confessions

3k

1. nesil Yazar - - Yazar -

  1. toplam entry 299
  2. takipçi 15
  3. puan 0

fox tv

3k
İzlediğim tek haber programini sunan kanal. Sahsi fikrim ülkemizdeki en karakterli haber spikerininde Fatih Portakal'in olduğu yönünde.

midye

3k
Bugun yaklasik 30 cm büyüklüğünde bir midyeyi dalgicin denizden çıkarmasina sahit olunca çok şaşırdım. Hic bu kadar buyuklerinin olacağını dusunmezdim.

palm phone

3k
Değil 3 bin, 500 tl olsa almayacağım telefon.
2
naatra naatra
Niçin
3k 3k
Çok küçük olduğu için kullanım aramasında bir çok sorunlar karşılaşacağım ve bunlar yok yere streslenmeme sebep olacak. O yüzden para verip almam bu telefonu.

pazarcıların insan dışı yaratık gibi bağırması

3k
Bu da yine özellikle İstanbul'da karşılaştığım bir durum. Mahallede de yakınımızda perşembe günleri pazar kuruluyor hemen arka sokağımızda. Yakın olunca da alayının sesini duyuyoruz. Enteresan bi bağırma türleri var ve hiçbirinin ne dediği belli değil. Muhtemelen böyle yapınca sempatik olduklarını düşünüyorlardır. Ama şahsi görüşüm ben o sesleri duyduğum zaman her biri gözüme birer şempanze gibi geliyor. Belki de şempanzelere iltifat ediyorumdur.

pazarcıların istenilen kiloda ürün vermemesi

3k
Özellikle İstanbul'da istisnasiz her pazar alışverişi yaptığımda bütün pazarcılarda yaşadığım durumdur. Kilosu 3 tl olan şeyden 1 kilo istiyosun 5 liralık yapalım mı diyorlar kilosu 5 lira olandan 1 kilo istiyosun 1 kilodan fazla koyup 6-7 tl oldu diyolar. Hayır kardeşim senden ne kadar istiyorsam o kadar ver diyosun suratları sanki öpmüşsün de parasını vermemişsin suratına dönüyor. Buna kendimce şöyle bi çözüm ürettim, pazara gittiğim zaman kaç tl'lik istiyorsam tl bazında söylüyorum istediğimi. Örneğin 4 tl'lik üzüm gibi. Bu şekilde yaptığımda genelde çok sıkıntı çekmiyorum.

10 Ekim 2019 filistin'in türkiye'yi kınaması

3k
Bu haber saptirma disinda hicbisey degil. Verdiginiz haberde bile Filistin Turkiye'yi kınadı diyemiyo. Başlığa kapılmayıp haberi tam okursaniz tamamen saptirmadan ibaret oldugunu anlarsiniz. Hatta olaki bu haber eksik bilgi vermis olabilir diye daha detayli arastirdim hicbir kaynakta Filistin'in Türkiye'yi kinadigina dair birseye rastlamadim. Bizi birbirimizden uzaklastirmaya çalışanlara bu kadar kolay inanmayalım.

Ayrica bakarsaniz yaptigimiz harekati içinde bulundugumuz birlesmis milletler de uygun bulmuyor, icinde bulunmak için bildim bileli cabaladigimiz AB de. Hem Filistin'in başındakiler kalkıp kınasa dahi onemli olan Filistin halkının ne düşündüğüdür.

1948 Filistin İslami Hareketi Baskani

abdurrahim karakoç

3k
Reisimin dava arkadaşı, Koca yürekli insan.
Mekanları cennet olsun.

“Vallahi bana sorarsanız Muhsin Başkan, han köşesinde ölemezdi ona dağın zirvesinde ölmek yakışırdı.”
Abdurrahim KARAKOÇ
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol