suriyeliler

can
Ülkemizde bulunan göç etmiş ülkenin vatandaşları.
Yıllar önce tek bayrak tek ülke olduğumuz parçamız.
İç truzim in en büyük müşterileri.
broken_inside
ülkenin kamburu. kendi ülkesini kurtarmak için mücadele vermek yerine topukları götünü döverek elalemin ülkesine kaçmayı tercih eden adamın bize ne faydası olabilir ki.

bize yaşattıkları onca gudubetlikten sonra hala "ama onlay bisim din kaydeşleyimis :s" edebiyatı yapan varsa buyursun alsın evine birer suriyeli beslesin. elinden tutan yok.
karambol
Savaş nedeniyle ülkemizde bolca bulunur.
Bugün öğrendiğim bilgiyi paylaşayım. Ben güldüm siz de gülün.
Uluslararası bir panel vardı.
Konu "Göç ve insanlık"... Türkiyeli bir akademisyen çıktı dedi ki; "Mülteciler ülke ekonomisine katkı sunuyor"...
Herkes içinden bir (bkz:hassiktir) çekti.
Sonra devam etti, "Suriyelilerin ülkemizdeki bankalarda 500 milyon doları var."
"ulan biz harcamışız zaten bu adamlara 30 milyar tl. affedersin taşşak mı geçiyorsun bizimle" diyemedim... içimde kaldı.
ola
Suriler. Asuriler. Asurlular. Sanıldığının aksine Arap değildirler. Asur devletini kuranların torunlarıdırlar. Asur devleti tarihte zalim bir devlet olarak yerini alarak kendinden söz ettirmektedir. Beşşar Esed üzerinde de bu sıfatı görmek mümkündür.
Yahudiler kendi ırkları için, başka ırklarla evlenmek soykırımdır fetvasını çıkarıyor iken ülkemizde bugün birçok suriyeli, vatandaş olarak mevcuttur. Torunlarımız bu milletin mensuplarıyla evlenirse yahudi mantığına göre Türkler soykırıma uğramış olacak.
od ana
Köylerine pardon ülkelerine dönmeleri gereken mültecilerdir.

Linç edilmeyi göze alarak söylüyorum ki iş yerlerinin önünden geçince o koku mideyi deliyor. Sokakta yürürken her adımda kokunun değiştiğini hissediyorsunuz.
Aradan zaman geçtikçe özellikle kadınları giyim ve saç stili olarak bize benzemeye başladılar. Korkuyorum ki bundan yıllar sonra torunlarımızla evlenicekler. Torunumun bir suriyeli ile evlenmesini istemiyorum.
nurse
biz bir bağ bağışlıyoruz kendileri bir salkım üzüm vermekten yoksunlar. Ve yenidoğanda çalışıyorum günde 5tane türk doğuruyor ise 10 tane suriyeli doğuruyor. Irkçı kesinlikle değilim. Ama insan bi şartlarına bakar.Demekki eksikleri yok. Demekki şartlar çocuk dünyaya getirmek için fazlasıyla uygun. Acıdığım, görünce dua ettiğim çok suriyeli var.. ama görünce sinirimi tepeme çıkaran suriyeli sayısı daha fazla.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol