confessions

3k

tünelden önceki son çıkış - Onursal Yazar

  1. toplam giri 230
  2. takipçi 14
  3. puan 3452

b2b

3k
B2B (Business to business) firmalar arasında yapılan e-ticaret modülüdür. Toptan satış yapan b2b yazılımları ile ürünlerini online ortamda sergileyerek bayilerinin siparişlerini alıp tüm kayıtlarını tutabilmektedirler. Toptancıları çok büyük bir yüksek kurtarmaktadır.

süstaşı

3k
Sustaslarini degerli kilan aslinda onlarin dogada bulunma miktaridir. Ayni taş türleri arasinda renk degistiginde az bulunan renk her zaman en degerlisidir.

tillo uçak

3k
Ülkenin doğusunda vatanı için mücadele etmiş, büyük fedakarlıklar yapmış ve alçakça bir suikast sonucu 22 ağustos 2014 tarihinde şehit edilmiş emekli bir gemi kaptanı.
Ruhun şad, mekanın cennet olsun.

sigarada tek tip paket uygulaması

3k
Uyarı alanının %65 alan kapladığı sigara paketinde bu alanlar %85'e çıkarılarak tek tip paket hazırlanması.
Böylelikle tasarımdan dolayı çekicilikleri ile yanıltma payı ortadan kalkmış olacak. Uygulama 5 temmuzda başlayacaktır.

kanun

3k
Farabi tarafindan icat edildigi bilinen bir ahsap uzerine ikili ve uzlu olarak dizili tellerden olusan yapimi cok uzun surup ince bir ustalik isteyen usta ellerde muhtesem bir esere donusebilen bir calgi türü.
(bkz:aytaç doğan)

tırtıl robot

3k
Hong Kong Şehir Üniversitesinde geliştirilen bu tırtıl robot ağırlığının 100 katı taşıyabilme özelliğine sahiptir. Cüssesine yerleştirilen manyetik parçacıklar sayesinde uzaktan kumanda ile hareket edebilmektedir. Cüsse genişliği 0,15 mm olan tırtıl robotun gelecekte vücut içerisinde ilaç tedavisinde kullanılabileceği de söylenmektedir.

gökbey

3k
Tusaş tarafından geliştirilerek üretimi yapılan T625 genel maksat helikopteri.
Çalışmalarına 6 eylül 2013 tarihinde başlanıp ilk uçuşu 6 eylül 2018 tarihinde yapılmıştır.

gürültü kirliliği

3k
Canlı yaşamını olumsuz yönde etkileyen doğadaki dengeyi bozmaya sebep olan insan, hayvan, makine vb. unsurlardan kaynaklanan sesler.
Dünyada gürültü kirliliğinin en fazla olduğu şehirler sıralamasında İstanbul 5. sırada yer almaktadır.

epttavm

3k
Biraz daha özen gösterilirse daha iyi olacağına inandığım site, hem komisyonları hem kargo ücretleri diğer e-ticaret platformlarından daha düşük olan ancak özellikle kargo konusunda sıkıntılı olan ve teknik destek için muhteşem derecede uğraştıran site.

göknet

3k
Ismi biraz uygunsuz bir kelimeyi animsatan, web sayfasını inceledigimde "ustelik 2 yil taahhut" ibaresini gorunce bunu sanki iyi birseymis gibi belirtmelerini yadırgadığım servis saglayici.

turknet

3k
Her ne kadar ttnet altyapısı kullaniyor olsa da ttnetten muazzam derecede üstün bir internet servis sağlayıcısı. Kullaniyorum ve çok memnunum.

ttnet

3k
Ülkemizin en büyük (kazık) internet servis sağlayıcısı. Kesinlikle alternatiflerini denemek gerekir.
Farklı alt yapisi olanlardan örnek: kablonet
Ttnet altyapisi kullananlardan örnek: turknet
0 /
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com