süleyman soylu'nun istifa etmesi

can
İçişleri Bakanı süleyman soylu istifa etti.10 Nisan cuma günü akşamı yaşanan panik kaynaklı olayların çok büyük eleştiri alması üzerine istifa etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan son dakika açıklaması... Bakan Süleyman Soylu, yaptığı yazılı açıklamada İçişleri Bakanlığı görevinden ayrıldığını bildirdi. Soylu, "Gayretle ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma kararınının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir. Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum" dedi.

Edit= istifa cumhurbaşkanı tarafından kabul edilmedi.
nurse
Sokağa çıkma yasağı sürecini yürüten Süleyman soylu çok ağır eleştiriler aldı. Süreç başarısız geçti lakin bu istifa olayına çok üzüldüm. Cumhurbaşkanımız bu konuda ne düşünüyor çok merak ediyorum ama istifa dilekçesi medyaya düşmüş ise çokta söylenecek bişey kalmamış demektir. Sokağa çıkma yasağının uzaması cuma gecesini telafi edebilir belki ama bilmiyorum ya ...
martilara simit atan kadin
şahsen ettirildiğini düşünüyorum ve yine bence yerine gelecek kişi de çoktan belirlendi. tanrının bildiğini insandan saklayamam, zaten kendisini zerre kadar sevmezdim; sevinmedim değil şimdi. Ancak atalarımız 'gelen gideni aratır' demişler; dilerim aratmaz ama aratacağına da eminim.

Umarım bir an önce soyları sopları, hısımları akrabaları yok olup topluca giderler.

Edit: bir kere daha yanılmadık. Adam gitti ve geri geldi. Bir şarkının da dediği gibi;

'Giden gelir, gelen kalır.
Hayat yine kapanan perde.
Baş rolde oynayan insan
bu defa sağır kör dilsiz,
inkarları tekrarlar.'
nushirevan
"Çok eleştiriliyorum, artık daha fazla dayanamıyciğm" şeklinde baskı yüzünden alınmış bir karar olduğunu düşünmüyorum. 3-5 şuursuz sokakları doldurup kola ve lippo kuyruğuna girdi diye bu kadar başarılı bir bakan istifa etmez. Olayın iç yüzünü bilmiyorum ama tahminim şu: Sokağa çıkma yasağı kararının ardından şuursuz güruhun toplanması sonucu bilim kurulu ve sağlık bakanlığı ile bir istişare yapıldı, bulaş riskinin yüzde bilmem kaç arttığı, vaka sayısının pik yapacağı ihtimali yükseldi ve Soylu bütün bunlar yüzünden vicdani sorumluluk hissetti. Düşünsenize aldığınız bir karar sonucu; gayet başarılı ilerleyen koskoca bir devletin sağlık politikasına verdiği emekler 2 saatte heba olacak, yüzlerce insan hastanelere düşecek ve belki hayatlarını kaybedecekler.. Bu ihtimal, bu sorumluluğu taşımak istememiş olabilir soylu.. Yoksa sosyal medya baskısı filan hep tırı vırı.. neyse ki istifası kabul edilmedi de görevinin başında şu an kendisi.
Sözlük
Kuluçka Makinesi Açılış Organizasyon serbest piyasa