confessions

3k

dolunaylı nüktedan - Onursal Yazar

  1. toplam giri 179
  2. takipçi 12
  3. puan 2345

ahlat

3k
Konum olarak Van Göl'nün kuzey batısında yer alan ve Bitlis'e bağlı olan 35 bin nüfuslu bir ilçe. Tarihin uzun bir dönemi ile birlikte özellikle Türklerin Anadolu'yu yurt edinmelerindeki en önemli tarihi tanığı olan ve sinesinde o döneme ait izleri 1000 yıldır büyük bir özenle taşıyan, adeta açık hava müzesi havası estiren bir şehir.

atv efsane cuma haberi

3k
Atv haberleri izliyordum ( Önemli Not: Misafir açtığı için izliyordum yoksa atv haber falan izlemem ) en son haberlerden biri efsane cuma kampanyası ile alakalıydı insanları uyardılar inanmayın bunlara fiyatları önce şişiriyolar daha sonra indirim yaptık diyolar. Haberler bitti haberlerden bittikten sonra ilk reklam hepsiburadanın efsane cuma reklamı oldu 3. reklam trendyolun kampanyası ardından bi kaç reklam sonra Tekno cuma reklamı geldi. İzliyorum bakalım daha neler gelcek.
ATV Çok Komik

haber olmayan haberler

3k
Haber sitelerine girdiğimde özellikle manşette haber değeri taşımayan saçma sapan şeylerle karşılaşmaktan sıkıldım. Öyle abartılı hale getirdiler ki örneğin bugün "hanife" dendiği zaman ülkenin %90'ının aklına evlilik programındaki gelin adayı gelmektedir.
Hanife pompacı olmuş vatandaşa ne memlekette tek pompacı hanife mi ? Hanife kim vasfı ve ?
Artık haber sitelerinde boş şeyler değile toplumu ilgilendiren bilgiler görmek istiyoruz.

bitcoin'in yerle yeksan oluşu

3k
Bir yatırımcı olarak, bu düşüşün bir alım fırsatı olduğunu düşünüyorum. 2017 sonunda yüksek miktarda bir artış gözlendi kripto para birimlerinde. Şu an dip yada dibe yakın fiyatlarını görüyor. Muhtemelen bir miktar daha düşer ve ardından yükseliş trendine girer. Çünkü şu an panik satışları komple gerçekleşti. Hala parasını bekletenler istikrarlı olan kitle ve bekleyeceklerdir. Bundan sonra alım fırsatı mantığı ile alışlar başlayarak fiyatlar yükselişe geçecektir.
Kişisel fikrim bu yönde
3

2018 ekonomik krizi

3k
İnsanların alım gücünün büyük oranda düştüğü yerel koşullarda ticaretin ve alışverişlerin kilit noktasına geldiği kriz.
Bir domatesi 1 tl'ye aldığımız
Bir limonu 1.25 tl'ye aldığımız
Bir Patatesi 1 tl'ye aldığımız
vs. vs. dönemdir. Kimilerine göre kriz değildir o ayrı mesele tabiki

katma değer

3k
5 TL değerinde bir demir parçası
at nalına dönüştüğünde 12 tl
iğne yapıldığında 3500 dolar
saat yay sistemine dönüştürüldüğünde ise 300.000 dolar.
Katma değer buna deniyor.
0 /