confessions

batuhanxo

dolunaylı nüktedan - 1. Nesil Yazar

  1. toplam giri 180
  2. takipçi 13
  3. puan 2380

24 ocak 2020 elazığ depremi

batuhanxo
Yeni yeni kendime gelmişken aradan haftalar geçti fakat halen aynı korku ve bulanıklaşmış o psikoloji içerisindeyim. 24 ü o gece 20.55 ve sonrası o felaket tablo...
Sürsürü de oturuyorum ve iki sokak ötemde enkazlar yıkıntılar gürültüler feryatlar...
İnsanlığın çaresiz kaldığı o tabloya bizzat şahit olan biri olarak daha ekipler gelmemişken insanların kendi çabalarıyla çıkmaları etrafta biz giblerin yardımlarıyla çıkarılanlar.
çok uzun 1-2 saat geçirdim fakat o enkazda sadece o korku ve boş bir ruh haliyle ufak bir kız çocuğuna yardım edebildim kucağıma alıp ambulansa götürürken bir yandan dizlerim bağı kopmuşken o ufak kızın kucağımda ki o feryadı 'ALLAHIM NE OLUR BANA YARDIM ET BABAMI BUL'.
Çöktüm kaldım. Oturdum bir taşa ve dakikalarca ağladım elim ayağım tutmadı ve en sonunda babası 2 saat sonra ölü çıkarıldı.
O günden sonra tek şeye karar verdim ki siz dostlarıma tavsiyemdir. N'olur sevdiklerinize sahip çıkın dinleyin anlatın son günmüş gibi sarılın çünkü yarın yok hiçbir zaman var olmadı da.

insanı yoran şeyler

batuhanxo
Yaşanabilir hayatlarını birilerine veyahut bir şeylere mecburmuşcasına bağlı olduğunu düşünen ve akabinde yetersiz gördüğü kişiliğinin kaygısına düştüğünde eksik yanlarını tamamlamak adına her türlü sapkın hal ve hareketler sergileyen ,ispatlanmak adına yapılan herşeyin peşinde koşan insanlar yorar sizi . çıkartın hayatınızdan .

24 saatliğine her şey serbest olsa yapılacaklar

batuhanxo
Yukarıda bir yazarımızında bahsettiği gibi bu konu hakkında kesinlikle benimde tavsiye ettiğim bir film arınma gecesi ve konusu herşey tamamen serbest 24 saat boyunca cezası olmamaksızın . şahsen filmde ki gibi kanunen olmasa bile bu düzen içinde kısmen mevcut bu durum. İnsanların aşırı para veya tamamen parasızlık gibi etkenler insanları herşeyi yapmaya yaptırmaya itiyor. Aşırı doyumsuzluk yüzünden hep bunlar.

kolera sagopa kavgası

batuhanxo
Yaklaşık 2 yıl önce boşanıp tüm hayranlarını üzen konunun üzerine dün bugün tekrardan koleranın kendi hesabından psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kaldığını açıklayıcı onlarca storyler çekip bence hoş olmayan uslübla küfürlerle bir çok açıklama yapmakta. Ciddi bir şekilde ortalığın karışıcağının sinyallerini veren kavga. Bakalım neler duyayacağız daha daha... Instgramım olmadığından link atamıyorum fakat koleranın kendi sayfasına bakıp ulaşabilirsiniz

kendi ile barışık olan insanlar

batuhanxo
Yalanlar üzerine kurulan hayatlar ve akabinde kendini, arzularını, nefsini sadece ve sadece tatmin edebilme çabasıyla birlikte ilgi alakaya sevgiye saygıya apaçık aç bi toplumun hertürlü pislik ve yalana başvurduğu bu zamanda gerçekten kendine yeten barışık kalabilen bir insan gün geçtikçe nadir bulunacak olan ender tür olacak o insanlar.

dul kadın

batuhanxo
Kadına aç bir toplumda sadece kadın olmak başlı başına bir sorun iken başına getirelen her sıfat o kadının başına daha da sorun olmakta ayrıca bir de bir başına kalmak zorunda kalmış ise .

boyoz

batuhanxo
Yazmadan edemiyeceğim. Izmirde yaşayıp da hergün sıkılmadan yaptığım tek şey o ufak hafif yağlı güzelliğin yanında domates peynir salam ve çay ile yemeden güne başlanmaz yada gün sonlandırılamaz

gitmek istediğiniz kurslar

batuhanxo
Başlığı görünce yardım alabileceğimi düşündüm. İşkur destekli siber suçlarla mücadele yazılım oyun gelişim gibi eğitim programı var fakat il bazında o eğitimi veren şirket olması lazım ki işkur da destek versin o eğitimi alacağımız şirkete. Elazığ da sordum yoktu Afyon'da sordum yoktu iki aya Konya'da soracağım. Hali hazırda bu başlık açılmışken kendi ilinizde ki işkur bu eğitimi yani kursu vermekte mi acaba iletişime geçersek bilgisi olanlar ile böylece bende gitmek istediğim kursa katkılarınızla ulaşmış olabilirim
0 /
Sözlük
kuluçka makinesi One Hit Wonder Likit Smok Nord