sözlüğe veda

caksoy58
az önce yaşadığım eksi oy yağmuru sonrası verdim kararımı. artık buralarda duramam, çok düşündüm, aşağı yukarı yarım saat kadar. ve sonunda kararımı verdim.

zor oldu bu tabi. ama, istenmediğim yerde kalmak için ısrarcı olamazdım. hepiniz kendinize iyi bakın arkadaşlar. beni 13 eksi oylayacak kadar zalimler sizde.

elveda!
serendipity
sevgili sözlük ve sakinleri
üstüne uzun uzun düşünerek belki de düşünmeyip artık son damlanın da haşr olmasıyla değişmeyeceğini gördüğüm milyonlarca sebepten sonra daha önceki kırgınlıklarımı da icmal ettiğimde yine bir şeylerin değişmeyip kalmaya devam ettikçe kendimden ve hayatımdan ödün verme yanlışlığına tutulduğunu gördüğüm şu an ve dakikalarda 'daha ne kadar sabır!' diyerek belki de en doğru kararın bu olduğuna kendimi telkin edip artık en baştan itibaren olması gereken geç te olsa şimdi olsun ve artık bitsin bu işkence diyerek...


diye yazılması muhtemel sözlük veda mektubudur.
Her son yeni başlangıç olmadan önce o son olan şeyi llafta bırakmayıp gerçekten sonlandırmakta kararlı olunup olunmadığına karar verilmeli.

Her yazarımız ayrı değerli gidiyor olmaları ayrı bir hüzün. Başka sitelerde haklı iken haksız yere düşüp belki 40 eksi almama rağmen direndim, küsmek ama gitmemek lazım.
Vedanın en güzeli sessiz olanı imiş, ben de bir gün gidersem kimsenin ruhu duymadan olacaktır belki. Kim bilir.
1
nushirevan
artı veya eksi almanın neden önemli olduğunu anlayamadığım vedadır. şahsen buraya sadece paylaşım yapmak için geldim ve nacizane insanların faydasına sunuyorum. dileyen kabul eder, dileyen etmez. 13 değil 1300 eksi alsan da o giri, farklı fikirden birini orada bekliyor olacak.
caksoy58
arkadaşlar selam.

sırf matrak amaçlı açmıştım bu başlığı. gitmek gibi bir niyetim yok yav. eğer öyle olsaydı böyle bir başlık açmaya ihtiyaç duymazdım. eksi ya da artı oylanmışım bunun benim için hiçbir önemi yok. önemli olan saygı görmek/gösterebilmek.

üstte ki yorumlarınız için teşekkür ederim. ama, dediğim gibi "qandırdımm xd zaaaa!" tekrar hoş buldum tabi.
nushirevan
açıkça "sözlüğün genel olarak siyasi görüşümle uyuşmadığı ve bu nedenle yapacağım siyasi paylaşımların müsbet etkileşim almayacağını anladığım için ayrılıyorum" diyemeyen yazarın vedasıdır (bkz:#64317) ne olmuş senin görüşünle başkasınınki farklıysa? hani özgür düşünce, mozaik filan?
7
siyahhanim
Bize uymayan ortamda durmasaydık, ne fakulte okurduk ne de başka işleri başarabildik, özgürlük dediğimiz şey bizim fikirlerimizi kimse beğenmese bile konuşabilmektir,bilimsel ve ilmi verilerle hareket etmektir, gerçek özgürlük zira herkesin onaylaması ile değil, saygı çercevesinde konuşmayı becerebilmek olsa gerek.
aydakigunes
Hak veriyorum yazar arkadaşımıza, ve şu giride uzun uzadıya konuşabilirim.
Bakın arkadaşlar, evet seçim zamanı. Evet herkesin bir dünya görüşü var. Olmalı da.
Ben muhalefeti destekliyorum da sen iktidarı tutuyorsun, vay anam siz kötüsünüz, siz pisliksiniz. Bu benim görüşüme uygun değil bas eksiyi... falan filan, bunlar ne kadar iğrenç düşünceler.
Bir yazarımız çıkıp veda ediyor ona dahi laf ediyorsunuz.
İleride, sözlük büyüdükçe, bu tarz vedalarla elbet karşılaşacağız. Her sözlükte gelişen, gelişebilecek bir durum bu.
Benim savunduğum kısım şu;
Sözlüğün işleyişi nedir? Tanımlar yaparsın, başlığa uygun giri girersin. "Fikirlerini özgürce ifade edersin."
Ve kimseyi de sevmek, sürekli artı vermek zorunda değilsin. "AMA SAYGI DUYMAK ZORUNDASIN."
Ben şimdi muhalefeti desteklediğime dair bir giri girsem bilmem kaç eksi alır.
Çünkü sözlüğün çoğunluk kesimi, hatta tamamı, benim görüşüme zıt kesimde olanlardan.
Tamam kabul, eksi vermenin amacı; 'bu giriye katılmıyorum' demek.
Ama inanın biraz fazla abartıyorsunuz.

Her neyse.
T: sözlüğe veda etmek isteyen yazarların son girisini bırakacağı muhtemel başlık.
3
mucahitonen
Bu başlıkta giri paylaşacağım hiç aklıma gelmezdi üstelik Bu kadar erken sürede...
Bu platformu özgürce -ahlaki sınırları aşmadan- görüş paylaşabileceğim bir yer zannetmiştim, yanılmışım. burada olmamın sebebi ileride bir kitaba konu olabilecek yazılarımı toplamaktı yani binevi kendi arşivim gibi kullanıyordum ama artık bir harddisk almanın zamanı geldi sanırım yoksa site site dolaşırırım zira kimse değerlerine zarar gelir diye sorgulamıyor. Ayrıca Allahu Teala biliyor hiçbir zaman eksi artı favori diye bir derdim olmadı sırf bunu göstermek için 10 eksi alan giriyi bile silmedim halen duruyor. Mesele ortamın benim görüşlerime aykırı olması falan da değil, platformda benim görüşlerimi kaldırabilecek entelektüel zeminin olması.

Bu arada konu Mustafa Kemal'in fransızca konuştuğu video üzerine bir giri paylaşmam giri adaba muğayır ve tarihi vakalara aykırı hiçbir şey söylemememe rağmen yönetim bunu kaldırmış Allahu Teala ve Rasûlü(As) hariç kimse kutsal değildir, herkes hata yapabilir. İşte bu hataları görmezden gelmek kişiyi tanrılaştırır, bir kişinin hatasının olduğuna katlanamamanın o kişiyi ne seviyesine çıkartacağını biliyorsunuz.(bu girininde kaldırılmaması için söylemiyorum) hepinize teşekkürler, elimde olmayan sebeplerden dolayı ayrılıyorum hepiniz Allahu Tealaya emanet olun son sözüm sorgulayın, akledin

Allahu Teala aklını kullanmayanların üzerine pislik yağdırır.(pislik içinde bırakır) Yunus, 100
nushirevan
herkesin kendine göre bir sebebinin olduğu vedalardır. şahsen bir gün buraya giri girersem -ki bu yöntemi değil, yönetime bildirim şeklini denerim- büyük ihtimalle yazar sayısı ile aktif yazar sayısı arasındaki farkta makasın gittikçe açılması yüzünden olacaktır.

ayrıca (bkz:sözlük yazarları nerede acaba)
[email protected]