confessions

broken_inside

nefessiz vaveyla - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 457
  2. takipçi 11
  3. puan 4121

emin çölaşan

broken_inside
fetö'ye, "üye olmadan isteyerek yardım etme" suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak olan emektar gazeteci.

fetö'yü, daha fetö olmadan yerden yere vurup cemaatin çoğu pisliğini ortaya döken, hatta hürriyet'teki işine son verilme sebeplerinden biri bu olarak gösterilen adama "sen fetocusun" diyerek dava açmak, hukukun üstünlüğünü ihlal etmektir. allah bizim belamızı vermiş birader, bizim topluca bu ülkeden göçme vaktimiz gelmiştir artık.

en azılı muhalifi bile kafalarına göre yaftalayabiliyorlarsa, yarın bir gün keyifleri istediğince sana bana fetocu deyip içeri tıktırmayacaklarının hiçbir garantisi yoktur.

şunu da söylemek istiyorum; akp, bu ülkede siyasi parti boyutundan çıkmış ve fetodan daha tehlikeli bir hal almıştır. geleceğimiz gaflet, dalalet ve hatta töhmet altındadır.

altın kelebek ödülleri

broken_inside
aleyna tilki ve bir yutub fenomeninin de ödül aldığı tören. bunları iyi büyütün milletin gözünde iyi. yarın bir gün kendilerini bir halt zannederek söz sahibi olmaya falan kalksınlar sonra.

aleyna tilki'nin konuşmasını utancımdan dinleyemedim, yarıda kapattım. yine başkasının yerine utandım dün akşam.

9 aralık 2018 akhisarspor fenerbahçe maçı

broken_inside
izlememekle ne kadar haklı olduğumu gördüm. sezonun ortası geldi ve biz 16. sıradayız. en dibin iki üstü lan iki iki. 16. sıradayız biz.

bu akşam fenerbahçe'de ohal ilan edilmeli, birileri, yardımcılar, antrenör ve futbolcular değil direkt başkan çıkıp milyonlarca taraftara açıklama yapmalıdır. bu akşam istifalar, kadro dışıları peş peşe gelmeldir. lorant'ın gidip oğuz çetin'in takımı yönettiği senede bile bu kadar kötü bir sezon geçirmemiştik. muhtemelen son 50 yılın en kötü fenerbahçe'sini izliyoruz. rakipler bile bizimle alay etmiyor artık, bize acıyan gözlerle bakıyorlar. allah yardımcımız olsun, söylenecek hiçbir şey kalmadı.

9 aralık 2018 akhisarspor fenerbahçe maçı

broken_inside
fenerbahçe'mizin küme hattındaki kritik randevusu. sahaya galibiyet parolası ile çıkacağız elbet ama bu kodumunun akhisar'ı gelenden geçenden 6 yiyip, fener'e gelince barcelona kesiliyor. eskişehir kümeye gitti diye seviniyorduk, yeni belalımız bunlar oldu. bunlarla oynanan neredeyse her maçta ızdırap çekiyoruz.

kanser olmamak için izlemiycem.

akınsoft

broken_inside
internet cafe'lerde masa takip yazılımları vardı, oradan tanıyorum. ne ara robot yapmışlar ya. yaptıkları robot, honda'nın asimo'su gibi asimile olmasın isteriz. robot yapayım derken, ledli ekmek dolabı projesine dönmez inşaallah.
2

zulüm 1789'da başladı

broken_inside
orantısız şiddete karşıyız, avrupa demokrasi dersinden de insan hakları dersinden de özgürlükler dersinden de sınıfta kalmıştır falan demiş haşmetmeab. bak buna şöyle gülücem: hahhahahhhahhaha.

olm siz değil miydiniz haklarını arayan insanları tomalarla, coplarla, biber gazlarıyla geri püskürten, farkındalık yaratmasın diye doğruyu söyleyeni anında ezen, biat kültürü gelişsin diye yalakalarınızın cahilliği yücelten söylemlerine göz yuman, rakibiniz kalmasın diye muhalefeti bir bir satın alan, korku imparatorluğu yaratıp gıkını çıkaranı anında yutan, malum olaylarda insanlar yaralanıp ölürken "polise yetkiyi ben verdim" diyen.. hepsi sizdiniz, sendin, hala da sensin.

bu arada 1789'un muadili 1453 filan değil, olsa olsa 1923'e tekabül eder. fransızların 1789'da bir zulüm başladığını iddia etmesi için krallık sempatizanı olması gerekir.

ama doğru, her şeyin en iyisini sen bilirsin. biz kimiz yau. eyy..

2018 ekonomik krizi

broken_inside
bu akşam migros'tan bir paket 350 g nescafe, coffee mate, üç tane üçü bir arada, iki tane termal çorap aldım, 92 lira para verdim. bak içinde gıda, temizlik, kişisel bakım ürünü vs. hiç bir şey yok.

sorsan serbest piyasa ekonomisi. her yer aynı. enflasyonla topyekun mücadeleyi sen edeceksin sen, ben değil. ben ettikten sonra sen ne boka yarıyorsun orada. siktir git limon sat, en azından onurunla yaşarsın.

ama sayın ahalimize sorsan üzerlerine toz bile kondurmazlar, fanatizme bağlı olduklarından kriz içlerinden geçmiş olsa bile kriz algısı yapmayın derler. (bkz:swh)

ne günlere kaldık ey insanlar. kaç milyar yıllık evrende denk geldiğimiz zaman dilimine bakın.

edit:

(bkz:ekonomik keriz)

mesut özil

broken_inside
arsenal takımının diğer oyuncularıyla koko partilerinde basılan mütedeyyin topçu. o gözlerin başka bir açıklaması olamazdı zaten.

türk milli takımını seçseydi, ardagillerden bir "adam" olarak anılması çok muhtemeldi. gol atınca secdeye gittiğiniz kadar da samimi olsanız keşke.
0 /