confessions

aynaninardindakisir

can ciğer kuzu sarması - 2. Nesil Yazar

  1. toplam giri 68
  2. takipçi 4
  3. puan 971

sözlük yazarlarının ruh hali

aynaninardindakisir
Karışık.
Çok karışık hem de. Düşünmemem gereken şeyleri çok düşünüyor, düşünmem gereken şeyleri hiç düşünmüyorum.
Güzel giden günüm, bir yerden sonra kaçınılmaz bir buhrana bırakıyor yerini. Bu şüpheci halimle antik Yunan'da yaşasaydım bugün kesin önemli bir filozof olarak anılıyor olurdum. Tıp buna paranoya diye teşhis koyardı. Ben yine de -sadece- iç yolculuk ve hesaplaşma diyorum.
Çok seviyorum bazı şeyleri yüzüme çarpmayı. Bazen soğuk su oluyor bu, bazen doğrular bazen gerçekler bazen kendi tokatım.
Seviyorum aydınlanma yaşamayı. Aklımı kaçıracak kadar derin bir hüzünle düşündüğüm sanrıları, büyük bir sakinlikle “demek ki yalanmış” diyerek sonlandırmayı.
Aptallığıma hayret ediyorum. Sandığım her şeyin aslında anlamak istediğim şeylerden ibaret oluşunu kazıyorum hergün beynime.
Önceleri yol karmaşık diyordum sonra yol bitti dedim şimdi de yolun hiç olmadığını fark ettim mesela.
Heyecanlanıyorum bir yandan. Elime hiç geçmeyeceğini bildiğim kötülük yapma fırsatlarını nasıl zevkle kullanacağımın hayali bile kısa süreli acılarımı dindiriyor. Sonra “böyle olmayacak sen de biliyorsun” diyorum. Döktüğüm gözyaşları bir meydan okumaydı bir zamanlar. Kadere, kötü talihime en çok da beni sınayan tanrı'ya. Kendime inanmadığım kadar inandım bazı ihtimallere. Gerçeklerime inanmadığım kendime tutunmadığım kadar tutundum bazı yalanlara. Gözyaşları birgün inci tanesi olur diye düşündüm. Geride sadece kendimi ezişimin enkazı kaldı.
Hayatımda ilk defa ettiğim sabırlar, çekeceğim çilenin teminatı olamıyor. Aynadaki suretim bile benden daha gerçek, daha bi mevcut. Ve hayatımda ilk defa kendimi affetmeye bu kadar ihtiyacım var.

ömür

aynaninardindakisir
Hayal ve kalp kırıklıkları ile dolu an(ı)lar bütünü.
İnsanın acısını dindiren en büyük iki ağrı kesici ise inancı ve dostları.
İnsanın acısını alevlendiren en büyük etkenlerden biri de yarım kalmışlık hissi. O hissin verdiği hesaplaşmamış olma hali. Bu hesaplaşma kill bill vol.2'de beatrix'in kılıcı yere vurarak söylediği “you and ı have unfineshed business” cümlesi gibi bir hesaplaşma değil. Tümünü gözyaşlarıyla yazdığın bir defteri huzurla kapatamamanın verdiği bir hesaplaşmama hali.
Bazen bazı şeyler yarım kalıyor. Bazı sorular cevapsız kalıyor. Bazı cümleler noktasız. Bazı hakaretler tepkisiz kalıyor. İnsan her aşağılanışına tokat gibi cevaplar veremiyor. Tokat da atamıyor.
İnsana çoğu zaman yapılanlar değil, kendisine yapılmasına izin verdikleri dokunuyor. İnsanın başına Ne geliyorsa, güvenmek için gösterdiği üstün çabadan gelmiyor mu zaten? İnsanın gözünü kör eden kendi toz kondurmayışı olmuyor mu hep?
En çok da yapmayacağı şeyleri yapamam diye gösterenler insanı hayal kırıklığına uğratıyor.
Yine güzel şeyler öğretiyor hayat. Mesela sizin çırpına çırpına “dur” demeye çalışırken anın tadını çıkaran biri, canı sıkılınca-rahatı kaçınca bir çırpıda kolayca “dur” diyor ve siz tek kelimeyle harcanmış oluyorsunuz.
Not: Çok şükür bugün de atarlı giderli şeyler yazdık. Darısı Demet Akalın kıvamında şarkıları söylediğimiz günlere.

mafya

aynaninardindakisir
Küçükken rafya diyemeyip yerine telaffuz ettiğim kelime.
Evet kurtlar vadisi ve makasla kıvırcık hale getirilmiş eflatun renk süslemeli baklava kutusu bir zamanlar eş zamanlı olarak Zihnimde beliriyordu.

perişan

aynaninardindakisir
Farsça kökenli bir kelimedir.
Ve an itibariyle içerisinde bulunduğum durumu anlatan sıfat.
Yarın olduğunu sandığım bir nişana davetliydim ( gelin ve damadı tanıştıran kişi sıfatıyla ). Arkadaşım öğlen geliyor musun diye mesaj attı ve ona “ayıpsın” diye cevap yazdım, saf kişiliğim arkadaşımın yarın için yoklama yaptığını düşünüyordu sadece. Ta ki, damadın sosyal medya hesabında bir tepsi baklava resmi paylaşıp akşama davetisiniz notunu görene kadar. Kabul ediyorum, resme ilk baktığımda altına “kardeşim heyecandan günleri şaşırdın galiba nişan yarın” diye yorum yazmayı düşünüp. Sonra vücudumda sinsice yayılan bir sıcaklıkla birlikte “hass...” dedim.
Ne olursa olsun kahve içmeden güne başlayamam. Kahvemi içtim duşumu aldım, kuaföre gidip insan içine çıkacak hale geldim ve şu anda vapurda bulunmaktayım. Daha şimdiden ayakkabımdan dolayı ayaklarım zonkluyor. Bu halde daha Ne kadar direnenilirim bilmiyorum. Kısacası perişanım. He bir de yalnız ve evde kalmış.

yürümek

aynaninardindakisir
Müzik eşliğinde yapıldığı takdirde muazzam bir faaliyete dönüşür.
Müziğin türüne göre pek çok ruh haline bürünebilirsiniz. Tavsiyem, sert ve hızlı ritimli şarkıları tenha yürüyüş yollarında dinleyerek hırsla yürümeden yanadır. Böyle böyle Caddebostan'dan küçükyalı'ya kadar geldim az önce.

ekrem imamoğlu

aynaninardindakisir
Hakkında yazılan entryleri okurken ekranda beylikdüzü'nde Satılık daire reklamı gördüğüm, Beylikdüzü eski belediye başkanı ve mazbatasını aldığı takdirde, İstanbul büyükşehir belediye başkanı olan şahıs.
Hayır ev de aramıyorum neden Beylikdüzü Yani? Gerçi bir aralar Silivri'den villa bakmıştım ordan kalma olabilir Bunlar.
0 /
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com