sözlük yazarlarının yetenekleri

mehmetyildirim
Ney üfleyebiliyorum.
kulaklarimi oynatabilip kaslarimla meksika dalgalanmasi yapabiliyorum. Hem el hem ayak parmaklarimi makas seklinde ayirabiliyorum. Bir elimle one dogru daire yapabilirken ayni anda senkronize sekilde diger elimi arkaya dogru daire seklinde hareket ettirebiliyorum. Dirsek ucuma dilimle dokunabiliyorum. Bir duydugum sesi 20 yil gectikten sonra tekrar duydugumda bile kim oldugunu anlarim. icli kofte, sarma veya dolma hatta manti bile yapabiliyorum. Daha cokta yeter simdilik.

dilini dirsegine degdiremedin degil mi? Zor biliyorum...
jean baptiste de la croix
gözüm kapalı klasik gitar çalabiliyorum.

aslında tamamen tesadüf eseri keşfettim. klasik gitar çalmayı öğrendiğim kitapta "sağ elinize bakmayın çalarken" diyordu. ben de "lan o zaman ben de bir değişiklik yapayım, iki elime de bakmayayım?" dedim.

şimdilik yavaş ilerliyorum bu konuda ama bence ilerleyen günlerde (1 yıl içinde falan) tamamen oturur gibi.

bugün yaptığım ufak alıştırma:pluton
aktif bir dinleyici. üniversitenin 2. yılında üniversiteye başladığımdan beri arkadaşım olan bayan bir arkadaş bir gün bir yere giderken aniden durdu ve "sen benim secereme kadar her şeyi biliyorsun ben senin hakkında hiç bir şey bilmiyorum, hemen anlat yoksa bir adım daha atmam" demesiyle fark edilen durumdur.
dedim ki ben bir öğretmen adayıyım. hee tamam dedi devam ettik.
mekanizebakteri
hiçbir işe yaramadığını düşündüğüm yeteneğim dilimi yüz seksen derece döndürebiliyor olmam. diksiyon hocama göre bu bir avantaj imiş. onun dışında gereksiz derecede iyi bir fotoğrafik hafızam var. birkaç saniye baktığım birini ultra detaylı anlatabilirim. imajine ettiğim bir şeyi olduğu gibi karşımda bulabiliyorum. bu beni bazen korkutuyor. ama işime de yarıyor. fotoğrafik hafızamdan ötürü öğrenmek istediğim şeyleri çizerek ya da renk kategorilerine ayırarak not alıyorum, böylece daha hızlı öğrenmiş oluyorum.
mahur
Bu başlığı gördüğümden beri düşünüyorum ama hala bulamadım. Hiç bir yeteneğinizin olamamasi bir yetenek olabilir mi ?
Sözlük
Kuluçka Makinesi Açılış Organizasyon