türk telekom'un soyguncu olması

reis
evet, bugün başıma elim olay sebebiyle türk telekom'un soyguncu olduğunu öğrendim.

aslında parasal hesaplar yapmayı sevmeyen bir insanım ancak bu içimde kaldı, yazmak istedim. (biraz killa hakan'ın norm ender'e cevap story'sine benzedi ama xd)

40 liralık tarifem 3-4 ayda 60 liraya çıkmış, hadi eyvallah dedim. 60 liralık faturasız tarifemin yenilenmesi için internet üzerinden lira yükledim, 60 tl seçeneği olmadığı için 30 tl + 30 tl şeklinde yükleme yapmayı düşündüm ancak uzun süredir yükleme yapmadığım için devlete ödenen telsiz ücretini de hesaba katarak düz hesap 100 tl yükleme yaptım. neyse, telsiz ücretinin kesildiği haberi kontörün yüklendiği haberinden daha önce geldi, 3,48 tl x 4 şeklinde 15 tl civarı kesinti oldu, kaldı hesapta 85 lira. normalde yükleme yaptığım an pat diye mesaj gelir, tarifeniz xx tl karşılığında yenilenmiştir bilgisi gelirdi.

gel zaman git zaman aradan 20-30 dakika civarı geçti, ortada ne mesaj var ne bir şey, online işlemler uygulamasına girdim (online işlemler ne arkadaş yarısı türkçe yarısı ingilizce, bir de türk telekom olacak vay anam vay) sayfayı yeniliyorum internet hakkınız yok, dakika hakkınız yok, sms hakkınız yok diyor, allah allah dedim sim kartını çıkartıp geri taktım, 9333'ü aradım, yok diyor kullanım hakkın yok diyor. neyse lanet olsun dedim, çıktım dışarı.

sonra bir anda aklıma geldi, hesapta 85 lira var en iyisi arayım şu türk telekom'u hallolsun iş dedim, 444'lü hat için en az 20 tl civarı bir ödeme yapmam gerekecekti ama gerçekten acil lazımdı internet. neyse dışarıda yürürken çıkardım telefonu cebimden, çevirdim müşteri hizmetlerini, düt diye ses geldi kapandı, hat gitti herhalde dedim bir daha çevirdim, düt yine kapandı. girdim online işlemler uygulamasına, bir baktım bakiye 0,04 tl, herhalde tarife tanımlandı dedim, sonra da 85 lira olduğunu hatırladım, yani hesapta 25 tl kalması gerekiyordu, iyice sinirlendim, zaten hava 50 dereceyi geçmiş iyice hararet bastı. uygulamada hesap ayrıntılarınız diye bir sekme var, tıkladım, bugünü seçtim, çat:
- internet kullanımı: indirilen - 8,56 mb
- tutar: 85.60 tl

tabi o an bir elektrikler gitti geldi bende, kendi kendime ben internete bile girmedim diyorum, bir yandan 8 mb nasıl 85 tl tutar diyorum derken bir baktım google play otomatik güncelleme yapmış, uygulamayı da 8 mb'a kadar güncellemeye çalışmış, yani hesapta 400-500 tl olsa 40-50 mb için 400-500 tl gibi bir meblağ kesecekler.

arkadaşlar sizleri uyarma gereği duydum, aman dikkat edin, faturasız hattınızda eğer yükleme yaptıktan sonra paketiniz yenilenmiyorsa mobil veriyi falan kesinlikle açmayın, bu kan emici pislikler açık arıyor resmen milleti dolandırmak için. bir değil beş değil, bu türk telekoma en az bin liranın üstünde bu şekilde para kaptırmışımdır, bu da son mermileri oldu, dışarıda olan işim bittikten sonra bulunduğum şehrin türk telekom genel merkezine gittim kapanmıştı, günüm yollarda geçti, az önce eve geldim, türk telekom pişmanlığın daniskasıdır, vurdumduymaz ve hesaplarla ilgilenmeyen bir insansanız kesinlikle türk telekom'dan uzak durun, insanları çarpmak için hata yapmalarını bekliyorlar, tetikte bekleyen kana susamış aç kurtlar gibiler, uzak durunuz.
Sözlük
https://dovizkurlaricanli.com