sigarayı bırakmak

emrhckl
Bir ara sirgarayı bırakmak için 171'i Aradım. Sordular cevapladım, sordular cevapladım. Görevli arkadaş; “biz seni bir hafta aralıklarla arayıp kontrol edeceğiz.” Dedi.
O günden beri gözlerim hep telefonda. 😊
tor
Kişi/kişiler birçok kez bu girişime kalkışmış, sonucu olumsuz olmuş bir eylem türüdür. İnsanın irade meselesi olmakla birlikte güçlü olanlar galip gelmektedir.
can
Champıx 0.5 mg ve 1 mg tablet desteğiyle başlayacağım bakalım inşaallah.

Normal günde 2 PK.

İlk 10.gün yarım paketten düştüm.
15 .gün. 5 adet.
20. gün. 3 adet.
2
depresif polyanna depresif polyanna
İnşallah
can can
Tşk
galen
2 3 yıl önce babamın ramazan ayında ulan zaten gün boyu içmiyorum. Normalde de içmem diyerek bıraktığı olaydır. Hemen ardından annemde aynısını yapmıştır. Böylece evden sigara çıkmış oldu. Herkese tavsiye
aiden
İki sefer olmak üzere 6 ay kadar bıraktım ve tekrar başladım. Neden? Ben de bilmiyorum. Millet öyle püfür püfür içince benim de canım çekiyor
aiska
Bırakamayıp abartarak günde en az dört paket sigara içeceğimi iyi bildiğimden ve beni tanıyanlar da bu durumu iyi bildiklerinden aramızdaki ilişki henüz başlamadan bitti modundadır yıllardır.
Lakin dumanı beni bırakmadı.
lawyer x
10 senedir içtiğim zıkkımı geçen gün doktora giderek bırakma kararı aldım. 10 senedir ilk defa bugün paket almadım. Annem ben ve kardeşim aldık bu kararı. Bugün 2 tane içtim biri sabah birini de demin. İnşallah 1000 kilo olmam zaten şişmanım swh meyve yeşillik stoğu yaptım. Sabahtan beri 2 kilo çağla filan yedim. 2 bardak kahve içtim birkaç bardak da çay. Allah'tan şekersiz içiyorum çayı kahveyi. Dua ve irade ile olmayacak şey değil. Ben bu meseleyi bebeklerin memeden ya da emzikten kesilme sürecine benzetiyorum. Bir süre ağlayıp, zırlayıp, trip atıp başka meşgaleler bulunca inşallah unutacağım. Hem kendi cebimize zarar, hem sağlığımıza zarar hem de ülke ekonomisine. İstanbul'da oturanlara FSM eğitim araştırma'daki mahmut talha uçar hocamızı tavsiye ederim. Tam bir hekim kendisi, ilgisi alakası ve muhabbeti ile son derece ilgili. Aldığı her kuruş helaldir, gidin bi muayene olun. Şimdiden 30 lira biriktirdim. Her ay min 370 lira cebimde kalacak. Daha hayırlı şeyler alabiliriz. Kendime zikirmatik aldım, yoksunluk anında zikir çekiyorum, yakında evliya olurum inşallsh swh
vahid
Sigarayı bıraktıktan sonra ...

Sigarayı bıraktıktan 2 saat sonra nikotin vücudunuzu terk etmeye başlar.
6 saat sonra kalp atış hızı ve kan basıncı düşmeye başlar.
12 saat sonra sigara dumanından kaynaklanan zehirli karbonmonoksit kan dolaşımınızdan temizlenir ve ciğerlerinizin daha iyi çalışmasını sağlar.
2 gün sonra tat ve koku duyularınız keskinleşir.
2-12 hafta içinde kan dolaşımı iyileşir, bu da yürüme, koşma gibi fiziksel aktiviteleri kolaylaştırır.
3-9 hafta sonra öksürme, nefes darlığı, hırıltı gibi problemler azalır ve akciğerleriniz güçlenir.
5 yıl içinde kalp krizi riski yarı yarıya azalır.
10 yıl sonra akciğer kanseri riski yarıya inerken kalp krizi riski hiç sigara içmemiş bir kişinin riskiyle aynı orana düşer.
gulurkensandalyedenduseneksicininkafasindakibere
2 yıl önce sıkı bir diyete girdim, spora başladım, uykumu düzenledim. Sonra gaza gelip sigarayı bıraktım. 2 günde diyetim alt üst oldu, spora hevesim kalmadı, uyku düzenim bozuldu. Verdiğim bütün kiloları alıp sigaraya da tekrar başladım. Şunu fark ettim azaltabiliyorum ama bırakamıyorum. Özellikle bırakacağım, bıraktım dediğimde midem diyor ki ne diyorsun sen hadisiz?? Şunu ye bunu ye ye ye ye..
serendipity
İçmeyen bir kesimi düşünün bu konuda ki kendilerini zira düğün halay başçılığıyla övündürüp, bu konuda gurur abideleri olmasıyla arşı ala-yı inletirler.
Neyse ne diyordum;
İçmeyenler var efenim, haklısınız içmeyin de zaten bu zımbırtıyı! Allah öyle bir noktaya getirtip te yeşilaycılıktan Hallice bu kardeşinize bile arda arda hiç ara vermeksizin, on beş dal evet evet on beş dal sigarayı içirtebiliyor. Sonrası kafa pilot tabi!
Sonra o meşhur nikotinin tatlış uyuşturucu etkisiyle yeni, eski farketmeksizin tanışanları, hatta akraba olanları bile var nasıl “bırakın” dedirten bir sorunsalın ana haber başlığıdır oysa ki…
Bırakın efendim, özel alanlarınıza müdahale edilmiyorsa kimsenin içtiğine içeceğine karışmayın.
Bu kafalar milyonluktan katrilyonluğa yatay geçiş yapmıyorsa bilin ki bazen o nikotinciklerin beyindeki muhteşem aşk dansıyla mümkün olabiliyor.
Siz siz olun efendim, bırakmaktan çok başlamamayı hedef güdün. Yoksa bırakmak için çok geç olabiliyor.
(bkz:kamu spotu)
(bkz:dumasız hava sahası)
(bkz:sigara içmeyin)
(bkz:sigara sağlığa zararlıdır)
(bkz:hayat çok zor be admin)
(bkz:sevdiğim kız abi deyince)
mahur
Etrafına saçtığı kötü kokulardan; sonrasında üstüne başına eline saçına, sakalına sinen ağır hatta tiksindirici kokulardan, ağzına dişine yerleşen görüntü bozukluklarından derhal kurtulmak isteyen her bireyin yapması gerekendir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol