confessions

aiska

kaçın kurası - 2. Nesil Yazar

  1. toplam giri 74
  2. takipçi 8
  3. puan 1115

adımsayar terlik

aiska
Proje olarak sunulan, kullanımı kolay olduğu kadar yapımı da bir terlik altına zikirmatik yerleştirecek kadar kolay olan terliktir.

Amacı: (bkz:adım saymak)

Akıllı telefon uygulamalarından sıkılanlar (adımsayar apk) için alternatif olabilecek üründür.

kaldırımda yürümesini bilmeyenler

aiska
Genelde koca kaldırımların sağlı sollu boşlukları olmalarına rağmen inat edip otoyola inip yahut yolun ortasından gitmeyi tercih etmiş kitledir. Aslına bakarsanız yürümesini bilmeyenler yüzünden bizim gibi çaresizlikten olmayacak yerlerde yürümek zorunda kalanlar var ki haliyle bizleri de bu sınıfın içine sokmaktadırlar.

En iyi bilmeyenler (bkz:Kırıkkaleliler)

ölüm haberi vermek

aiska
En az 'ölüm haberi almak' kadar zor olan sorunsaldır. Daha kendiniz olayın tazeliğiyle inanamıyorken daha da zor olan bu görev üstünüze düştüyse ne yapsam da söylesem diye adeta kalp krizi geçiriyormuş gibi mosmor kesildiğiniz, yapılması dünyanın en zor dediğim konuların başında gelmektedir.
Hele de dünyası yıkılan kişiye üstüne bir de ölüm haberi vermek gibi daha da kötüsü küçücük bir çocuğa en sevdiklerinin ölüm haberini vermek en az ölüm kadar darbedir.

para mutluluğu satın almaz

aiska
Mutluluğun fiyatı varsa kişiden kişiye değişmekle birlikte elbette ki satın alır, sadece satın aldığı mutluluk değil size bile satın alır dediğim sorunsaldır.

Mutluluğa paha biçmeyenlerin uğramayacağı başlık temasıdır.

bundan belediye başkanı olmaz

aiska
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli beyanıdır.
Dün oynanan Beşiktaş ile Medipol Başakşehir arasındaki karşılaşmada bazı taraftarların "mazbatayı ver" sloganları atmasıyla ilgili bir soru üzerine Devlet Bahçeli şu açıklamaları yapmıştır:
"Mazbatayı stadyuma taşımak, taraflar arasındaki rekabeti siyasi düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur. Çok yanlıştır. Bundan belediye başkanı olmaz." dedi.
haberin tamamını okumak için

devlet bahçeli’nin fox muhabirine tokat gibi cevabı

aiska
MHP genel başkanı Devlet Bahçeli'ye soru yönlenen fox tv muhabirinin, “AK Parti'nin talebi İstanbul'da seçimlerin yenilenmesi, sizin söylediğiniz bir erken genel seçim değil mi?” sorusunu sordu. Akabinde cevap olarak biraz da sinirlenerek istifini bozmayan Bahçeli;

"Siz FOX TV olarak hiçbir şeyi doğru anlamıyorsunuz, sizin sorunuza cevap vermek istemiyorum artık. Usandırdınız artık. Tabi ki İstanbul'u kastediyoruz. Türkiye'yi kastetmiyoruz. Ama siz FOX olarak tilkilik yapıp ortalığı karıştırıyorsunuz. " cevabını verdi.
haberin tamamını okumak için

deniz seki kredi çekti yalanı

aiska
Ünlü şarkıcı deniz seki yakın zamanda çıkartmış olduğu albüm sonrasında zarar etmiş ve zararını Bebek'teki bir bankadan 300 bin tl civarında kredi çekerek ödeyeceğiyle ilgili haber gündeme düşmüştü. Dar boğazda olduğu söylenen sanatçının menajerinden jet yalanlama geldi krediye ihtiyacı olmadığını ekleyerek şunları paylaştı;
"Her hafta düzenli İstanbul People sahnesindeyiz, Türkiye'nin çeşitli şehirleri başta olmak üzere Kıbrıs da her ay düzenli sahne alıyoruz. Yaz ayı içinde şimdiden tüm sezon Salı ve Cuma geceleri Bodrum People, Perşembe geceleri de Çeşme Alaçatı'da sahnede olacak Deniz Seki."
haberin tamamını okumak için

bebek kokusu

aiska
Parfümü olsa yok satacak olan tarifi zor kokudur. Üst notası samimiyet orta notalarında vanilya, pürüzsüz ten, Johnsons baby bebe yağı kokusu barındırıp alt notasında dalin şampuan ve taze hücreler ile birlikte bir miktar cennet kokusunu barındırdığı söylenebilir.
Henüz bebek kokusunu birebir yakalamış parfüm olmasa da yakın olarak önerebileceğim şunlardır;
Bvlgari- petits et mamans
Chloe-love
Burberry-body

can gox

aiska
1976 İstanbul doğumlu caz sanatçısıdır. Asıl adı asıl adı Can Göksün'dür ve Haydar Wait olarak da bilinmektedir. Anadolu ezgilerini yeniden coverlayarak kendi tarzıyla Hem rock hem enstrümantal olarak harmanlayıp Anadolu ezgisi ve yeni versiyon rock şarkıları arasında köprü olmuş ve oldukça da beğenilmiştir. İlk solo şekilde çıkartmış olduğu albümünün ismi de “Yalnızım Ben” dir.
En sevdiğim şarkısı Esmeray'ın meşhur “unutama beni” şarkısını kendi yorumuyla tekrardan düzenleyip hazırladığı akustik versiyonlu halidir.

sıla ahmet kural davası

aiska
Şarkıcı Sıla ve Oyuncu Ahmet Kural arasındaki duruşmanın ilk raundu bugün oynandı.
Gündeme düşen ve şehit haberlerimizden daha çok konuşulan bana göre incir çekirdeğini doldurmayan, ağıza bile alınmayan haberlerden başlıkları şu şekilde belirtelim:
Sıla Gençoğlu'na karşı "hakaret, tehdit ve kasten yaralama" suçlarını işlediği iddiasıyla yargılanan sanık Ahmet Kural, ilk duruşmada yaptığı savunmada:
"Evde 3-5 saat daha içtikten sonra içimde olan şüpheden dolayı aynı soruyu (aldatma) sormakta ısrar ettim. Bana, 'evet senin canını yakmak istedim' diyerek o kişiyle birlikte olduğunu söyledi. O anda hayal kırıklığına uğradım ve derhal evden gitmesini istedim. Elimden tuttu, bileklerimi kavradı. Bileklerimi kurtarmak için kendimi çektim. Suçlamaları kabul etmiyorum." dedi.
Şarkıcı Sıla Gençoğlu ise iddiaları reddererek o gece Ahmet kural'ın kendisine:
'Seni gebertirim, öldürürüm' diyerek kül tablasını kaldırdı. 4-5 kere söyledi bunu. Ardından mutfaktan salona savrulduk, kafamı duvarlara vurdu ' ifadelerini kullandı.
Tarafları dinleyen mahkeme henüz davayı sonuçlandırmamış olup bir sonraki duruşmayı 22 Nisan'a ertelenmesine karar verdi.
haberin tamamını okumak için

yağmurdan sonra gelen toprak kokusu

aiska
Doğanın insanlara sunduğu aromatik kokudur. Toprağa düşen yağmur tanesiyle birlikte hafif nemli toprağın sizde yarattığı afrodizyak kokudan bahsediyorum. Öncesinde rüzgar esip sonrasında pencerene düşen yağmuru ve gaza gelip avuçlarına yağan yağmuru seyrettikten sonra geldiği söylenen kokusu eşsizdir.
Topraktan geldik, toprağa gideceğiz inancıyla belki de özümüzü ve sonrasında nereye gideceğimizi ne olacağımızı anlatan materyal olan toprağın kokusu herkeste farklı tadlar bırakacaktır.

'ölmek için doğmuştur ya insan; o yüzden her yağmur sonrası toprak kokusunu sever.'
Tolstoy
0 /
[email protected]