ticareti yapılacak en karlı işler

nushirevan
Cevap: Erkeklere özel don satılan iç çamaşırı

21.yy'ın en tutan işleri konsept işler oldu. Misal simit mi üretiyorsun, simidin sarayını kuracaksın. Kahve mi satıyorsun, bardağına isim yazdıracak özel kafeler açacaksın. Et mi satıyorsun, tuzu dirseklerinden döküp ete şaplak atacaksın.

20. Yy'da bir girdiğinde herşeyi bulabildiğin, her b*kun püsürün olduğu işletmeler revaçtaydı. Ancak avm'ler çoğalınca, bu defa belirli ve tek bir sektörde ürün üreten ancak bu ürünü piyasa fiyatından pahalıya satarak kaliteli olduğunu iddia eden firmalar türedi. Lokmacısıydı, kahvecisiydi, etçisiydi, çiğ köftecisiydi vs. Ortalık konsept firmalarla doldu.

Konsept fikir cepte mi? Tamam. Gelelim don mevzusuna (bkz:bgv)

Biz erkekler, alışveriş yapmayı sevmeyiz kadınlar gibi ama yapmak gerektiğinde de aslanlar gibi gider yaparız. Tek bir istisna ile.. Don, iç çamaşırı alırken kedi oluyoruz maalesef.. Evet, bunu kabul edelim abiler. Konsol oyun almaya giderkenki motivasyon ile boxer almaya gittiğin o beyaz tezgahın önündeki üniversite öğrencisi olup aynı zamanda para kazanan o tezgahtar kızın önünde don seçmekte zorlanıyoruz. İşimiz bir an önce bitsin de, defolup gidelim havasındayız. Belki üzerinde şirinler motifli boxer almak istiyorum ama o tezgahtar kızın müstehzi bakışına maruz kalacağım diye alamıyorum. (Şaka bi yana şirinler sadece örnekti beni yargılamayın, power rangers'lı da olabilir (bkz:bgv))

Haliyle bunu alışveriş yapan hanımlara; eşine, annene, kız kardeşine filan bırakıyorsun. Onlar n'apıyor? Gidip şalvardan bozma, pötikareli "seher" don alıyor yerli üretim..

Şimdi fikir şu:

Bir iç çamaşırı mağazası olacak, evet konsept mağaza. 20 liralık mala 50-100 tl değer biçeceksin tıpkı nusret, starbucks gibi..

Bitti mi? Hayır. Mağazada sadece erkek çalışanlar olacak. Asla kadın çalışan olmamalı ki aynı sorunla karşılaşmayalım. Buna cinsiyetçi de diyebilirsiniz ama belli sektörlerde bu ayrım elzem hale gelmiş olabilir.

Son olarak, fikrin bomba tarafını açıklıyorum: Evet, kadın çalışan olmayacağı gibi, kadınların da mağazaya girişi yasaklanacak. Dışarıdan içerisi görünmeyen mağazaya sadece erkek müşteri kabul edilecek. Kadınlar içeride ne olduğuyla ilgili meraktan kudurabilir zira biz de kadın kuaförlerinin arka kısımlarını hiç göremedik mesela. Kapıya eşler mi geldi? "Ablacım kadınlar giremiyor mağazamıza" diyeceksin. "Aaa! Öyle şey olur mu? Sizin yaptığınız faşizm!" filan diyip ayrılacaklar ama o erkek yüzde yüz geri dönecek mağazaya..

Erkeklerin don seçme özgürlüğü engellenemez. (bkz:bgv)
4
gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
Mükemmel fikir, maddi manevi destekçinizim 😂
nushirevan nushirevan
Hahah teşekkürler sayın yazar :)
can can
Zevkle okudum.
nurse nurse
Gerçekten çok güldüm 😅

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol