu'nun ses rengi gerçekten slow şarkılara çok iyi gitmekte bence.

elvis presley

christian rosenkreuz
johnny cash ile bir dönem sağlam rekabete girmiş olan şarkıcı.

esasında bu adam zenci blues müzisyenlerinden çok fazla şarkı çalmıştır ama kimse de ses çıkartamamıştır. mesela jailhouse rock da çalıntıdır esasında. ama o dönemler zencilere ayrım uygulandığı için sesini çıkartan olmamıştır.

acid black cherry

christian rosenkreuz
janne da arc vokalisti yasu'nun solo projesi. janne da arc'ın aksine tür yelpazesi aşırı geniş bir projedir ki sanırım yasu da kafasına göre takılmak için başlattı bu projeyi.her ne kadar solo proje olsa da yasu'nun arkasında bir grup çalar ve bu grup sürekli bir rotasyon halindedir. lakin benim en sevdiğim grup ilk dönemki grup.

projede yasu kendi şarkılarını söylese de "recration" adı altında albümler de yayınlamakta ki bu sayede çoğu japon rock klasiğini çok daha güzel hallerde dinleyebiliyoruz.

0 /
Sözlük
Kuluçka Makinesi Açılış Organizasyon