confessions

3k

anlat ucundan merak ettim - Onursal Yazar

  1. toplam giri 141
  2. takipçi 12
  3. puan 1754

leyla'dan sonra

3k
Onkoloji servisi ziyaretlerinden birinde tanıştıkları Leyla'nın minicik dileğini gerçekleştirmek ve daha nice çocuğun tebessümüne aracı olmak parolasıyla yola çıkan üç tıp öğrencisinin temel adımlarını attığı, Leyla'nın vefatıyla arkalarında daha fazla pişmanlık bırakmamak adına süreci hızlandırarak kurduğu, şimdi ise Türkiye'nin birçok yerindeki tıp fakültelerinde aktif olarak ziyaret yapan, kronik hastalıklı çocuklarla kaliteli vakit geçiren ve dileklerinin gerçekleşmesine aracı olmaya çalışan tıp öğrencilerinden oluşan bir ekip.

enpara

3k
Yaz aylarında ayda 1 kış aylarında ise atm arayıp üşümeyin diye ayda 2 defa farklı bankaların atmsinden kesintisiz para çekme hakkı tanıyan çok sevimli bir banka kartı. Senelerdir kullanıyorum ve en çok memnum kaldığım kart bir çok arkadaşıma da aldırmışımdır.
İyi ki varsın enpara!

cemal gülas

3k
Ülkemizin en iyi fotoğrafçılarından biri olup Datvi'nin babasıdır. Doğaya olan müthiş sevgisi ile görüp görebileceğiniz en büyük yürekli insanlardan biridir. Türkiye'de en çok bilinen coğrafya dergisi olan Atlas'ın ismini koyan kişi.
2001 yılında nesli tükendi diye bilinen anadolu leoparının yaladığını ıspatlamış.
Avcı Nedim diye bilinen Nedim Göknil'e avlanmayı bırakması umudu ile bir karaca fotoğrafı hediye etmiştir.
2007 yılında henüz yavru bir ayı olan Datvi hayvan barınağına gönderilmek üzere iken Cemal Gülas tarafından sahiplenilir. Cemal Gülas Datviyi çok sever ve onla çok iyi anlaşır fakat Datvi biraz büyüdükten sonra bölge halkı korkar ve şikayet eder. Ardından Datvi hayvan barınağına götürülür.

Datvi ve Koca yürekli Cemal Gülas

dolmuş şoförü

3k
Sanki bu mesleği yapanlar özenle seçilmiş gibiler. Ne kadar başı götü ayrı oynayan var alayını getirip dolmuş şoförü yapmışlar. Bu mesleğin erbabları genelde kendilerini üst düzey bi b*k sanarlar. İnsanlarla konuştuklarında sanki ağızlarıyla değilde başka yerleriyle konuşurlar. Vatandaşın 2 tl'si ile vatandaşa hizmet ettiklerini unutup kendilerini insanları taşımakla mükellef oldukları bölgelerin tamamının sahibi sanarlar.
Not: Bu dediklerim tüm dolmuş şöförlerini kapsamamaktadır. İçlerinde iyileride vardır muhakkak %99'unu kapsamaktadır.

onursal yazar

3k
Onursal yazar ünvanının kökeni;
Eskiden hepimizin bildiği gibi forum siteleri revaçtaydı. O dönemler forum sitelerinde ünvanlardan biri de "onursal üye" idi.
Onursal üyeler forumun yapımında olsun, işleyişinde olsun katkısı olan kişilerdi. Forum açıldıktan sonra çok fazla aktif olmazlardı. Ara ara ziyaret edip giderlerdi. En az admin kadar emeği vardı ama admin değildi. Onursal üyelerin kimi forumda full yetkisi vardı kimi forumda ise hiç yetkisi yoktu ve zaten çokta önemli değildi. Onursal yazar da bu mantıktan oluşmaktadır.

korkularımız

3k
çocuktuk öcüden korkardık, insanlardan değil. İnsanlardan zarar geleceğini düşünmezdik. Onlarda bizim gibi derdik çocuk gibi. Oysa öyle değilmiş, büyüdükçe anlıyor insan. Şimdi büyüdük insanlardan korkuyoruz, birbirimizden. Çünkü artık birer zararlı varlığa dönüştük. Keşke çocuk kalsaydık korkularımız yine öcü kalsaydı kendimiz olmasaydı.

onur akın

3k
Nazım hikmet mısralarının sesi.
Güzel sesi ve yorumları ile kulaklarımıza tatlı şölenler yaşatan bir sanatçı. Diğerlerinin aksine ayrılıklardandan çok sevmek üzerine şarkıları bulunmakta. Özgün müziğin en güzel temsilcilerinden biri.

otelde kahvaltı sorunsalı

3k
Evet bazı oteller vardır ki kahvaltı 7'de başlar 9'da biter. Tatil bölgelerinde de kahvaltısı bu saatler arasında olan bir çok otel vardır ve ben bu otellere asla akıl sır erdiremem.
Biz tatil planı yaparken asla 7'de uyanmayı planlamayız. Böyle plan yapan pek kimsenin olduğunu da düşünmüyorum. Bu durum bir tek bana mı tuhaf geliyor acaba bilmiyorum.

eskişehir

3k
Eskişehir Türkiye'de şöförlerin karşıdan karşıya geçen yayalar yol verdiği bir şehirdir. Merkezinden geçen porsuk çağı bu güzel şehre ayrı bir güzellik katmaktadır. Anlayışlı insanlar, muhteşem doğa, tertemiz havası ile Ülkemizde yaşanacak şehirler listesinin en başında gelmektedir. Bir başkadır Eskişehir
1
0 /