sözlük yazarları kendini tanıtıyor

0 /
jean baptiste de la croix
"hayalci" diyebiliriz sanırım benim için.

ilk öykü denemelerimi ilkokul ikinci sınıfta yaptım. zira artık o yaşlardaki bir çocuğun okuyacağı kitapların hepsini okumuştum neredeyse. kitap okumak yerine hikaye yazıyordum. milliyetçi-muhafazakar ailem sebebiyle de genelde "diriliş ertuğrul" tadında hikayeler oluyordu. daha sonra nihal atsız'la tanışınca şaşırmıştım zaten. "aaa adam benim gibi yazmış" demiştirm.

içimdeki edebiyat sevgisi devam etse de lisede daha çok bilime yöneldim. hayalim de iyi bir fizikçi olmaktı ama türkiye gerçekleriyle henüz tanışmamıştım.

daha sonra bir gitarist girdi hayatıma. "ben de onun gibi olmalıyım" dedim. bu sebeple gidip ucuz bir klasik gitar aldım. o gitar da 110 liralık bir gitardı ama hala kullanıyorum şerefsizi. ben bu kadar ucuz olup da bu kadar badire atlatabilen gitar görmedim. tek sıkıntısı ton zenginliği olmaması. çok tek düze bir gitar. ama hala kullanıyorum.

neyse, gerek türkiye'de düzgün bir fizikçi olamayacağımı anlamam gerek de yukarıda bahsettiğim gitarist sebebiyle ve o dönemki eski sevgilimin de telkinleriyle "ben japonca biliyorum, neden japon dili okumayayım?" deyip fizik bölümünden japon diline geçtim. japon dilindekiler de şaşırdı tabii "ne işi var olm burada?" dediler. "öyle oldu işte" dedim.

şimdi son senemdeyim bölümümde. umarım bu sene mezun olacağım. ama hayatımda çok şey de değişti elbette. rocker adamken, klasik müziğe yöneldim. telecaster'ımı emekliye ayırıp tekrar eski ucuz gitarıma geçtim.

hayalim ise bir gün versailles sarayı'nda şunu bir barok orkestrasıyla beraber çalmak:orkestra şefi oldum o da olumlu tabii.

müzikle, edebiyatla, dil öğrenmeyle geçen bir ömrüm var. bu senenin sonunda 5 yabancı dilim olacak diye umuyorum.

ben de böyle biriyim işte.
vakkasmemduh
Vakkas Memduh,benim iç dünyamda kurguladığım bir karakter. Bazı yerlerde onun düşüncelerini,bazı yerlerde ise benim düşüncelerimi görebilirsiniz. Karaktersizin tekiyim. Önceden dalga geçtiğim şeyi 1 hafta sonra yaparım. Onun dışında belli etmesem bile çok kurnazım. En sevdiğim aktivite doğrusunu bildiğim yalanları dinlemek :)
kisiselbakim
Kimim ben? Ben günün her anı bu soruyu kendime soruyorum! Zaten kim olduğumu bilsem burada ne işim var? Yürür gider işime bakar geleceğe yatırım yapardım. Sizleri ve nice sizleri tanıdıkça kendimi de bulacağıma inandığım için buradayım. Hoş buldum
mgl
İlk entrymden selamlar. Yıllar sonra dönüp bakacağım kendime selamlar. Umarım zamanımın ve sağlığımın kıymetini bilmişimdir.

Hayalleri ve idealleri olan yalnızca gönül verdiği işlerde başarılı olmayı bilen ve gelecek vadeden bir insan olarak görüyorum kendimi.

Ama şu an taze bir üniversite öğrencisiyim ve hazırlık sınıfını bitirdiğimde mühendis adayı olarak 4 yıllık bir serüven yaşayacağım.

Kendim hakkımda bildiklerim bunlar.
en nem vagyok
Hiç kimseyim.Birisi yada birisinden olunca istediğini yapıp söyleyemiyor insan.
Én nem vagyok...

bir Deli iLe aramdaki tek fark benim Deli olmayışımdır...

Çatlaklar kutsaldır ünkü onlardan güneş ışığı sızar...

Bu delilikte bir yöntem var...

“İnanç saçmalıktır, tam da bu yüzden inançlı biriyim.” Hiç kimseyim ve kimseden değilim. Yoksa istediğim gibi olamıyorum.Yazdıklarım BEN dahil KİMSEYİ bağlamaz...

VASİYETİM:
epsilon
Acaba ile başlayan sorular ile farklı alanlara sürüklenen, konu hakkında tatmine ulaştıktan sonra farklı limanlara yol açan bilgi müptelasi, müşkülpesent bir asosyal matematik öğrencisi.
asosyalyakisikli
*balkon konuşması öncesi alkış efekti*

Sevgili güven sözlük halk- bu nasıl giriş olom?

Mrb sayın yazarlar, ben yakışıklı. Only yakışıklı. Just yakışıklı. Doğduğumdan beri bu hâldeyim ve 4 senedir profesyonelce bu yakışıklılığı sürdürüyorum. Son derece aktif bir hareme sahibim ve düşmek isteyen her xx kromozomlu için bolca yerimiz var. İçeride dost hayatı yaşıyoruz ama geceleri için söz veremem. Şimdilik bu kadar. Tanıyan bilen hayranlarıma selam, tanımak isteyen hayranlarıma kırmızı yolluk sunuyorum. Tşkler...
7
batuhanxo
Özümde sâde ama egosu yüksek kişilerle ego yarıştıracak kadar görmüşlük ve yaşanmışlıklara sahip ilaveten gülmeyi konuşmayı ve bi o kadar dinlemeyi seven biriyim...
donnie darko
ben sadece iyi bir insan olmak istedim, tanrı bana bu zorluğu çok gördü. kapüşon ve timberland botlarla birlikte cehennemin en alt katından bağlanıyorum.
Sözlük
Kuluçka Makinesi Açılış Organizasyon serbest piyasa