confessions

aiska

anlat ucundan merak ettim - 2. Nesil Yazar

  1. toplam giri 86
  2. takipçi 8
  3. puan 1912

baba34

aiska
Megasözlük yazarıdır.
Mega sözlük tanıtımını yapmak için özellikle geldiğine göre kendi sözlüklerinde yönetimde bulunduğunu düşündüğüm yazardır.
Goy goy yapmaya gelmiş,
hoş geldin öyleyse

berfin özek'in asitli saldırganını affetmesi

aiska
Hatay'ın İskenderun ilçesi'nde 15 Ocak 2019'da, erkek arkadaşı Ozan Çeltik tarafından asitli saldırıya uğrayan Berfin Özek, asitli saldırganı affetti.

Berfin Özek'in saldırganı affetme gerekçesi ise henüz öğrenilemedi. Kararı davanın avukatlarından Mehtap Sert, "Öldüren sevgi istemiyoruz şiarımıza ters düştüğünden, Berfin Özek'le ilgili hiçbir çalışmada yer almayacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz" açıklamasında bulundu.

10 nisan 2020 ordu depremi

aiska
Saat 00.23 sularında meydana gelen Ordu'Nun korgan ilçesi'nde meydana gelen 4.0 şiddetindeki depremdir.
Çevre illerde de hissedilen ve beni de yatağımdan kaldıracak kadar hissettiren deprem için geçmiş olsun tüm hissedenlere diyorum.

maske

aiska
An itibari ile marketlerde bedava dağıtılacağını öğrendiğimiz artık birçok yerde zorunlu olarak kullanılma şartı getirtilen, genellikle kumaş benzeri malzeme kullanılarak yapılan, yüz koruyucu üründür.

mega sözlük

aiska
Sayfalarını henüz inceleme fırsatında olunca tanıdık nickleri ve kalemleri de görünce şaşırmadığım sözlük oldu.
Neyse orası önemli değil de (bkz:güven sözlük uyuyor) mottosuyla gecenin şu saatinde deprem de olunca ayağa kalkarak iki satır da ben yazayım dedim.
Güven Sözlük'ün arka planında o kadar değer verilmiş, üzerine kafa patlatılarak günlerce verilen uğraşları kimseye sormadan arayüz olarak ta kullanmış sözlüktür.
Birçok şeyleri kopyalayarak, yazar (ç)alımlarını düşünerek açılan diğer sözlükler gibi çöp olacağı aşikar olan sözlüktür.
yönetim uyuma

adı eren olsun

aiska
Türk Hava Yolları'nın yeni uçağına isim arayan yönetim anket çalışmaları başlattı. Bunun üzerine sosyal medyada ünlü oyuncu Hasan Kaçan tarafından şehit Eren Bülbül'ün adı verilmesi için kampanya başlatıldı.
Twitter'da tt olan kampanya için #adıerenolsun hasthag'i gündemde yerini aldı.
Kampanyaya duyarsız kalmayan Baykar Makina, kendi üretimleri olan siha'lardan birine şehit Eren bülbül'ün adının verileceğini müjdeledi.
(bkz:iyi ki varsın eren)

ekrem imamoğlu

aiska
23 Haziran 2019 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri sonrasında an itibari ile İstanbullu seçmenlerin tercihi Chp'nin Millet ittifakı ile ortak seçilen Belediye başkanıdır.

Öncelikle demokrasi kazanmış ve şaibeli seçim tekrarlanarak seçimin kazananı büyük oy farkıyla belli olmuştur, bize de tebrik etmek düşer. Kendi söylemi gibi 16 milyonu kucaklayarak, iyisi gelmez de yenisi gelir” söylemini haklı çıkartmamak adına eskisinden daha iyi hizmetler yapmasını sözde ve özde canı gönülden diliyorum.

Seçimin analizlerine gelince;
-Ülkemiz kişiler üzerinden yönetildiği için lider seçiminde parti değil kişi faktörü her zaman önemli olacaktır. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu negatif faktöründen dolayı seçim boyunca ön planda aday ön planda olup arka planda genel başkan ve teşkilatlar çalışmalarını yürütmüştür. Ak parti ise tam tersi olarak Genel başkanının yine ağırlığı ile ilk etapta çalışmalarını devam ettirmekteydi ancak son haftalarda Cumhurbaşkanı geri çekilerek aday ön plana çıkartılarak, arka planda sözde teşkilat çalışmalarıyla seçime doğru gitmişlerdi. 31 Mart 2019 seçimlerinden Feyiz almayan ak parti İstanbul il teşkilatı Binali Yıldırım'ı tek bırakarak bir nevi kaderine terk edip, Ekrem İmamoğlu'nun elini güçlü kılmıştır.

Bana göre en büyük hata seçimin yenilenmesini istemekti. Sokaktaki kediye bile sorsanız, bizim halkımız her zaman mazlumun yanında olmuştur. Mazbatası elinden alınan Ekrem İmamoğlu'nun yanında yer alarak diğer negatif doneleri de eklediğimizde bugün ki kendi adına hezimeti yaşanmalarına sebep olmuşlardır. Ak parti hiç seçim kaybetmediği için bu durumu kabul etmeleri zor olmakla birlikte, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni akil ekibinin gazıyla bu seçimin tekrarı gibi hataya düşmelerinin kendi sonlarını hazırlıyor olunduğunun farkına varılmamıştır.
1 Kasım 2015 seçimindeki dinamikler, sosyokültürel etkiler ve piyasa koşulları ile şu anın karşılaştırılıyor olunup, aynı Leh'ine gerçekleşmesi beklenen sonucu, zaferi kutluyor olması olduğu gibi komikliktir.

Her iki tarafında kazananın da kaybedenin de kendisine ders çıkartacak olduğu aşikar. Her iki tarafa da temennim şu ki; kazanan tek başına kazanmış gibi zafer sarhoşluğuna giriyor olmayıp, kaybeden parti'nin/ partilinin de suçu teşkilatla sınırlandırmıyor olup “artık ben nerde hata yapıyorum!” Deyip önce suçu kendisinde bulmalı, Halk ne istiyor” bir kulak asılmalıdır.

Bu dinamikler Altında toparlanamayacak olursa, Ak Parti içinden yeni bir parti doğuşu da an meselesi gibi görünmektedir.

karar milletin

aiska
Yaşanan seçimler öncesinde henüz sonuçlar belli olmadan önce söylenen temenni cümlesidir. Millet iradesinin dışında başka bir hüküm olunmadığının (demokratik ülkelerde şaibe karışmamış seçimlerden bahsediyor yazar) en güzel tevekkül halidir.
Sosyal medyada gezinirken gördüğüm en güzel teslimiyet hali de şu fotoğraftır:


Karar milletin, takdir Allah'ındır.

yaralanan sokak köpeğinin eczaneye gitmesi

aiska
İstanbul'da yaşanan olaya göre patisi yaralanan bir sokak köpeği eczaneye giderek yardım istedi. Eczacı Banu Cengiz ise ilk önce köpeğin karnını aç olduğunu düşünerek beslemeye çalıştı. Ancak köpek yaralı patisini eczacıya uzatarak adeta yardım istedi. Eczacı Cengiz tarafından pansumanı yapılan köpek, ardından geldiği gibi dükkandan ayrıldı.


haberin detayları için

tesettürlü seçmenin başörtüsünü çıkartmasını isteyen chpli

aiska
Günümüz Türkiye'sinde hala yaşıyor mu bunlardan denilesi embesiller, 23 Haziran 2019 ibb seçimleri için Ataköy'de oy kullanmak isteyen başörtülü bir kadının en doğal vatandaşlık hakkı olan “oy verme” hakkını gasp ederek, başörtüsüne müdahalede bulundular.
Oy verebilmesi için başörtülü olunamayacağının vurgusunu yapan Halk partililere vatandaş ta tepki göstererek olayı kapattılar.
31 Mart seçimlerindeki hata( bilinçli) yüzünden, partili sandık görevlileri sayesinde yenilen İbb seçimleri yine görüyoruz ki ders(?) almamış olup, kuralları ve yönetmeliklere en hakim olması gerekip ilk müdahaleyi sandık görevlisi daha üstü olarak ta ( tarafsızsa eğer(!)) sandık başkanının bulunması gerekirken yine vatandaşın sahip çıkıyor olması son derece elzemdir!

yemeksepeti ceo’sunun binali yıldırım paylaşımı

aiska
Online yemek siparişi platformu yemeksepeti Ceo'su Nevzat Aydın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım hakkında sosyal medya hesabından kendine yakışır şekilde basit ve ergence yaklaşarak twit attı. Bilindiği üzere yemeksepeti 600 milyon dolarlık bir bedelle dünyanın en büyük online yemek şirketine satmıştı Nevzat Aydın.

İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım 'ın "Teknoloji ile aram iyidir" sözüne göndermede bulunarak, "Hiç mouse kullanmamış birinin teknoloji ile arası nasıl iyi olabilir ki" dedi.

Gelen tepkiler üzerine her ne kadar yemeksepetini satmış olsa dahi sattığı şirketin yeni sahiplerini de zor durumda bırakan ve boykot kararının twitter'da tt oluşundan sonra apar topar twitini kaldırmıştır.

adımsayar terlik

aiska
Proje olarak sunulan, kullanımı kolay olduğu kadar yapımı da bir terlik altına zikirmatik yerleştirecek kadar kolay olan terliktir.

Amacı: (bkz:adım saymak)

Akıllı telefon uygulamalarından sıkılanlar (adımsayar apk) için alternatif olabilecek üründür.

kaldırımda yürümesini bilmeyenler

aiska
Genelde koca kaldırımların sağlı sollu boşlukları olmalarına rağmen inat edip otoyola inip yahut yolun ortasından gitmeyi tercih etmiş kitledir. Aslına bakarsanız yürümesini bilmeyenler yüzünden bizim gibi çaresizlikten olmayacak yerlerde yürümek zorunda kalanlar var ki haliyle bizleri de bu sınıfın içine sokmaktadırlar.

En iyi bilmeyenler (bkz:Kırıkkaleliler)

ölüm haberi vermek

aiska
En az 'ölüm haberi almak' kadar zor olan sorunsaldır. Daha kendiniz olayın tazeliğiyle inanamıyorken daha da zor olan bu görev üstünüze düştüyse ne yapsam da söylesem diye adeta kalp krizi geçiriyormuş gibi mosmor kesildiğiniz, yapılması dünyanın en zor dediğim konuların başında gelmektedir.
Hele de dünyası yıkılan kişiye üstüne bir de ölüm haberi vermek gibi daha da kötüsü küçücük bir çocuğa en sevdiklerinin ölüm haberini vermek en az ölüm kadar darbedir.

para mutluluğu satın almaz

aiska
Mutluluğun fiyatı varsa kişiden kişiye değişmekle birlikte elbette ki satın alır, sadece satın aldığı mutluluk değil size bile satın alır dediğim sorunsaldır.

Mutluluğa paha biçmeyenlerin uğramayacağı başlık temasıdır.

bundan belediye başkanı olmaz

aiska
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli beyanıdır.
Dün oynanan Beşiktaş ile Medipol Başakşehir arasındaki karşılaşmada bazı taraftarların "mazbatayı ver" sloganları atmasıyla ilgili bir soru üzerine Devlet Bahçeli şu açıklamaları yapmıştır:
"Mazbatayı stadyuma taşımak, taraflar arasındaki rekabeti siyasi düşmanlığa dönüştürmek için ekilen bir tohumdur. Çok yanlıştır. Bundan belediye başkanı olmaz." dedi.
haberin tamamını okumak için

devlet bahçeli’nin fox muhabirine tokat gibi cevabı

aiska
MHP genel başkanı Devlet Bahçeli'ye soru yönlenen fox tv muhabirinin, “AK Parti'nin talebi İstanbul'da seçimlerin yenilenmesi, sizin söylediğiniz bir erken genel seçim değil mi?” sorusunu sordu. Akabinde cevap olarak biraz da sinirlenerek istifini bozmayan Bahçeli;

"Siz FOX TV olarak hiçbir şeyi doğru anlamıyorsunuz, sizin sorunuza cevap vermek istemiyorum artık. Usandırdınız artık. Tabi ki İstanbul'u kastediyoruz. Türkiye'yi kastetmiyoruz. Ama siz FOX olarak tilkilik yapıp ortalığı karıştırıyorsunuz. " cevabını verdi.
haberin tamamını okumak için

deniz seki kredi çekti yalanı

aiska
Ünlü şarkıcı deniz seki yakın zamanda çıkartmış olduğu albüm sonrasında zarar etmiş ve zararını Bebek'teki bir bankadan 300 bin tl civarında kredi çekerek ödeyeceğiyle ilgili haber gündeme düşmüştü. Dar boğazda olduğu söylenen sanatçının menajerinden jet yalanlama geldi krediye ihtiyacı olmadığını ekleyerek şunları paylaştı;
"Her hafta düzenli İstanbul People sahnesindeyiz, Türkiye'nin çeşitli şehirleri başta olmak üzere Kıbrıs da her ay düzenli sahne alıyoruz. Yaz ayı içinde şimdiden tüm sezon Salı ve Cuma geceleri Bodrum People, Perşembe geceleri de Çeşme Alaçatı'da sahnede olacak Deniz Seki."
haberin tamamını okumak için
0 /
Sözlük
Kuluçka Makinesi Açılış Organizasyon