ukde sistemi

mavikaranlik
Bugün itibari ile aktif edilen eklentidir. Sisteme yabancı olan arkadaşlar için kılavuz niteliğinde bir başlık olması için detayları paylaşacağım.

(bkz:ukde) sistemi açmak istediğiniz fakat bilginizin yeterli olmadığı bir başlığı diğer yazarların tamamlaması için bir nevi bırakma anlamı taşımaktadır. bir başlığı kendiniz açamıyor ama açılmasını istiyorsanız ukde olarak bırakabilir ve ilgilenen kişiye notlarınızı aktarabilirsiniz.

Bunu yapmak için evvela açmak istediğiniz başlığı, normal başlık açar gibi arama kutusuna yazmalı ve başlık açma ekranını görüntülemelisiniz. Başlığı girdiğiniz kutunun altında beliren "ukdem olsun" butonuna tıklayarak onu ukde olarak bırakma editörüne yönlenebileceksiniz. Gelen editörde notunuzu da yazarak ukde kısmına gönderebilirsiniz.ukdeleri görüntülemek, başlıklarını açmak için sol üstte yer alan aşağı yönlü ok ikonuna tıklayıp "ukde" linkine tıklayabilirsiniz. Sol frame'de ukde bırakılan başlıkları görüntüleyeceksiniz. Oradan başlığını açabileceğiniz ukdeleri seçebilir ve hem ukde bırakan yazarın isteğini yerine getirebilir hem de bilginizi konuşturabilirsiniz.özellikle açacak başlık bulamayan yazarlarımız için bir nevi biçilmiş kaftandır.
tor
Doldurulmayı bekleyen ve hemen ardından okunması gelmiş olan entry'lerin yazarlar ve okuyucular ile buluşmasını sağlayan bir sistem olduğunu yinelemek isterim... (bkz:bgv)
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com