teşekkür etmek

emrhckl
Türk insanı olarak “teşekkür ederim” cümlesini az daha kullanmadığımız taktirde sadece kitaplarda okuyabileceğimiz bir cümle haline gelecek.
“Teşekkür ediyorum” cümlesini kurmak bedava haberiniz olsun. 😊
cetinkrc
Ne güzel bir cümledir ki o, tüm kapları ardına kadar açar!
Korkmayın !
Teşekkür etmek zor değildir,tebessüm etmek cildi değil kalbi güzelleştirir...
dilhun
Unutulmaya yüz tutmuş cümlelerden biridir. Söylemesi çok kolaydır ama söyleyeni nadirdir. Benim hayatımda çok önemli bir yere sahiptir içten gelen bir teşekkür. Unutmayalım lütfen ve hatta unutturmayalım da.
harun
medeni insan olunduğunun belirtisidir. teşekkür etmek karşı tarafa değer verdiğinizi kibar ve nazik bir insam olduğunuzun göstergesidir. teşekkür edin, teşekkür ederim.
finite infinite
Bazen minnettarlık ifadesi, bazen karşı tarafı onore etmek, bazen de haddini bildirmek için kinayeli bir trip halini alabilen işlevsel bir söylemdir. En güzeli, söyleyeni söylenenden üstün kılmasıdır. İçten olması şartı ile elbette.
kerim
eskiden köyün birinde, eşeğine odun yüklemek isteyen bir köylü, diğerine, “yardım et de şu odunu yükleyelim” demiş. O da yardım etmiş ve yüklemişler, diğeri “teşekkür ederim” demiş. Fakat yardım eden “teşekkür ederim” demenin ne anlama geldiğini bilmediği için birkaç gün düşünmüş, acaba hakaret ya da küfür mü etti diye, adamın içine dert olmuş. Birkaç gün sonra yine karşılaşmışlar, selamlaşmışlar, bu sefer kendisine teşekkür edilen köylü, hoşbeş ettikten sonra teşekkür edene “teşekkür ederim” demiş. Diğeri de durup dururken “bu ne teşekkürü” diye sorunca, öteki, öfke ile“ya geçen günkü teşekkür neydi?” diye sormuş!!!
[email protected]