confessions

broken_inside

kâr gütmeyen yazar selamı - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 804
  2. takipçi 16
  3. puan 9012

güven sözlük

broken_inside
bu aralar pek bir durgun olan sözlük. isimli olarak addedilebilecek sözlüklerde uzun süreler yazdım, kendimce bir popi alanım da vardı ama hiç bu sözlükte olduğu kadar kadar sükun dolu ve samimi hissetmemiştim açıkçası. admin ve yöneticiler bir el atsa da hit kastırsa biraz, benim görüşümce burası daha iyi bir yer olabilir.

koronavirüs

broken_inside
kimi kaynaklara göre son bulması en az 3-4 yıl sürecekken, dünya sağlık örgütü'ne göre hiç sona ermeme ihtimali bile varmış. ne için? çin'in sözde sosyalist, halkçı milyarder yöneticileri lüks içinde yaşarken sefil halkının sırtı havaya bakan, yürüyen ne varsa yemek zorunda kalması yüzünden. üstelik aylar öncesinden bilinen bu virüse önlem alınması konusunda uyaran uzmanlarını ve doktorlarını ya öldürttüler ya açığa aldırttılar. ne için? bir hiç uğruna, delikanlılığa b.k sürdürtmemek için. bir de utanmadan her gün gazetecilerine virüs yönetiminde ne kadar başarılı olduklarının pr'ını yaptırıyorlar. daha geçen günlerde virüsün kaynağı olan wuhan'da havai fişekler patladı, kutlamalar falan yapıldı artık vakaya rastlanmıyor diye. hem de dünya yaydıkları virüsün pençesinde kıvranırken, ekonomiler alt üst olmuşken, insanlar hala ölüyorken. böyle bir kepazelik, böyle bir pişkinlik örneğine gerçekten az rastlanır. dünya halkları olarak bunun hesabı sorulmalı ve çin'e ağır yaptırımlar getirilmelidir.

kadınlarınızı ve çocuklarınızı bizden nasıl koruyacaksınız

broken_inside
kurtuluş savaşı'nda o bahsettiği kadınlar cepheye mermi taşırken bu ostrogotun atam dediği dedelerinden sonuncusunun ingiliz gemisiyle kaçıp kraliçenin etekleri altına saklanması hiç şüphesiz ki onun vatanseverliğinin nirvanasıydı. hocası da istiklal şairi mehmet akif ersoy'a 'p.venk' diyen, 'saat dokuzu beş geçe kenefe gidin', 'keşke yunan galip gelseydi' vs. gibi zırvalar kusan müptezelin tekiydi.

bu lafzı zırvalayan arkadaşı ben şeye benzetiyorum; eskiden mahalle kavgası çıkarmak için hasım karşı taraf, önden fırlama bir ufaklık gönderirdi; laf atsın, küfür etsin de buna dayak atsınlar, bizim de karşıya saldırmaya bir sebebimiz olsun diye. hah, gözünün önüne geldiyse bu arkadaş tam da o tipleme oluyor. tasmasını tutanlar işi düşünce muhalif gördükleri kesimi buna ısırtıyor ki yine hır çıkartalım, kaos ortamı oluşsun da bir yerden mağduriyet devşirebilelim diye. zira mağdur kesimi çok sever bizim ülke insanı.

...

her ne kadar recep tayyip erdoğan'dan ve görüşünden haz etmesem kendisinin ve çevresindekilerin bir damla kanının dökülmesini ve onlara en ufak bir ziyan gelmesini katiyetle istemem. sevilir ya da sevilmez; sonuçta tayyip erdoğan ülkemizin seçilmiş cumhurbaşkanıdır. sandıkla gelen sandıkla gitmelidir. benim bu konudaki görüşüm net olarak budur.

...

birileri zamanında demişti hani; yine birileri yurtsever paşaları, komutanları, subayları haybeye içeri alırken "ergenekon'un savcısıyım" diye. sonrasında ülke olarak hepimiz susmuş, sesini çıkaranlara da 'otöcü', 'butocü' falan demiştik. andın mı onu güzel kardeşim? hah, bak şimdi hiç uzatmadan sadede geliyorum; ülkede tasfiye edilmedik kolluk kuvveti kaldıysa mevzubahis darbeyi ya bekçiyle yaparsın ya zabıtayla. (bkz:swh)

fetö'nün siyasi ayağı

broken_inside
zamanında kendilerine 'ne istediniz de vermedik' diyenler başı çeker. rahmetli kamer genç 2009'da mecliste 'fetoyu araştıralım, bunun zararını yarın siz çekeceksiniz ben çekmem' dediğinde akpliler adamın üstüne yürüyordu, şimdi bunların hepsi ak kaşık, oldu karşı duranlar fetocu. fetoyu araştırma önergesine mecliste red oyu veren kim ya da kimler ise önce onların içinde aransın fetocu, fazla uzağa gitmeye gerek yok.

sözlük yazarlarının 2020 hedefleri

broken_inside
atağa kalkalım derken henüz ocak ayında bir kamyon gol yedik. bundan ötürü daha fazla yememek düsturuyla, aykut kocaman misali 10-0-0 taktiği yapıp otobüsü kaleye çekiyorum artık.

ayriyeten depremiydi, virüsüydü, yok savaşıydı falan filan yok benim hedefim medefim. bu yıla dair bir hedefim varsa o da 2021 yılında tek parça girebilmek olur anca.

dokunmak

broken_inside
bazen sadece dokunduğunu zannedersin, aslında delip geçmiştir, iş işten geçtikten sonra anlarsın.

tıpkı bir parmağın kesildiği anda değil de, bir süre sonra kanamaya başlaması gibi.

hasan mezarcı'nın allah ile yolculuğu

broken_inside
ufak bir ayrıntı sezdim. mesih de olsan beypazarı sodası içiyormuşsun demek ki. ayrıca eşinin "ben fahişe meryem"im beyanı, yaşadıkları kafayı ziyadesiyle kıskandırdı. bakın bunlar boş insanlar değil. biri eski milletvekili, eşi operatör doktor. havarileri addettikleri adam ise bu mevzular yüzünden diyanet işleri'nden aforoz edilmiş, kendi çapında medyatik bir tip. zekayı fazla bulmuşlar götlerine başlarına sürüyorlar herhalde. çok enteresan.

ekrem imamoğlu'nun 250 bin liralık saati

broken_inside
yıllardır arşı titretecek yolsuzluklara, boğazına kadar batılmış haramı gözünü kırpmadan yiyen bir takım siyasilere ses çıkarmayıp, kısa sürede kendince bir ekol yaratan, atanan değil seçilen çiçeği burnunda belediye başkanının bilmem kaç bin liralık saatinden bahsetmek ağır omurgasızlık gerektirir.

yılların yolsuzluklarına karşı ölü taklidi yapan, "çalüyür ama çalüşüyür"cü, tayfanın en son bahsetmesi gereken meseledir bu. gerçekten ağır küfrederim.
0 /
Sözlük
Kuluçka Makinesi Açılış Organizasyon