confessions

3k

nefessiz vaveyla - Onursal Yazar

  1. toplam giri 293
  2. takipçi 15
  3. puan 4131

pazarcıların insan dışı yaratık gibi bağırması

3k
Bu da yine özellikle İstanbul'da karşılaştığım bir durum. Mahallede de yakınımızda perşembe günleri pazar kuruluyor hemen arka sokağımızda. Yakın olunca da alayının sesini duyuyoruz. Enteresan bi bağırma türleri var ve hiçbirinin ne dediği belli değil. Muhtemelen böyle yapınca sempatik olduklarını düşünüyorlardır. Ama şahsi görüşüm ben o sesleri duyduğum zaman her biri gözüme birer şempanze gibi geliyor. Belki de şempanzelere iltifat ediyorumdur.

pazarcıların istenilen kiloda ürün vermemesi

3k
Özellikle İstanbul'da istisnasiz her pazar alışverişi yaptığımda bütün pazarcılarda yaşadığım durumdur. Kilosu 3 tl olan şeyden 1 kilo istiyosun 5 liralık yapalım mı diyorlar kilosu 5 lira olandan 1 kilo istiyosun 1 kilodan fazla koyup 6-7 tl oldu diyolar. Hayır kardeşim senden ne kadar istiyorsam o kadar ver diyosun suratları sanki öpmüşsün de parasını vermemişsin suratına dönüyor. Buna kendimce şöyle bi çözüm ürettim, pazara gittiğim zaman kaç tl'lik istiyorsam tl bazında söylüyorum istediğimi. Örneğin 4 tl'lik üzüm gibi. Bu şekilde yaptığımda genelde çok sıkıntı çekmiyorum.

10 Ekim 2019 filistin'in türkiye'yi kınaması

3k
Bu haber saptirma disinda hicbisey degil. Verdiginiz haberde bile Filistin Turkiye'yi kınadı diyemiyo. Başlığa kapılmayıp haberi tam okursaniz tamamen saptirmadan ibaret oldugunu anlarsiniz. Hatta olaki bu haber eksik bilgi vermis olabilir diye daha detayli arastirdim hicbir kaynakta Filistin'in Türkiye'yi kinadigina dair birseye rastlamadim. Bizi birbirimizden uzaklastirmaya çalışanlara bu kadar kolay inanmayalım.

Ayrica bakarsaniz yaptigimiz harekati içinde bulundugumuz birlesmis milletler de uygun bulmuyor, icinde bulunmak için bildim bileli cabaladigimiz AB de. Hem Filistin'in başındakiler kalkıp kınasa dahi onemli olan Filistin halkının ne düşündüğüdür.

1948 Filistin İslami Hareketi Baskani

abdurrahim karakoç

3k
Reisimin dava arkadaşı, Koca yürekli insan.
Mekanları cennet olsun.

“Vallahi bana sorarsanız Muhsin Başkan, han köşesinde ölemezdi ona dağın zirvesinde ölmek yakışırdı.”
Abdurrahim KARAKOÇ

ahmet şafak

3k

Beni Ellere Sorma

Beni yabana atma aşkı unuttum sanma
Hep böyle geçmem kendimden silmem aşkı yuregimden
Ben ki ferhata kan kardeş mecnunla dönmez yoldaşım
Aşk yolunda ölürüm ben, kesilir eğilmez başım
Beni elere sorma ne olur sen anla
Beni onlara sorma ne olur sen anla
Bagrıma taş basarım degişirim zamanla
Ben ki yenilmez savaşçı yenildim sana karşı
Yenik düştüm gözlerine baldan tatlı sözlerine
Sorma bugün ne haldeyim bir garip yaban eldeyim
Umut veremem sana kıyamam baharıma
Beni ellere sorma ne olur sen anla
Beni onlara sorma ne olur sen anla
Bağrıma taş basarım değişirim zamanla
Beyaz bir güvercin kanadında yakaladım hayatı
Ve sonra yüreğine kondu beni elere sorma ne olur san anla
Günmü gördük gülüm puslu bir gökyuzunde asılı kaldı düşlerimiz
Yarmı gördük gülüm bir yetimin mahsum yüzünde emanet kaldı gülüşlerimiz
Gözlerinde kilitledim hayatı bırak öyle kalsın
Beni elere sorma ne olur sen anla

neon renk

3k
Eski tasarım trendlerinde oldukça popüler olan bu tarz, flat tasarım anlayışından sonra rafa kalkmıştır. Şimdilerde ancak club, meyhane tarzı mekanların tasarımlarında tercih edilir.

dekupe

3k
Büyük oranda e-ticaret siteleri ve kataloglarda kullanmak amacı ile ürün fotoğraflarında arka planın silinmesi işlemidir.
Dekupe işleminde asıl amaç ürüne odaklanmayı kolaylaştırmak ve ürünün daha güzel görünmesini sağlamaktır.

türk dizileri

3k
Bir çoğunu takip ederim ancak görüntü olarak değilde ses olarak. Sorsanız şimdi tüm Türk dizilerindeki karakterleri anlatabilirim ancak fotoğrafını gösterip bu hangi dizide rol alıyo derseniz %90'ını bilemem.

içimdeki yangın

3k
Filmi bugün adminimizin tavsiyesi ile izledikten sonra muhtemelen siteye de eklenmiştir diye düşündüm ve yanılmamışım. Etkileyici bir film, dünyada ne büyük acıların olduğunu size bir kez daha gösterip yaşadığınız basit problemler karşısında şükretmeniz gerektiğini hatırlatacak bir film.
0 /
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com