confessions

anti sosyal

bana göre hava hoş - 2. Nesil Yazar

  1. toplam giri 33
  2. takipçi 1
  3. puan 299

alparslan kuytul

anti sosyal
Farklı bir şey söylemiyor. Söyleneni de farklı bir şekilde söyleyemiyor. İlmi bir derinlikten yoksun. Ne bugünü düne taşıyabiliyor ne de dünün dilini bugüne tercüme edebiliyor. İslamın tespit edilmiş güncel sorunlarını dile getirmek değil, onlara çözüm üretmek, çözümü çağa ve güncele taşıyan cümleler kurmak, avamdan farklılaştırır. Ne islama dair söyledikleri orjinal, ne de bilgi birikimi, diyalektik düşünme, analiz yeteneği olarak orjinal bir düşünceye sahip. Sadece günü, günceli, dünyayı, hayatı, zamanı anlamaktan, okumaktan yoksun değil, anlayacak duyulardan da yoksun. Şu haliyle onun peşine takılanlar mı ferasetten yoksun, islamdan bihaber, düşünmekten uzak kişiler, yoksa bu zat mı planlanmış bir proje, bilmiyorum. Ama bildiğim bir şey var: akıldan arınmış duygu her daim istismara açıktır.

tayt giyen erkeğin asıl amacı

anti sosyal
kendini müslüman olarak tarif etmiyorsan, üzerine alınmana da, alınganlık göstermene de gerek yok. evet, biz müslümanlar için Allah emretmişse konu kapanmıştır. beni ilgilendiren yanı şu; hem kendini müslüman olarak tarif edeceksin hem de Allah'ın sapma olarak belirttiği bir meseleye taraf olacaksın. ya kendini müslüman olarak tarif etmeyeceksin ya da sapıklıktan yana tutum almayacaksın.
1

tayt giyen erkeğin asıl amacı

anti sosyal
birisi yiyeceklerin, erkeklerin erkeklik genlerini bozduğu tezini ortaya atmıştı. bir gerekçe olabilir ama ben bunun küresel proje olduğunu, proje olmasa bile özellikle pompalandığını düşünüyorum. lgbt'cileri insani gerekçelerle destekleyen saflar işin ucunun nereye gideceğinin ya farkında değiller ya da müslüman değiller. çünkü bu tür bir toplumsal çürüme bir kavmin helak sebebidir.
1

flört

anti sosyal
müslümanlar için tartışmasız haramdır. toplumsallaşan, toplumca normal görülen bir davranış, İslamın haram listesinden çıkıp, helalleşmez. kimin kime helal, kimin kime haram olduğunu vahiy net, açık ve anlaşılır bir şekilde belirtmiştir. bütün gelenekleri, inançları, töreleri ezip geçen küresel kültür çağında yaşıyoruz ve modern çağ herkesi birbirine benzetiyor. bu yüzden müslüman kalmak zor ve onun için de o kadar değerli.
6

cumhuriyet halk partisi

anti sosyal
Kemal Kılıçdaroğlu'na kadar nispeten yerli kalabilmiş, içindeki farklı kliklere rağmen hiç bu kadar ülkenin aleyhine organizasyonların tasarımcısı ve katılımcısı olmamıştı. Kılıçdaroğlu ile beraber yavaş yavaş alevi kimliği partiyi kuşatmaya başlamış, alevi hanedanlığı olma yolunda hızla ilerlemektedir. Mevcut genel başkanın kürt kimliği PKK'ya, alevi kimliği de dhkp-c'ye karşı karşı esnek bir duruş sergilemesinin izahı olabilir. Fakat inanç, etnisite ve ideolojik olarak farklı olduğu fetö ile aynı argümanları kullanması, fetönün 15 temmuz işgal girişimine destek vermesi, irdelenmeye ve arka planı aydınlatılmaya değer bir meseledir.

cogito sözlük

anti sosyal
Dünya sözlük'ün eski adı.
Aslında başlığı "dünya sözlük" olarak açacaktım ama, açamadım. Çok ilginç. Elbette bir sırrı vardır ama çözemedim şimdi. Her neyse muhafazakar camianın sesi olarak yola çıktı ama mevcut haliyle kimin sesi olduğunu bilen bilir.

fesatlık

anti sosyal
"De ki: “Yarattığı şeylerin kötülüğünden, karanlığı çöktüğü zaman gecenin kötülüğünden, düğümlere üfleyenlerin kötülüğünden, haset ettiği zaman hasetçinin kötülüğünden, sabah aydınlığının Rabbine sığınırım."
0 /