sürü bağışıklığı stratejisi

mahur
İsveç hükümetinin uyguladığı bir uygulamadır. Ülkede sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmıyor; gerekli hijyen kurallarına uymaları koşuluyla sosyal alanların açık kalabileceklerini açıklanırken, okullar da tatil edilmedi.
Ülkedeki can kayıpları artarken, 22 İsveçli bilim insanı hükümete bir mektupla çağrıda bulunarak, stratejisini gözden geçirmesini istedi.
Stratejinin mimarı Epidemiyolojist Anders Tegnell ise ölümlerin yarısının yaşlıların kaldığı bakımevlerinde gerçekleştiğini, bir yıl sonra ülkesindeki ölüm oranının diğer ülkelerle aynı seviyede olacağını savunuyor.
sosyal izolasyon yada sürü bağışıklığı Hangisinin daha uygun bir yöntem olduğunu ve sonuçlarını hepimiz yaşayarak öğreneceğiz yada öğrenemeyeceğiz.
can
Ramazan ayı,sahur vakti gece yolculuğu otobüs tesise girdi, yemek kuyruğu var, önümde tahmini 15 kişi uzaktan bakıyorum aşçı hep aynı yerden yemek veriyor. sıra yaklaşınca 4 çeşit yemek var 3.ü başımızdan fazla görüntü berbat sıra geldi, sürü yemeğinden dedim aşçı şaşırdı lider seçmiş dedim yemeği devam dedim gülüştük benden sonraki sürüye devam dedi pişman olmadık. süru psikolojisi hayırlısı diyelim, insanlığa yaşayanlar görecek, eksisiyle artısıyla.
nushirevan
"Giden gider, kalan sağlar bizimdir" mantığı güden, doğal seleksiyondan yana sosyal strateji. Şimdi virüsle mücadeleye kalksan, yüz milyonlarca euro harcayacak adamlar. "varsın herkese bulaşsın virüs, bünyesi güçlü olanlar atlatsın, zayıflar elensin, virüs böylece mutasyona uğrar ve raad ederiz" diyor adamlar. Nüfusu az olan ülkeler için kötünün iyisi bir senaryo. Şimdiye kadar deneyen tüm ülkelerin hüsrana uğradığını da tecrübe ettik. "Dünya nüfusunu 500 milyona indir" diyen guidestones'u yazanların halt yemesi ben bilmem.
Sözlük
Kuluçka Makinesi Açılış Organizasyon serbest piyasa